Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Obiekty sportowe przy ZSBiO w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2021-04-06 13:45:47 (czytane: 4749)

Przy "Budowlance" powstanie nowoczesny kompleks boisk. Z Rządowego Fundusz Inwestycji Lokalnych samorządowi powiatowemu udało nam się pozyskać 1,3 mln zł na warte 1,6 mln zł zadanie budowy i modernizacji obiektów sportowych.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajInwestycja polega na przebudowie bieżni sportowej, obiektów lekkoatletycznych w tym skoczni w dal czy rzutni kulą oraz budowy niezbędnej infrastruktury towarzyszącej wraz z zagospodarowaniem terenu. -Obiekty dopełnią istniejącą już infrastrukturę sportową krytej pływalni, hali sportowej, boiska trawiastego oraz internatu ze stołówką tworząc cały kompleks obiektów mających wpływ na sportową i prozdrowotną aktywność dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.  Z obiektów sportowych skorzystają uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, kluby sportowe czy mieszkańcy Biłgoraj. Obiekty wykorzystywane będą także jako baza do organizacji zajęć rekreacyjnych, zawodów sportowych czy wydarzeń sportowo - kulturalnych o zasięgu powiatowym i wojewódzkim - informuje starosta biłgorajski, Andrzej Szarlip.

boisko_przy_zsbio_bilgoraj.JPG

Inwestycja przyczyni się do zapewnienia wysokiej jakości wychowania fizycznego na dostosowanych obiektach sportowych dla różnych grup wiekowych z terenu wsi i miasteczek powiatu biłgorajskiego i przyczyni się do wzmocnienia prozdrowotnych zachowań społecznych. Dodatkowo zostanie osiągnięta znaczna poprawa estetyki i organizacji obiektów. Obiekty dostępne będą także poza zajęciami szkolnymi i zawodowymi. Przewidujemy, że z obiektów w ramach różnych zajęć skorzysta około 4% mieszkańców zaangażowanych w zajęcia lekcyjne, rekreacyjne i sportowe. W tym uczniowie biłgorajskiej „Budowlanki”, uczestniczący w zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych wychowania fizycznego, uczniowie szkół podstawowych i średnich w ranch zawodów sportowych, kluby sportowe i mieszkańcy miasta i powiatu w ramach zajęć rekreacyjnych.

Reklama.

-Przypomnę, że w tej chwili realizowana jest modernizacja i remont hali sportowej w ZSBiO w Biłgoraju. Z programu Sportowa Polska, pozyskaliśmy około miliona trzystu tysięcy złotych, a wartość całego zadania to ponad dwa i pół miliona złotych. Cel projektu jest przystosowanie hali do przepisów bezpieczeństwa, poprawa stanu technicznego i warunków termicznych oraz udostępnienie dla osób niepełnosprawnych. Obiekt posiada widownię na około 400 miejsc siedzących, posiada zaplecze żywieniowe i noclegowe. Obiekt sportowy łącznie z krytą pływalnią i stadionem lekkoatletycznym umożliwiający szerokie upowszechnienie sportu - dodaje wicestarosta biłgorajski, Tomasz Rogala.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: zsbio biłgoraj   obiekty sportowe przy zsbio   boisko przy zsbio   rządowy fundusz inwestycji lokalnych

Zobacz także

Zawody modeli pływających i piknik modelarski nad Zalewem Bojary (FOTO)

Dodane: 2021-09-05 14:04 - Komentarze  (0)  czytane (1914)

TAGI: modele pływajace, zawody modelarskie, biłgoraj, klub modelarski lok biłgorajKomentarze (16)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.95.208

Do niezły goguś z ciebie (2021-04-10 18:53:45)

Po pierwsze nie mówię, tylko piszę... A po drugie wiadomo czym nasz burmistrz się pasjonuje... z pewnością nie sportem !!!

Niezły goguś z ciebie (2021-04-10 09:08:43)

To jeśli tak jest jak mówisz to gdzie był burmistrz jak platforma rządziła? Dlaczego nie remontował wtedy szkół??? Ja cieszę się że bedzie to boisko przy budowlance bo od lat zanuedbane bylo a teren jest super.

Goguś (2021-04-09 21:43:20)

Organem prowadzącym dla szkół średnich jest powiat. W powiecie rządzi PIS, więc kasa na remont "Budowlanki" się znalazła. Szkoły podstawowe podlegają pod miasto. W mieście rządzi burmistrz, któremu bardzo daleko do PIS, a więc kasy na remont szkoły brak.

Budowlanka to tez Bilgoraj (2021-04-08 18:05:57)

Na wszystko na raz pewnie ze nie ma. Czemu burmistrz wcześniej tego nie zrobił jak platforma rządziła???

Dla niezorientowanych mądrych (2021-04-08 15:05:01)

Szkoła Budowlanka owszem w mieście, szkoła na Przemysłowej również w mieście ale organem prowadzącym jest starosta. Szkoła 1 podlega już pod burmistrza i pieniążków nie ma.

Ff (2021-04-07 20:18:48)

Mam pytanie na jakim etapie są rozmowy z woj. Podkarpackim w sprawie remontu drogi 835 od Majdanu Sieniawskiego do Sieniawy jest to ważny odcinek drogi zarówno dla mieszkańców powiatu jak i przedsiębiorców oraz kiedy jest planowany remont drogi hedwizy ,Szczebrzeszyn?

As (2021-04-07 20:00:37)

Z całym szacunkiem dobre i to ale ponad milion to stać powiat bez dofinansowania co innego wielomilionowa dotacja basenu - inne miasta mają ładne baseny dlaczego Biłgoraj ma nie mieć jak nie teraz to kiedy.

Jawor (2021-04-07 09:41:52)

Do Wyborcy.
Były znacznie większe pieniądze na termomodernizację obiektów szkół ponadgimnazjalnych i Domów Pomocy Społecznej z działania 5.2. Kilka dni temu była informacja o rozliczeniu projektu.

Do poprzednika (2021-04-07 09:14:46)

Szkola budowlanka chyba jest polozona w obrebie miasta wiec ten pis nie taki zly jak go malują

mieszkaniec (2021-04-07 08:15:32)

Ja widać rzad dał na boisko przy "budowlace" obiekt powiatu, a na salę gimnastyczna przy SP1 - miejska już nie. Czy ten remont obejmuje również renowacje płyty boiska z systemem nawodnienia.

j (2021-04-06 22:39:52)

Nareszcie bedzie bezpieczniej 10 kwietnia zaostrzają się przepisy dotyczące opieki nad zwierzętami. Za wyjście na spacer z psem bez smyczy czekają nas wysokie kary.

Masz psa i wychodzisz z nim na spacer bez smyczy? Już za kilka dni czekać Cię za to będzie surowa kara.

Już 10 kwietnia zaostrzają się przepisy związane z opieką nad zwierzętami i niedochowaniem ostrożności przy ich trzymaniu. to następstwo rozporządzenia z 26 marca.


Mandaty za wyjście z psem bez smyczy i kagańca będą bardzo dotkliwe. Za „niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia” można będzie dostać grzywnę od 50 do 250 złotych.

„Taki mandat mogą otrzymać także osoby, które przewożą bez odpowiednich zabezpieczeń (czyli smyczy i kagańca w przypadku psa) zwierzę środkami publicznej komunikacji, czy trzymają takie zwierzę na nieogrodzonej posesji” – wskazuje „Fakt”.

To jednak nie wszystko. Jeśli kontrola lub „sygnalista” stwierdzi, że zwierzę jest szczególnie niebezpieczne i swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo kara może być dwa razy wyższa!

Wyjątkiem mają być przypadki, gdy udowodnimy, że pies jest wytresowany i wykonuje polecenia właściciela. Wówczas mamy szansę się wybronić przed mandatem.

Bilgoraj (2021-04-06 21:28:09)

No w powiecie widać ze cos się dzieje, co chwile słychać o pozyskanych środkach. Obiektywnie trzeba pogratulowac staroście choc pis to nie moja bajka ale lokalnie efekty są

Grzegorz z Chetyna (2021-04-06 17:57:56)

To jednak wystąpienie w telewizji coś dało! Jakieś pieniądze (czytaj: ochłapy) w końcu od rządu miasto dostanie... :)

Jak to jest? (2021-04-06 17:30:21)

To jednak od rządu PiSu są pieniądze? A burmistrz tak narzeka że Bilgoraj nic nie dostał.

Wyborca (2021-04-06 16:30:46)

To kadencja ! Jeszcze nigdy w historii powiatu nie było pozyskanych tyle pieniędzy z zewnątrz. Brawo!

(2021-04-06 15:51:10)

Świetna wiadomość

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Ogłoszenia