Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Objawienia Fatimskie tematem biłgorajskiej katechezy czwartkowej

Dodał: red Data: 2017-03-11 13:01:00 (czytane: 1921)

W kościele pw. Trójcy Przenajświętszej i Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju 9 marca br. odbyła się katecheza czwartkowa, której tematem była aktualność Objawienia Fatimskiego Najświętszej Maryi Panny dla współczesnego świata. Gościem był ks. prof. Tadeusz Guz.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol-Przesłanie Matki Bożej w Fatmie, które dokonało się z inicjatywy Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, który mając taką cudowną postać, jaką jest Niepokalana Matka Najświętsza, poprzez którą przyszedł Wieczny Syn Boga Ojca, Jezus Chrystus i przyjął naturę ludzką, to jest rzeczywiście tak wielki dar dla Kościoła, dla całego świata i całej ludzkości. Przede wszystkim te objawienia ukazują, że prawdziwy Bóg istnieje, bo nie może posyłać ktoś kogoś, kto nie istnieje. I w tym punkcie przesłanie fatimskie jest najaktualniejsze, gdyż trzeba współczesne pokolenia ludzkości upewnić. Tych, którzy są przekonani, że prawdziwy Bóg istnieje, ale wiemy również, że ze względu na różne oddziaływania ideologiczne ta pewność poznania istnienia prawdziwego Boga ulega pewnym kryzysom, w związku z tym tych, którzy są na tej drodze Bożej trzeba jeszcze upewnić, a tych którzy nie tylko, że kontestują prawdziwą egzystencję Boga Wiecznego, lecz co więcej opracowują całe strategie systemowe, które nazywamy różnymi ideologiami. Pod to podpada nie tylko ideologia marksistowsko-leninowska, w dalszym ciągu olbrzymią część globu przenikająca, czy to Rosję, czy Chiny, czy część Europy Zachodniej, to w dalszym ciągu, jeżeli badamy strukturę ludzkiego myślenia, to stwierdzamy, że w wielu aspektach współczesny człowiek Europy, Azji czy Ameryki jest pod bardzo silnym wpływem tej ideologii, którą możemy tylko przy pomocy łaski Bożej, błogosławieństwa Boga i wsparciu Matki Bożej pokonać - mówił ks. profesor.

ksiadz_guz_tadeusz_bilgoraj.JPG
Ksiądz profesor Tadeusz Guz


Jak podkreślał podczas konferencji ks. Guz, Pan Bóg czyni cuda, bo jest Bogiem i Matka Najświętsza czyni cud w Fatimie, Guadalupe, na Jasnej Górze i w wielu miejscach świata, ponieważ otrzymała taki dar, podobnie jak Apostołowie i święci. -Cud był, jest i będzie zawsze koronnym dowodem na istnienie prawdziwego Boga. W innych wiarach nie ma cudów, ponieważ nie ma prawdziwego Boga. Zachowajmy naszą wiarę świętą w prawdziwość cudów Jezusa i Jego Matki i przekazujmy ją następnym pokoleniom naszego Narodu i wszystkim ludziom na świecie - apelowa kapłan.

Przypomnijmy, organizator katechez jest ks. Łukasz Kardaszewski, wikariusz parafii Trójcy Przenajświętszej i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju.Zobacz także:

Ksiądz Guz 'profesorem belwederskim'

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: ks. profesor tadeusz guz   katecheza czwartkowa   objawienia fatimskie   biłgoraj

Zobacz także

Integracja Domowego Kościoła (FOTO)

Dodane: 2018-06-19 23:33 - Komentarze  (0)  czytane (344)

TAGI: domowy kościół, oaza biłgoraj, ruch światło - życie, kościół katolickiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.255.17

(2017-03-12 11:32:22)

Do kolegi ponizej....nie rozumiem twoich wywodow...w czym masz problem?
I tak nawiasem mowiac..."kredo" pisze sie przez "C" i Kosciol opiera sie nie tylko na Slowie Bozym ale i na tradycjii ojcow Kosciola :)

Panie GUZ (2017-03-12 01:34:47)

Albo ma Pan duże braki w poznaniu Słowa Bożego, albo siadł Pan między wrony i kraczesz jak i ony. Kiedyś rdzenni tubylcy Ameryki Południowej widząc statki byli przekonani, że to Bóg. Pan, taki wydawało by się zacny człowiek, kultywuje Marysie???
Czy zna Pan Kredo Nicejskie? Nie oczekuję żeby Pan zrzucił sułtanne, trzymaj się Pan tylko Słowa Bożego i to wszystko.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Zakończyły się Dni Biłgoraja

Festyn Prozdrowotny "Czas na zdrowie"

Boże Ciało

Wieczór uwielbienia

Parada motocykli - Spontaniczna Motomajówka 2018

XV Międzyprzedszkoly Festiwal Piosenki Dziecięcej (część I)

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących na praktykach w Konstancinie

Uczniowie klasy III Technikum Gastronomicznego odbywają praktykę zawodową w Konstancińskim Centrum Hydroterapii Eva Park Life&Spa...