Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

O szpitalu, audycie w Starostwie Powiatowym i tzw. "programie chodnikowym" (VIDEO)

Dodał: red Data: 2019-01-24 13:56:36 (czytane: 3251)

Kwestie związane z działaniami podjętymi przez Zarząd Powiatu Biłgorajskiego w zakresie funkcjonowania szpitala, audytu w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju i pilotażowego programu poprawy bezpieczeństwa pieszych i uczestników ruchu przy drogach powiatowych przedstawili członkowie Zarządu Powiatu. Okazją była konferencja prasowa.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolW konferencji udział wzięli Andrzej Szarlip Starosta Biłgorajski, Tomasz Rogala Wicestarosta Biłgorajski i Beata Strzałka etatowy Członek Zarządu Powiatu. -Chcemy przedstawić trzy bardzo ważne kwestie związane z podejmowanymi przez nas działaniami, dotyczą one sytuacji szpitala, audytu,który odbywa się w Starostwie Powiatowym i priorytetowego "programu chodnikowego", który chcemy zaproponować samorządom - podkreślił we wstępie Starosta Biłgorajski. Na pewno na plus działalności nowego Zarządu Powiatu świadczy chęć informowania społeczeństwa o podejmowanych działaniach, a co za tym idzie pewna transparentność wprowadzanych rozwiązań. Szczególnie z punktu widzenia skutków społecznych związanych z zawirowaniami wokół szpitala, czy kwestiami funkcjonowania urzędu Starostwa Powiatowego.

Andrzej Szalip poinformował, że Zarząd Powiatu Biłgorajskiego, podpisał umowę z dużą zewnętrzną kancelarią prawną, która przeprowadzi szczegółowe badanie sytuacji formalno - prawnej biłgorajskiego szpitala. -Kwestia zabezpieczenia zdrowotnego mieszkańców Powiatu Biłgorajskiego jest najważniejszą kwestią społeczną w tej chwili. Sytuacja szpitala jest niezwykle skomplikowana. Idą do wyborów szliśmy z obietnicą podjęcia konkretnych i realnych działań mających na celu rozwiązać patową sytuację szpitala w Biłgoraju. I z tych obietnic chcemy się wywiązać. To co jest w tej chwili, to pokłosie podjętych lub nie podejmowanych w minionych okresach decyzji. By jednak mówić o próbie rozwiązania tej sytuacji, potrzebna jest wiedza. Dlatego też podpisaliśmy z dużą kancelarią zewnętrzną umowę. Jej przedmiotem jest przejrzenie pod kątem prawnym dokumentacji i ocena sytuacji formalno - prawnej biłgorajskiego szpitala. Wybór kancelarii zewnętrznej, niezwiązanej ze środowiskiem Biłgoraja jest celowy, chcemy by ocena była maksymalnie niezależna i profesjonalna, a ta kancelaria w sprawach związanych z funkcjonowaniem placówek zdrowia i kwestii prawnych to regulujących - mówił Starosta Szarlip.

zarzad_powiatu__1_.JPG

Przewodniczący Zarządu Powiatu Biłgorajskiego poinformował także, iż obok analizy prawnej, kancelaria ma przedstawić także możliwości związane z ewentualnym wypowiedzeniem, odstąpienia, bądź rozwiązania umowy dzierżawy ze Spółką Arion. -Na chwilę obecną rozważane są różne scenariusze, opracowujemy także strategię na której będziemy opierać nasze przyszłe działania. Wyniki prac kancelarii, które mają być znane na przełomie marca i kwietnia, mają pomóc w wyborze odpowiedniej ścieżki i rozeznania kwestii prawnych, w których obecnie znajduje się Starostwo Powiatowe ze względu na obowiązująca umowę jak i szpital, który obecnie prowadzony jest przez syndyka. Czekamy także na wyrok Sądu II instancji w przedmiocie upadłości Spółki Arion. Działania więc nie mogą być zawężane, a analiza musi ogarnąć całe to spektrum - dodał Andrzej Szarlip. Podczas konferencji poskreślano, że Zarząd Powiatu do kwestii ochrony zdrowia podchodzi priorytetowo i świadom jest obowiązku ustawowego, nakładającego obowiązek zapewnienia bezpiecznego zdrowotnego mieszkańców Powiatu. -Dajemy sobie kilka najbliższych miesięcy na przeprowadzenie gruntownych analiz. W tym czasie odbywamy także spotkania z Wojewodą Lubelskim, Narodowym Funduszem Zdrowia i Ministerstwem Zdrowia. Jutro w Warszawie umówiony jestem z Ministrem Zdrowia, rozmawiać będziemy o biłgorajskim szpitalu. Podejmujmy więc szereg działań, które mają na celu "uzdrowienie" sytuacji jaka panuje w szpitalu w Biłgoraju - zaznaczył Starosta.

Reklama.

Podczas konferencji członkowie Zarząd poinformowali także o rozpoczętym kilka dni temu audycie w Starostwie Powiatowym. Za niego odpowiada także zewnętrzna kancelaria prawna. -Chcemy by ewentualne zmiany w funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego i jednostek podległych poprzedził audyt. Dotyczy on kilku zasadniczych kwestii - informuje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl etatowy członek Zarządu Powiatu Beata Strzałka. -Chodzi o analizę kadrową i organizacyjną Powiatu, analizę sytuacji organizacyjnej i kadrowej w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju, funkcjonowanie i organizacja pracy Starostwa Powiatowego, kwestie struktury zatrudnienia w Starostwie Powiatowym w tym zatrudnienie i kompetencje kierownicze w Urzędzie - dodaje. Zgodnie z zapewnieniami, audyt ma uwzględniać przygotowanie dokumentów regulujących organizację pracy w Starostwie Powiatowym.

tomasz_rogala.JPG

Ważną kwestia było także przedstawienie założeń pilotażowego programu poprawy bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego i rowerzystów przy drogach powiatowych. Mówiąc najkrócej, samorząd Powiatu chce współfinansować budowę chodników i ciągów pieszo-jezdnych. -Nasza idea ściśle wpisuje się w założenia przedstawione przez Premiera Mateusza Morawieckiego, który mówił o potrzebie budowy chodników przy szkołach. Wzrost natężenia ruchu samochodowego powoduje, że ciągi piesze, czy pieszo - jezdne maja kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa - przekonywał Wicestarosta Tomasz Rogala. Jak mówił, w lutym ma być ogłoszony konkurs dla samorządów Powiatu Biłgorajskiego, zakładający dotacje do budowy chodników. -Myślę, że w marcu będzie on już rozstrzygnięty. Zakładamy, że będziemy na razie współfinansować  budowę chodników przy drogach powiatowych na poziomie od 30 do 50%. Mamy także opracowane kryteria. W najbliższych dniach planujemy spotkanie z samorządowcami - dodał.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: konferencja prasowa   straosta biłgorajski   sytaucja szpitala   audytw starostwie powiatowym

Komentarze (22)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.95.131.208

Były rzecznik MON Bartłomiej M. zatrzymany. (2019-01-28 08:13:31)

Dziś rano funkcjonariusze CBA zatrzymali sześć osób podejrzanych m.in. o powoływanie się na wpływy i czerpanie z tego korzyści materialnych. Wśród zatrzymanych jest były rzecznik prasowy MON Bartłomiej M. oraz b. poseł PiS Mariusz Antoni K., który w poprzedniej kadencji Sejmu zasiadał w komisji obrony.

To przykład jakich odpowiedzialnych smarkaczy PiS stawia na poważne stanowiska.

(2019-01-27 15:10:56)

Co tam robi ta przystojna kobieta?

teraz to już wszystko rozwalą (2019-01-25 15:05:15)

s (2019-01-25 14:17:27)

Takie komentarze w stylu po co kancelaria świadczą o tym, że PSL owi wyborcy nie mają świadomości jaki poziom obsługi prawnej jest w starostwie. Niestety ale Arion jest tak ustawiony, że byle radca prawny z niską skutecznością wygrywanych spraw w sądzie nie wystarczy. Trzeba postępować ostrożnie aby nie narazić powiatu na nowe niepotrzebne straty. I temu służy dogłębne zbadanie sytuacji prawnej. P.S Może pan redaktor pozyska informację w trybie publicznym o statystyce wygranych spraw przez starostwo za 4 ostatnie lata

Mac (2019-01-25 11:43:21)

Po co konferencja która nic nie wnosi? Ogłaszanie o kancelarii to kpina z nas podatników. Nie można było wynająć jej na początku grudnia? Już byłyby efekty a tak czekajcie kolejne miesiące.

xy (2019-01-25 10:22:26)

Niestety same dobre chęci nie wystarczą.Obecne działania starosty i zarządu powiatu świadczą,że sami łącznie ze swoimi prawnikami nie potrafią podjąć sensownych działań.Zewnętrzna kancelaria prawna nie rozwiąże problemu,nie uzdrowi chorego szpitala.Obecne władze powiatu znalazły się z ręką w nocniku dzięki władzom powiatu,które sprywatyzowały szpital w 2009 r a następnie nie kontrolowały Arionów/brak inwestycji,likwidacja szpitala w Tarnogrodzie,bezprawne zwalnianie lekarzy,wyprowadzanie pieniędzy itp./.

(2019-01-25 08:55:09)

Coś wreszcie drgnęło, oby było poważnym tąpnięciem które uzdrowi

(2019-01-25 08:42:34)

Wczoraj w jednym z programów telewizyjnych pokazano do czego doprowadziła bezsensowna prywatyzacja jednego z polskich szpitali . Otóż ten szpital już nie istnieje. Dzika prywatyzacja na siłę, tak bardzo modna jakiś czas temu, zmarnowała niejeden właściwie prosperujący szpital i wiele zakładów pracy. Pracownicy stracili pracę,ale obłowili się cwaniacy, majątkiem narodowym. To wciąż wymaga rozliczenia, pociągnięcia do odpowiedzialności.

Adela K. (2019-01-25 08:39:37)

Wszystko będzie lepsze, niż co mamy dzisiaj, Biłgorajski szpital trzeba ratować, bo to wstyd, by w tak dużym powiecie nie było normalnego szpitala. Wiem, że w Polsce nikt za nic nie odpowiada, szczególnie rządzący, ale chciała bym się dowiedzieć, kto jest winien tej całej sytuacji, i dlaczego przez tyle lat nikt nic z tym nie zrobił.

czy to był dobry krok? czas pokarze (2019-01-24 22:47:00)

Liczymy jednak na konkretne działania i rozwiązanie sytuacji

olek (2019-01-24 22:06:25)

byliscie w szpitalu ? idzcie i zobaczcie jak wygladaja mury nowych bloków szpitalnych,lejące się rynny , spady, nieczynna winda już 20 dni druga zacina się ,dyżur na neurologii pełni lekarz jednocześnie z chor,płuc, brak lekarza dyżurnego przy przyjęciu do szpitala i problem kto ma przyjąć,a szczególnie na który oddział,zamiast zobaczyć to w szpitalu to starosta polubił studniówki i obce firmy prawnicze,ale jaka dobra zmiana,

H. (2019-01-24 22:04:10)

Już koniec stycznia i nagle trzeba kancelarii? Pielęgniarki pouciekają wam ze szpitala i zostanie wam za pół roku pusty budynek.

(2019-01-24 22:03:32)

Tak trzymać Panie starostwo. Tak trzymać. Krytykują bo wiedzą że idzie nowe i dobre.

olek (2019-01-24 22:02:36)

byliscie w szpitalu ? idzcie i zobaczcie jak wygladaja mury nowych bloków szpitalnych,lejące się rynny , spady, nieczynna winda już 20 dni druga zacina się ,dyżur na neurologii pełni lekarz jednocześnie z chor,płuc, brak lekarza dyżurnego przy przyjęciu do szpitala i problem kto ma przyjąć,a szczególnie na który oddział,zamiast zobaczyć to w szpitalu to starosta polubił studniówki i obce firmy prawnicze,ale jaka dobra zmiana,

Sąsiad (2019-01-24 21:06:42)

Ale jaja!

Są przynajmniej jakieś konkretne zapewnienia (2019-01-24 21:05:28)

Zobaczymy co z nich wyjdzie. Kredyt zauufanje jest ogromny

Jan (2019-01-24 20:59:47)

Trzeba było wybrać starostę z doświadczeniem. Teraz poczekamy tylko ile i na co?

(2019-01-24 18:53:19)

cały powiat czeka na uleczenie syt. szpitala, życzę powodzenia i trzymam kciuki

brawo panie starosto (2019-01-24 18:28:07)

jest nadzieja, że coś wreszcie ruszy, niech specjaliści z zewnątrz sprawdzą i wtedy do działa i konkretne działania, wreszcie ktoś otwarcie mówi o wypowiedzeniu umowy

Po owocach ich poznacie (2019-01-24 18:06:00)

O. (2019-01-24 18:03:26)

Po co brali władze jak teraz potrzebują znowu kilku miesięcy i kancelarii za pieniądze starostwa. Co to za kancelaria której nazwy nawet nie podają ? Do wszystkiego kancelaria jedna i ta sama a po co starosta i reszta tych zza stołu ?

Kowal (2019-01-24 17:58:19)

Po co kancelaria i za jakie pieniądze ? To nie ma prawników w starostwie? Ile to kosztuje nas podatników? Do roboty a nie konferencje prasowe.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Pułkownik z Biłgoraja, powalczy o mandat posła. Bogdan Kiełbasa startuje z list "Lewicy" (AUDIO)

Pułkownik rezerwy Bogdan Kiełbasa będzie walczył o mandat poselski. Jego kandydaturę zgłosiła biłgorajskie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ogłoszenie, że Bogdan Kiełbasa będzie startował z list "Lewicy, odbyło się dziś wieczorem podczas specjalnej konferencji. -Po ponad 34 latach zawodowej służby wojskowej powróciłem do Biłgoraja i tu na swojej drodze spotkałem otwartych i przyjaznych ludzi. Chcę im służyć - przyznaje kandydat. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Rób święta, czyli warsztaty rękodzieła z niezwykłym przesłaniem (FOTO)

W Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury we Frampolu odbyła się dziś...

V Festyn Mikołajkowy w "Czwórce" (FOTO)

Już po raz piąty, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Biłgoraju zorganizowała...

Święty Mikołaj odwiedził przedszkolaki (FOTO)

Dziś dzieci uczęszczające do Samorządowego Przedszkola nr 3 w Biłgoraju...

Nie będzie wzrostu podatków (AUDIO)

Stawki dotyczące podatków od nieruchomości pozostaną na niezmienionym...

Od przyszłego roku mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci

Rada Miasta przyjęła podwyżki za gospodarowanie odpadami. Od przyszłego...

Roraty gregoriańskie w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Rozpoczął się Adwent, okres szczególnego przygotowania do Uroczystości...

Ogłoszenia