Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Obsza. Kolędowania czas

Dodał: red Data: 2018-01-16 11:14:47 (czytane: 714)

Młodzi artyści z Olchowca, Obszy i Zamchu zostali laureatami tegorocznego Przeglądu Twórczości Bożonarodzeniowej, organizowanego przez miejscowy GOK. Impreza, w której występują dzieci i młodzież ze szkół z Gminie Obsza, ma już tradycję 7 lat, a 14 stycznia br. po raz pierwszy miała formułę konkursu.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgorajobsza_koledowania_czas.jpg-W poprzednich latach jedna szkoła prezentowała w pełnej wersji jasełka, a pozostałe wykonywały kolędy i pastorałki. W tym roku wprowadziliśmy do regulaminu zapisy, które zobowiązywały wszystkich uczestników do prezentacji scenki rodzajowej, nawiązującej do Bożego Narodzenia i związanych z nim lokalnych tradycji oraz wykonania kolęd lub pastorałek - tłumaczą pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy.

Występy były ocenione w trzech kategoriach wiekowych, a podsumowując prezentacje jurorzy zwrócili uwagę na niezwykle wyrównany i wysoki poziom artystyczny, a także staranną scenografię, tradycyjne rekwizyty i wyszukany repertuar. W najmłodszej grupie przedszkolaków najlepiej wypadli mali artyści ze Szkoły Podstawowej w Olchowcu, którzy pod opieką Iwony Wróbel przygotowali scenkę, opartą na zwyczaju kolędowania i "Kolędę dla aniołka". W kategorii uczniów z klas I - IV szkół podstawowych nagrodę zdobyła SP SP, która pod kierunkiem Katarzyny Zawojskiej-Przybylak i Iwony Maciejko, zaprezentowała scenkę "W wigilijną noc" oraz utwory "Wigilijny czas" i "Życzenia". W najstarszej grupie wykonawców od uczniów klas V po gimnazjalistów, jurorom najbardziej przypadł do gustu występ artystów z SP w Zamchu, czyli scenka pod tytułem "Cud Bożego Narodzenia" oraz utwory "Pastuszek bosy" i "Kolęda Maryi", przygotowane pod opieką Małgorzaty Pachli i Renaty Grzyb.

Reklama.

Oprócz nich w przeglądzie wystąpili uczniowie szkół w Babicach i Woli Obszańskiej oraz maluchy z "Bajkowego Przedszkola" także w Woli Obszańskiej. Tegoroczne prezentacje z udziałem prawie 120 wykonawców oceniali emerytowany nauczyciel muzyki i wychowania artystycznego oraz były kapelmistrz orkiestr dętych i chórów - Wojciech Baszkiewicz, nauczycielka muzyki i katechetka z SP w Różańcu Drugim - Dorota Mazurek oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy - Piotr Cichórz.

Niedzielny przegląd to jedna z kilku takich imprez, organizowanych w ostatnich dniach przez GOK w Obszy. W poprzedni weekend odbył się Gminny Konkurs Kolęd w wykonaniu dorosłych zespołów śpiewaczych, a w piątek 12 stycznia swoimi umiejętnościami pochwalili się uczestnicy zajęć ogniska muzycznego (na zdj.), które prowadzi Tadeusz Kubów. Młodzi wokaliści i muzycy także wykonywali kolędy i pastorałki, które publiczność nagradzała rzęsistymi brawami. Podsumowując prezentacje perkusistów, gitarzystów, akordeonistów i grających na instrumentach klawiszowych widzowie podkreślali, że prawie dwugodzinny koncert był dla nich prawdziwą ucztą dla ucha. Z kolei organizatorów najbardziej ucieszyła spora frekwencja i fakt, że około 70-osobowa grupa dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat chce rozwijać swoje pasje artystyczne w ognisku muzycznym.

/IAS/
Foto: GOK Obsza

Tagi: gmina obsza   koledoania czas   koncert kolęd   przeglad twórczości bożonarodzeniowej

Zobacz także

'Pociąg do czytania' (FOTO)

Dodane: 2018-05-23 07:34 - Komentarze  (0)  czytane (351)

TAGI: pociąg do czytania, prmocja czytelnictwa, biłgoraj, biblioteka w soliKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.80.189.255

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

Awanse Piłsudczyków

W Kraśniku odbył się zjazd Związku Piłsudczyków RP Okręgu Kraśnik. W uroczystości poświęconej 83. rocznicy śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, 48. rocznicy śmierci generała Władysława Andersa oraz 25. rocznicy działalności Okręgu Kraśnik, udział wzięło wielu zacnych gości z całej Polski. więcej»

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

Polecamy

Posłowie Platformy Obywatelskiej w Biłgoraju

Z mieszkańcami Ziemi Biłgorajskiej, w Biłgorajskim Centrum Kultury...

Czy naprawdę jesteśmy inni? (FOTO)

"Śmiejcie się z nami, a nie z nas", "Mamy prawo żyć godnie",...

Opaski ratujące życie dla mieszkańców Biłgoraja

Władze Miasta Biłgoraj chcą, by opaski ratujące życie trafiły...

75. rocznica pacyfikacji Szarajówki (FOTO)

Kilkaset osób oddało dziś cześć i honor pomordowanym przez Niemców...

Przedszkolaki na scenie (VIDEO)

XV Międzyprzedszkoly Festiwal Piosenki Dziecięcej, odbył się w maju...

Sztandar dla Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym (FOTO)

Społeczności Szkoły Podstawowej w Majdanie Starym, został dziś...

Ogłoszenia