Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w SP Nr 3 w Biłgoraju (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-11-16 15:13:14 (czytane: 1976)

Po 123 latach niewoli, w końcu 1918 roku odrodziło się państwo polskie. Marzenia pokoleń stały się rzeczywistością. Z tej to okazji w biłgorajskiej "Trójce" odbyły się uroczystości, w ramach których poświęcono nowy sztandar placówki oraz przyjęto pierwszoklasistów do grona społeczności szkolnej.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Uroczystość rozpoczęła się w sanktuarium świętej Marii Magdaleny w Biłgoraju pod przewodnictwem biskupa Mariusza Leszczyńskiego, który poświęcił nowy sztandar szkoły. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz, m. in. Janusz Rosłan Burmistrz Miasta Biłgoraj, ks. Witold Batycki proboszcz Parafii Świętej Marii Magdaleny w Biłgoraju, prezydium Rady Rodziców na czele z przewodniczącą Elżbietą Mularczyk,  Mateusz Bury prezes BARR, Tadeusz Tujaka - skarbnik SBPB. Na uroczystość przybyły poczty sztandarowe Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej Nr 3 w Biłgoraju, harcerze 13 Drużyny Starszoharcerskiej „Pochodni”, rodzice, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy administracji i obsługi szkoły oraz cała społeczność uczniowska.

sztandar_dla_szkoly_podstawowej_nr_3.JPG

Ksiądz biskup, przystępując do poświęcenia sztandaru szkoły jako symbolu Boga, honoru i ojczyzny, zauważył, że będzie on zawsze przyświecał różnym wielkim uroczystościom szkolnym. Wyraził pragnienie, aby ten sztandar był dla wszystkich znakiem tych najświętszych wartości, które przekazują nam minione pokolenia, a które zostały nam wysłużone przez cierpienie, śmierć i mękę. „My te wartości dzisiaj otrzymujemy i tym wartościom chcemy służyć jak najpiękniej potrafimy” – powiedział Ks. Bp Mariusz Leszczyński. Zwracając się w homilii do uczniów, wyraził refleksję, że „wtedy pięknie kochają swoją ojczyznę i pięknie jej służą, kiedy pięknie się uczą, odpowiedzialnie przygotowują się do życia, słuchają swoich rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów, Pana Boga”. I o tę piękną służbę wolnej ojczyźnie ksiądz biskup prosił. Po zakończeniu Mszy Św. uczestnicy obchodów Narodowego Święta Niepodległości udali się na dalszy ciąg ceremonii do Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, gdzie nastąpiło przekazanie nowego sztandaru szkoły.

sztandar_dla_szkoly_podstawowej_nr_3_2.JPG

Po powitaniu gości Pan Dyrektor Jan Majewski wygłosił przemówienie, w którym zaznaczył, że dzień poświęcenia i przekazania nowego sztandaru jest szczególną datą w historii szkoły. Wyraził wdzięczność dla pomysłodawców i fundatorów sztandaru – Rady Rodziców i Społeczności Szkolnej. „Sztandar jest dla społeczności szkolnej symbolem Polski - Narodu - Małej Ojczyzny, jaką jest nasza szkoła i Ziemia Biłgorajska”- podkreślił Dyrektor Jan Majewski. Po wystąpieniu Pana Dyrektora nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru przez Rodziców na ręce Dyrektora, a następnie Szkolnemu Pocztowi Sztandarowemu.

sztandar_dla_szkoly_podstawowej_nr_3_1.JPG

Po uroczystościach oficjalnych zaproszeni goście oraz społeczność uczniowska mieli okazję obejrzeć część artystyczną, poświęconą wydarzeniom z przeszłości Polski, której przyświecało hasło: „Dla nas po Bogu, największa miłość to Polska” (kardynał Stefan Wyszyński). Akademia przebiegała w atmosferze uczty w Soplicowie, na której przywołano wydarzenia z dziejów Polski oraz debatowano nad losami Ojczyzny. Uczniowie przygotowujący akademię ujęli widownię pięknym wykonaniem piosenek i wierszy patriotycznych.

sztandar_dla_szkoly_podstawowej_nr_3__3.JPG

Największe wzruszenie publiczności wzbudziła symboliczna scena ukazująca Polskę jako piękną kobietę w biało-czerwonej szacie, rozszarpywaną przez trzy drapieżne czarne orły - symbolizujące zaborcze mocarstwa, zakutą w kajdany niewoli.

sztandar_dla_szkoly_podstawowej_nr_3_4.JPG

Ostatnim punktem programu było ślubowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej, przygotowane przez nauczycieli kształcenia zintegrowanego. Po zakończeniu ceremonii ślubowania Dyrektor Szkoły Jan Majewski złożył serdeczne podziękowanie wszystkim osobom przybyłym na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie w przygotowanie przedsięwzięcia oraz uczniom za zaprezentowanie programu artystycznego, wzorową i patriotyczną postawę.

/Beata Kulik/

Zdjęć w galerii: 60

Tagi: szkoła podstawowa nr 3 w biłgoraju   poświęcenie sztandaru   biłgoraj   100-lecie odzyskania niepodległości

Zobacz także

Nagroda roku 2018 dla DKK z Aleksandrowa

Dodane: 2019-05-22 16:09 - Komentarze  (0)  czytane (88)

TAGI: dyskusyjny klub książki z aleksandrowa, gminna biblioteka publiczna w aleksandrowie, gmina aleksandrów, instytut książkiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.91.41.87

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia