Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Od 60 lat realizują hasło Bogu na chwałę - ludziom na pożytek (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-10-11 09:52:25 (czytane: 1405)

Zaczynaliśmy od 12 strażaków, pompy starej generacji P-200 i sześciu węży gaśniczych – tak początki jednostki OSP w Pisklakach wspomina jej naczelnik, Leszek Popowicz. W październiku br., jednostka obchodzi jubileusz 60-lecia działalności. Na jubileuszowe uroczystości złożyła się Msza święta i zbiórka.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj-Historia naszej jednostki rozpoczyna się w 1959 roku. Powstała z inicjatywy mieszkańców, by stać na straży bezpieczeństwa. Na początku w działania zaangażowanych było 12 strażaków, którzy dysponowali pompą starej generacji i sześcioma wężami. Przez lata jednostka się rozwijała, dziś mamy remizo - świetlicę, garaż, samochód bojowy i sprzęt gaśniczo - ratunkowy. Stan liczebny to 50 strażaków, cieszymy się że dołączają także młodzi ludzie - podkreśla naczelnik, Leszek Popowicz.

60_lecie_osp_pisklaki__2_.JPG

Strażacy z Pisklak, sa pierwszą siłą walczącą z pożarami, żywiołami czy innymi miejscowymi zagrożeniami, do czasu przybycia innych jednostek w tym Państwowej Straży Pożarnej i służb ratunkowych. Strażacy uczestniczą także w akcjach poszukiwawczych, zawodach sportowo - pożarniczych czy uroczystościach państwowych i religijnych na terenie Gminy Łukowa.

60_lecie_osp_pisklaki__3_.JPG

-Prawdę mówiąc, ciężko sobie wyobrazić życie społeczno - gospodarcze bez działalności druhów strażaków. Są aktywni, pomocni, gotowi do poświęceń. Spinają i animują życie swej miejscowości, współpracują z kołami gospodyń wiejskich i radą sołecką, czynem społecznym wykonują wiele prac gospodarczych, troszczą się o świetlicę, remizę, zabiegają o wyposażenie i sprzęt. Do tego dochodzi udział w akcjach pożarniczych, powodziowych i przy wypadkach drogowych. Są to ludzie różnych profesji, ale przede wszystkim to prawdziwi społecznicy - podkreśla Wójt Gminy Łukowa, Stanisław Kozyra.

Reklama.

Na uroczystości złożyła się Msza święta sprawowana w kaplicy w Pisklakach w intencji żywych i zmarłych członków jednostki oraz krótka część artystyczna, którą przygotowały dzieci z Pisklak.

60_lecie_osp_pisklaki__1_.JPG

Następnie wszyscy przeszli pod remizę, gdzie z udziałem posła Piotra Olszówki i Komendanta Powiatowego PSP w Biłgoraju odbyła się uroczysta zbiórka. Jeszcze w kościele życzenia i gratulacje strażakom złożył wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Na placu przed remizą druhom strażakom gratulował poseł Olszówka, Konrad Sawicki - reprezentujący Wojewodę Lubelskiego, szef biłgorajskiego Oddziału KRUS oraz przedstawiciele lokalnej społeczności i Państwowej Straży Pożarnej, zarządu powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz strażacy z Łukowej.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 61

Tagi: 60-lecie osp pisklaki   osp pisklaki jubileusz   gmina łukowa   ochotnicza straż pożarna w pisklakach

Zobacz także

Obsza. Festiwal kapel w zmienionej formule

Dodane: 2020-07-09 20:18 - Komentarze  (0)  czytane (251)

TAGI: gmina obsza, fetiwal kapel i śpiewaków ludowych, artyści ludowi, muzyka ludowaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.59.63

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Inwestycje w drogi wojewódzkie w powiecie biłgorajskim. Będzie remont odcinka Tarnogród - Obsza (AUDIO)

Dziś w Tarnogrodzie odbyła się konferencja prasowa z udziałem...

77. rocznica pacyfikacji Łukowej (FOTO, AUDIO)

W pierwszą niedzielę lipca mieszkańcy Łukowej wspominają wysiedlenie...

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących - szkoła z przyszłością

W skład Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Pszczelarz Kozacki wyróżniony tytułem „Marka Lubelskie”

Prowadzący działalność na terenie Gminy Łukowa Pszczelarz Kozacki...

Ogłoszenia