Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Obrady sejmowej podkomisji w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2018-04-05 12:03:25 (czytane: 2741)

W Biłgoraju odbyła się wizytacja sejmowej Podkomisji stałej do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej. Wykorzystanie funduszy pochodzących z UE w Województwie Lubelskim oraz wykorzystania walorów turystycznych do zwiększenia ruchu turystycznego w regionie oraz rozwoju aktywnych form turystyki.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolJej organizatorem była poseł Agata Borowiec, a obok posłów uczestniczyli w niej Wicemister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski oraz przedstawicielka Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju Małgorzata Wierzbicka. -Środki unijne i ich efektywne wykorzystanie odgrywają znaczącą rolę w rozwoju Polki, w tym Polski Wschodniej. To ma znaczenie dla poprawy jakości życia mieszkańców także Ziemi Biłgorajskiej. Te fundusze m. in. z Programu Polska Wschodnia 2014 - 2020 służą współfinansowaniu wielu zadań już zrealizowanych lub realizowanych w tej części Województwa Lubelskiego. Nasza wizyta jest wizytą roboczą, chcemy rozmawiać także o wyzwaniach jakie stoją przed Powiatem Biłgorajskim i o środkach finansowych - przyznaje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl poseł Agata Borowiec.

sejmowa_podkomisja_bilgoraj__1_.JPG

Podczas spotkania, gro czasu poświęcono - zgodnie z zakresem merytorycznej pracy podkomisji stałej - wykorzystaniu środków pochodzących z Unii Europejskiej. O tych zganieniach, na przykładzie Lubelskiego mówiła dyrektor w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Małgorzata Wierzbicka: -Lubelszczyzna jest bardzo aktywnym regionem Polski i bardzo dobrze korzysta ze środków unijnych. Ta szansa, która jest mu dana jest wykorzystywana. Bardzo duże się tu dzieje, jest realizowanych - w różnych obszarach - wiele ciekawych i cennych projektów, w tym infrastrukturalnych. Widać tutaj także aktywność przedsiębiorców, co jako osoba zarządzająca Programem Operacyjnym Polska Wschodnia bardzo chwalę. Przypomnę tylko, że 1/4 środków dla przedsiębiorców jest brana przez Województwo Lubelskie.

Reklama.

Część spotkania poświęcona została turystyce, stąd wizyta Wiceministra Jarosława Stawiarskiego oraz prezesa PTTK O/Biłgoraj Mariana Kurzyny. O turystyce zresztą, jako o jednej z gałęzi polskiej gospodarki mówił m. in. poseł Janusz Szewczak, który podkreślał, że ważna jest marka i wypromowanie produktów turystycznych, w tym m. in. turystyki gastronomicznej, której Ziemia Biłgorajska, jako ziemia wielu kultur i pewnego historycznego pogranicza ma wiele do zaoferowania.

sejmowa_podkomisja_bilgoraj__2_.JPG

-Rząd uważa, że turystyka jest ważną gałęzią gospodarki, w tym roku budżet na turystykę jest większy o 10 mln zł, chciało by się więcej, ale to już jest pewien progres. Chcemy doprowadzić do tego by walory przyrodnicze Polski były propagowane poza granicami. Turystyka to dopływ pieniędzy. Jest ona szansą rozwoju tych regionów, gdzie nie ma wielkiego, ciężkiego przemysłu, ale za to jest piękna przyroda i walory krajoznawcze, tak jak tu na Roztoczu czy na Ziemi Biłgorajskiej. Tutaj chcemy inwestować w turystykę, hotele, osobliwości turystyczne, szeroko rozumianą infrastrukturę - podkreśla Wiceminister Stawiarski.

sejmowa_podkomisja_bilgoraj__3_.JPG

W spotkaniu uczestniczyli także powiatowi radni związani z PiS-em, a charakterystykę Powiatu Biłgorajskiego i Miasta Biłgoraj posłom przedstawił Starosta Kazimierz Paterak i Burmistrz Janusz Rosłan. Rozmawiano także o problemach i bolączkach tej części Polski. Goście odwiedzili także Zagrodę Sitarską, Miasteczko na Szlaku Kultur Kresowych i zbiornik wodny w Biszczy (Biszcza Żary).

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: sejmowa podkomisja   powiat biłgorajski   biłgoraj   wizytacja sejmowej podkomisji ds. środków unijnych

Zobacz także

Trwają wybory do Europarlamentu (FREKWENCJA)

Dodane: 2019-05-26 12:39 - Komentarze  (1)  czytane (178)

TAGI: wybory do europarlaentu, głosowanie, biłgoraj, parlement europejskiKomentarze (14)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.88.156.58

(2018-04-06 15:41:17)

Czekamy na efekty, Tokarska-Uzdrowisko Biszcza, Borowiec-drogi/nitki w lesie, Olszówka-czekam na dopisy, bo nie wiem o jego działaniach na rzecz Ziemi Biłgorajskiej. Natomiast posłowie z pierwszych rzędów ław sejmowych w ciągu dwóch lat załatwili inwestorów, przeprowadzają duże inwestycje, a "nasi" co - pytam?

Olek (2018-04-05 23:48:01)

to pomyłka w PiS

(2018-04-05 23:21:42)

czy któryś z nich pracował fizycznie?Co wy wiecie o życiu za 1500zl?

Kabaret (2018-04-05 21:34:28)

PiS SLD PSL razem przed kamerami a co w kuluarach?

Jacek (2018-04-05 20:43:19)

Nasz poseł Olszówka nie przyszedl i bardzo mądrze zrobił. Iść na spotkanie z PSL i SLD to żalosne dla PiS.

j64 (2018-04-05 17:10:47)

Pani Poseł jest aktywna dla miasta i powiatu .Nie jest prosto cos załatwic z finansow.Czy to poseł Borowiec czy Poseł Olszowka sa krytykowani za wszystko nawet pogode Polacy nie wszyscy ale ci wyksztalceni dorobkiewicze ze wsi im zawsze mało PSL czy PO

Czerwony beton (2018-04-05 16:28:05)

Panie burmistrzu Rosłan co pan wyprawia? Ta Borowiec ogłupiła Pana czy co? Trzyma pan teraz z PiS ? Przecież dał pan honorowe obywatelstwo Januszowi Palikotowi. I teraz pan z PiS? To nie masz pan mojego głosu.

Mac (2018-04-05 16:02:42)

Marna frekwencja. Widać niektórzy posłowie z PiS połapali się do kogo jadą i nie przyjechali. Jak wy chcecie wygrać wybory w powiecie i mieście - spotykając się z przyjacielem Palikota Rosłanem i z Paterakiem z PSL?

(2018-04-05 15:38:20)

Podoba mi się, że nagrody ministrowie muszą zwrócić. Bardzo mi się podoba zapowiedź, że zostaną zmniejszone limity zarobków samorządowców ( w tym m.in.wójtów i burmistrzów) oraz parlamentarzystów. Super pomysł.

Ja (2018-04-05 14:59:38)

Jak zwykle na spotkaniach Borowcowej frekwencja lipna tylko rodzina dopisała. Przybyli politycy piątego garnituru PiS. Szyszka się skończył i pieniędzy z góry nie ma a wybory tuż.....

tomek (2018-04-05 14:57:08)

Cześć komuszki

Kukiz (2018-04-05 12:25:56)

Widać PiS wspaniałe dogaduje się z SLD i PSL . Partiokracja!

Pielęgniarka (2018-04-05 12:14:58)

Do szpitala przyjedźcie, a nie na miasteczko idziecie. PiS widać nic nie różni się od PO.

Tomek (2018-04-05 12:09:59)

To PiS spotyka się z Rosłanem i Paterakiem? Niech zapytają Rosłana o honorowe obywatelstwo dla Palikota.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Wybory do Parlamentu Europejskiego już w najbliższą niedzielę 26 maja

W niedzielę lokale wyborcze będą otwarte w godzinach od 7:00...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

76. rocznica pacyfikacji Szarajówki (FOTO)

Mieszkańcy Gminy Łukowa i Powiatu Biłgorajskiego uczcili ofiary...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Uprawomocniła się decyzja Wojewody. Pomnik Jóżefa Dechnika zniknie z centrum Biłgoraja

Właśnie uprawomocniła się decyzja Wojewody Lubelskiego z 4 lutego...

Misterium Męki Pańskiej (VIDEO)

Już po raz siódmy w Biłgoraju odtworzone zostały sceny ostatnich...

Ogłoszenia