Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Obsza. Kolędowania czas

Dodał: red Data: 2018-01-16 11:14:47 (czytane: 992)

Młodzi artyści z Olchowca, Obszy i Zamchu zostali laureatami tegorocznego Przeglądu Twórczości Bożonarodzeniowej, organizowanego przez miejscowy GOK. Impreza, w której występują dzieci i młodzież ze szkół z Gminie Obsza, ma już tradycję 7 lat, a 14 stycznia br. po raz pierwszy miała formułę konkursu.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgorajobsza_koledowania_czas.jpg-W poprzednich latach jedna szkoła prezentowała w pełnej wersji jasełka, a pozostałe wykonywały kolędy i pastorałki. W tym roku wprowadziliśmy do regulaminu zapisy, które zobowiązywały wszystkich uczestników do prezentacji scenki rodzajowej, nawiązującej do Bożego Narodzenia i związanych z nim lokalnych tradycji oraz wykonania kolęd lub pastorałek - tłumaczą pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy.

Występy były ocenione w trzech kategoriach wiekowych, a podsumowując prezentacje jurorzy zwrócili uwagę na niezwykle wyrównany i wysoki poziom artystyczny, a także staranną scenografię, tradycyjne rekwizyty i wyszukany repertuar. W najmłodszej grupie przedszkolaków najlepiej wypadli mali artyści ze Szkoły Podstawowej w Olchowcu, którzy pod opieką Iwony Wróbel przygotowali scenkę, opartą na zwyczaju kolędowania i "Kolędę dla aniołka". W kategorii uczniów z klas I - IV szkół podstawowych nagrodę zdobyła SP SP, która pod kierunkiem Katarzyny Zawojskiej-Przybylak i Iwony Maciejko, zaprezentowała scenkę "W wigilijną noc" oraz utwory "Wigilijny czas" i "Życzenia". W najstarszej grupie wykonawców od uczniów klas V po gimnazjalistów, jurorom najbardziej przypadł do gustu występ artystów z SP w Zamchu, czyli scenka pod tytułem "Cud Bożego Narodzenia" oraz utwory "Pastuszek bosy" i "Kolęda Maryi", przygotowane pod opieką Małgorzaty Pachli i Renaty Grzyb.

Reklama.

Oprócz nich w przeglądzie wystąpili uczniowie szkół w Babicach i Woli Obszańskiej oraz maluchy z "Bajkowego Przedszkola" także w Woli Obszańskiej. Tegoroczne prezentacje z udziałem prawie 120 wykonawców oceniali emerytowany nauczyciel muzyki i wychowania artystycznego oraz były kapelmistrz orkiestr dętych i chórów - Wojciech Baszkiewicz, nauczycielka muzyki i katechetka z SP w Różańcu Drugim - Dorota Mazurek oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy - Piotr Cichórz.

Niedzielny przegląd to jedna z kilku takich imprez, organizowanych w ostatnich dniach przez GOK w Obszy. W poprzedni weekend odbył się Gminny Konkurs Kolęd w wykonaniu dorosłych zespołów śpiewaczych, a w piątek 12 stycznia swoimi umiejętnościami pochwalili się uczestnicy zajęć ogniska muzycznego (na zdj.), które prowadzi Tadeusz Kubów. Młodzi wokaliści i muzycy także wykonywali kolędy i pastorałki, które publiczność nagradzała rzęsistymi brawami. Podsumowując prezentacje perkusistów, gitarzystów, akordeonistów i grających na instrumentach klawiszowych widzowie podkreślali, że prawie dwugodzinny koncert był dla nich prawdziwą ucztą dla ucha. Z kolei organizatorów najbardziej ucieszyła spora frekwencja i fakt, że około 70-osobowa grupa dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat chce rozwijać swoje pasje artystyczne w ognisku muzycznym.

/IAS/
Foto: GOK Obsza

Tagi: gmina obsza   koledoania czas   koncert kolęd   przeglad twórczości bożonarodzeniowej

Zobacz także

Rocznica wybuchu powstania styczniowego

Dodane: 2019-01-23 20:32 - Komentarze  (0)  czytane (255)

TAGI: powstanie styczniowe, biłgoraj, klo biłgoraj, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.234.75.144

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Opłatek krwiodawców z Majdanu Starego (FOTO)

Przedstawiciele honorowych dawców krwi z Majdanu Starego oraz...

Dzień Babci i Dziadka w DPS-ie dla Kombatantów (FOTO)

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 odwiedzili mieszkańców Domu...

Wykład Uniwersytetu Powszechnego w Biłgoraju (FOTO)

O relatywizowaniu misji kościoła w Polsce rozmawiali uczestnicy...

Studniówka I LO im. ONZ w Biłgoraju (FOTO, VIDEO)

Od minuty ciszy, którą uczczono pamięć prezydenta Gdańska Pawła...

Za Mędrcami do Dzieciątka Jezus (FOTO, AUDIO)

Z sanktuarium świętej Marii Magdaleny, na plac Biłgorajskiego...

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej...

Ogłoszenia