Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

OC i inne ubezpieczenia samochodowe. Mieszkańcy Biłgoraja płacą za nie od 412 zł, podczas gdy w Polsce kosztuje ono średnio 866 zł

Dodał: red Data: 2019-08-23 18:23:23 (czytane: 2193)

Jednym z czynników, jaki wpływa na cenę OC jest wielkość miasta, w którym mieszka kierowca. Im mniejsza miejscowość i zaludnienie, tym mniejsze ryzyko kolizji, a co za tym idzie, niższa składka ubezpieczeniowa. To dlatego mieszkańcy Biłgoraja, w którym żyje 27 tysięcy ludności, mogą liczyć na bardziej przystępne ceny ubezpieczeń komunikacyjnych niż chociażby lublinianie.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajPrzeanalizujmy ceny ubezpieczeń samochodowych na przykładzie pana Krzysztofa, 35-letniego mieszkańca Biłgoraja, który od 5 lat jeździ Fordem Mondeo z 2014 roku. To jednak nie jest jego pierwszy samochód, bo prawo jazdy otrzymał w 2004 roku i od tamtej pory zdołał wypracować atrakcyjne zniżki za bezszkodową jazdę. Dziś codziennie bezpiecznie odwozi do przedszkola swojego 5-letniego syna. W nocy samochód zostawia we wspólnym garażu, gdzie nie zagraża mu wiatr, deszcz ani grad.

ubezpieczenie_samochodu_001.jpg

Ceny ubezpieczenia OC w Biłgoraju
-Posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkiem każdego właściciela zarejestrowanego samochodu. Nawet tanie OC chroni zarówno sprawcę wypadku, jak i poszkodowanego, bo niebezpiecznych zdarzeń na polskich drogach nie brakuje. Z raportu Komendy Głównej Policji wynika, że w ubiegłym roku w województwie lubelskim doszło do ponad 1200 wypadków. Posiadanie tej polisy jest zatem obowiązkowe nie bez powodu - komentuje ekspert porównywarki ubezpieczeń na https://mubi.pl.

Sprawdźmy w porównywarce ubezpieczeń na https://kalkulator-oc-ac.mubi.pl/, jakie składki TU przygotowały dla naszego bohatera.

Ubezpieczenie ograniczające ochronę tylko do OC oferuje panu Krzysztofowi MTU24. Za taką polisę zapłaci on zaledwie 466 zł. To ubezpieczenie wystarczy, gdy korzystasz z auta na terenie Polski. Podczas wyjazdu za granicę przydatna może okazać się Zielona Karta, za wystawienie której ubezpieczyciel ten ustala dodatkową opłatę. Ta jednak kosztuje zwykle około kilkunastu złotych.

OC to jednak nie wszystko.

Ceny OC+ASS w Biłgoraju
Za podobną cenę pan Krzysztof może nabyć OC uzupełnione chociażby o pomoc assistance. Zdarza się, że taki pakiet jest dostępny nawet w niższej cenie niż samo ubezpieczenie chroniące odpowiedzialność cywilną.

oc_asssitance_bilgoraj.jpg

Ceny OC+NNW w Biłgoraju
Bezpieczeństwo przede wszystkim. Dlatego oprócz OC chroniącego kieszeń właściciela auta, ubezpieczyciele oferują w pakiecie NNW, które zrekompensuje uszczerbek na zdrowiu kierowcy i pasażerów po wypadku drogowym.

oc_nnw_bilgoraj.jpg

W obu pakietach ochroną ubezpieczeniową jest objęty zarówno kierowca, jak i jego pasażerowie.

W przypadku szkód majątkowych, czyli chociażby uszkodzonego samochodu, odszkodowanie możesz uzyskać tylko z jednego tytułu, np. z OC sprawcy lub z własnego autocasco. Z kolei jeśli w wyniku wypadku drogowego doznasz uszkodzeń ciała, możesz ubiegać się o więcej niż jedną rekompensatę. Gdy do zdarzenia dojdzie z winy innego kierowcy, za obrażenia otrzymasz odszkodowanie z jego OC, a jeśli przezornie wykupiłeś wcześniej NNW, również z tego tytułu.

Ceny OC+NNW+ASS w Biłgoraju

Im szersze ubezpieczenie, tym lepsze. Pod warunkiem, że rzeczywiście takiej ochrony potrzebujesz. Dla biłgorajskich kierowców towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowały atrakcyjne cenowo oferty, co widać na przykładzie pana Krzysztofa.

oc_nnw_assistance_bilgoraj.jpg

Ceny OC+NNW+ASS+AC w Biłgoraju
Spowodowanie wypadku, awaria samochodu, kradzież czy zniszczenie pojazdu. Ubezpieczenie all risks, czyli przed wszelkimi możliwymi niebezpieczeństwami zapewnia pełną ochronę i daje poczucie bezpieczeństwa. Przeważnie im szersza ochrona, tym wyższa składka ubezpieczeniowa, dlatego różnica w kosztach poprzednich pakietów i tych najszerszych jest widoczna. Ile zapłaci za taki pakiet pan Krzysztof i co otrzyma w jego ramach?

oc_ac_nnw_asssitance_bilgoraj.jpg

Każdy kierowca otrzyma inną wycenę - porównaj oferty przygotowane dla Ciebie
Ceny ubezpieczeń komunikacyjnych ustala się indywidualnie dla każdego kierowcy i każdego samochodu, dlatego powyższe oferty są poglądowe. Czy korzystasz z usług agenta, czy wyliczasz składkę w porównywarce ubezpieczeń, musisz podać swoje dane osobowe, informacje o pojeździe  oraz doświadczeniu na drodze. To na ich podstawie ubezpieczyciele przygotowują oferty. Poza miejscem zamieszkania TU biorą pod uwagę m.in.:
- historię jazdy,
- wiek kierowcy,
- markę samochodu,
- pojemność silnika,
- zakres ubezpieczenia.

* Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: ubzepieczenie oc   ubezpieczenie samochodu   ubezpiecznie auta   biłgoraj

Zobacz także

Wypadek z udziałem motocyklisty

Dodane: 2019-10-03 10:55 - Komentarze  (0)  czytane (895)

TAGI: wypadek motocyklisty, policja biłgoraj, gmina tarnogród, wymuszenie pierwszeństwaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.227.250

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia