Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Obsza. Uroczyste otwarcie klubu dla seniorów

Dodał: red Data: 2020-01-31 08:23:19 (czytane: 2005)

Klub Seniora w Woli Obszańskiej w Gminie Obsza oficjalnie otwarty. Uroczystość z udziałem starszych mieszkańców Gminy i przedstawicieli władz samorządowych odbyła się 29 stycznia br. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej klub powstał w Wiejskim Domu Kultury w Woli Obszańskiej, gdzie seniorzy mogą dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą, zdobywać nowe umiejętności i spędzać czas w swym towarzystwie.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajPodczas uroczystości siedzibę klubu poświęcił proboszcz parafii w Obszy ksiądz Paweł Sochacki, a symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Wójt Andrzej Placek, sekretarz Gminy i radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Grzegorz Wróbel, przewodniczący Rady Gminy Tomasz Wujda i przewodnicząca Klubu Seniora Danuta Podymna. Spotkanie uświetnił występ zespołu, który postał przy nowym klubie.

Seniorzy Gminy spotykają się w tym miejscu od października ubiegłego roku. Biorą udział w spotkaniach i zajęciach, a także wyjeżdżają na wycieczki. Korzystają przy tym z autobusu, który został zakupiony w ramach projektu i jest wykorzystywany również do transportu seniorów, dojeżdżających do Woli Obszańskiej. Unijne środki zostały również przeznaczone na wyposażenie klubu, w tym zakup 6 laptopów i aparatu fotograficznego oraz sprzętów do ćwiczeń. Do swojej dyspozycji mają m. in. 4 bieżnie elektryczne, 4 orbitreki, 4 rowerki, atlas, 20 stepperów i 20 materaców.

klub_seniora_obsza.jpg

Wszystko jest już na miejscu i będzie wykorzystywane dalszej działalności klubu. Do tej pory starsi mieszkańcy gminy m. in. brali udział w zajęciach kulinarnych i pojechali do teatru, a w planach są warsztaty wizażu, zajęcia kosmetyczne oraz spotkania z dietetykami i innymi specjalistami od zdrowego stylu życia. Seniorzy będą się również spotykać z policjantami, prawnikami, psychologami i ekspertami od nowoczesnych technologii.

Cały projekt będzie realizowany przez dwa lata, a jego koszt szacuje się na prawie 1,1 mln zł. Aż 95% kosztów kwalifikowalnych stanowi dotacja z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

/UG Obsza/

Reklama.

Tagi: gmina obsza   klub seniora w gminie obsza   otwarcie klubu seniora   seniorzy obsza

Zobacz także

Scena letnia BCK zainaugurowała nowy sezon (FOTO)

Dodane: 2020-07-05 19:10 - Komentarze  (0)  czytane (748)

TAGI: biłgorajskie centrum kultury, scena letnia bck, podwieczorek muzyczny, kultura biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.205.109.152

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę (FOTO)

Dziś z Biłgoraja wyruszyła IX Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę....

Mord partyzantów na Rapach k/Biłgoraja. Mieszkańcy powiatu oddali cześć żołnierzom AK i BCh (FOTO)

4 lipca 1944 roku, Niemcy w bestialski sposób nieopodal Biłgoraja...

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących - szkoła z przyszłością

W skład Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju...

Ziemianka partyzancka w Osuchach

W Osuchach w Gminie Łukowa, na szlaku walk partyzanckich i nieopodal...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia