Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

O reparacjach wojennych na spotkaniu w Józefowie (FOTO, AUDIO)

Dodał: red Data: 2018-04-28 20:34:48 (czytane: 2212)

Z mieszkańcami Ziemi Biłgorajskiej spotkał się dziś poseł Arkadiusz Mularczyk. Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce Od Niemiec Za Szkody Wyrządzone W Trakcie II Wojny Światowej, do Józefowa k/Biłgoraja przyjechał na zaproszenie posła Piotra Olszówki.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolGłównym tematem spotkania, które wczesnym popołudniem 28 kwietnia br. odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, były kwestie dotyczące reparacji wojennych, czyli domagania się rekompensaty finansowej za straty i szkody spowodowane przez działania wojenne ze strony Niemiec, za II wojnę światową.

mularczyk_w_jozefowie.JPG

-Przez ostatnie lata problematyka rekompensaty strat strony polskiej, była przez władze Niemieckie pomijana w oficjalnych agendach. Działo sie to na skutek przemyślnej polityki państwa niemieckiego wobec Polski. To zmierzało w kierunku przemilczenia, przedawnienia i zapomnienia tego tematu - mówił Mulaczyk. Posłuchaj całej wypowiedzi:

Podczas spotkania, organizatorzy przewodzili także czas na dyskusję i możliwość zadawania pytań gościowi. Posłuchaj:

-Drodzy Państwo, chciałbym wszystkim podziękować za obecność. Spotkanie było merytoryczne. My jako Prawo i Sprawiedliwość wiemy, że musimy być blisko obywateli. Tak chcemy uprawiać politykę, słuchać obywateli. Na podstawie dyskusji i rozmów prowadzonych z mieszkańcami różnych części Polski, przygotowujemy nasze programy. Wsłuchujemy się w głos obywateli. Takich spotkań jak to dzisiejsze, poświęcane różnym aspektom życia społecznego i polityki, w skali kraju chcemy przeprowadzić około 700 - mówił po spotkaniu poseł Piotr Olszówka.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 16

Tagi: poseł arkadiusz mularczyk   gmina józefów   reparacje wojenne   poseł piotr olszówka

Zobacz także

Opłatek Rejonowego Komtetu Obywatelskiego Ziemi Biłgorajskiej (FOTO)

Dodane: 2019-01-20 02:16 - Komentarze  (7)  czytane (862)

TAGI: rejonowy komitet obywatelski, biłgoraj, spotkanie opłatkowe, rkozb biłgorajKomentarze (10)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 52.87.253.202

Gdzie pani poseł Borowiec? (2018-04-29 14:01:38)

(2018-04-29 13:36:59)

z kim przyjechał Mularczyk, czy moze to radny powiatowy?

Jan (2018-04-29 11:16:31)

Gontarz niedawno Samoobrona a dzisiaj PiS ? Z takimi to wygracie jak Samoobrona.

Jack (2018-04-29 09:33:57)

Dyjak i Paska co to jest

(2018-04-29 08:47:51)

Jeśli PiS wystawi w Józefowie A. Wojtło jak kandydata na Burmistrza to obecny może spać spokojnie do wyborów samorządowych !

cienko (2018-04-29 08:44:47)

Garstka słuchaczy na sali świadczy o pracy i działalności dla PiS w gminie Józefów radnego powiatowego Henryka Paska.

Jan (2018-04-29 07:49:58)

Dyjak z Potoka, Dzikoń z Łukowej, Haraf z Soli ... gminy pomylili ? Może zostali wezwani żeby ratować frekwencję?

j64 (2018-04-29 00:39:45)

Ewa Kurek w Radiu Maryja o służalczej postawie polskich władz wobec Izraela

27 kwietnia 2018

– Nie słyszałam, żeby Izrael konsultował jakąkolwiek ustawę z Polską, a my zanim przystąpimy do uchwalania jakiejkolwiek ustawy (związanej ze społecznością żydowską – przyp. RIRM) wysyłamy do Izraela wysłanników z prośbą, czy możemy ją uchwalić. Rodzi się pytanie, czy jesteśmy suwerennym krajem – powiedziała w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja dr Ewa Kurek, odnosząc się do ustawy, która została przegłosowana przez Izbę Reprezentantów ws. mienia ofiar Holokaustu.

Ewa Kurek, zajmująca się badaniem stosunków polsko–żydowskich, podkreśliła, iż Izrael nie konsultował żadnej ustawy z państwem polskim.

– Nie słyszałam, żeby Izrael konsultował jakąkolwiek ustawę z Rzeczpospolitą Polską. Przynajmniej jedną ustawę znam i piszę o niej – z 1950 r. – która uwalnia od odpowiedzialności zbrodniarzy żydowskich i jest to ustawa, która dotyczyła większości obywateli Rzeczpospolitej i tę ustawę należało skonsultować z Polską. Izrael nigdy żadnej ustawy nie konsultował z Polską – zaznaczyła autorka wielu publikacji o stosunkach polsko–żydowskich.

Dr Ewa Kurek zwróciła uwagę, że polskie władze zanim uchwalą ustawę, wysyłają swoich wysłanników do Izraela na wcześniejsze konsultacje.

– Zanim przystąpimy do uchwalania ustawy, jeżdżą wysłannicy do Izraela pytać się, czy my możemy. Powstaje pytanie, czy jesteśmy suwerennym krajem? Suwerenny kraj nie pyta innego kraju, czy może uchwalić taką czy inną ustawę – zauważyła historyk.
Gość Radia Maryja wskazała, iż polityka w odniesieniu do Izraela powinna być konkretna.

– Polityka wobec Izraela powinna być konkretna, rzeczowa i daleka od jakichkolwiek bezsensownych ustępstw. Ustępować trzeba wtedy, kiedy są ku temu racje – dodała badacz stosunków polsko–żydowskich.

Gość „Aktualności dnia” dr Ewa Kurek odniosła się do ekshumacji ofiar w Jedwabnem i zaznaczyła, że „to nie jest sprawa polityczna, to jest sprawa badań historycznych”.

– Ekshumacja w Jedwabnem to nie jest sprawa polityczna, to jest sprawa badań historycznych. Walczę o ekshumację w Jedwabnem od kilku lat i dopiero teraz uświadomiłam sobie, że tak naprawdę w Polsce nie ma wolności badań historycznych, dlatego że nad historykami siedzą politycy, prokuratorzy, sędziowie, ministrowie. Prokuratorzy zamiast ścigać bandytów, nadzorują historyków, żeby przypadkiem nie przeprowadzili badań zgodnie z metodami historycznymi. To jest po prostu dramat polskich historyków, że my nie możemy robić badań zgodnie z zasadami naszej nauki – podsumowała dr Ewa Kurek.

/Radiio Maryja/

Nie głosujmy na PiS (2018-04-28 23:05:55)

W sejmie chore dzieci leżą na korytarzach a oni uśmiechają się głupio na zdjęciach i gadają o odszkodowaniach za wojnę. Skłocą nas ze wszystkimi sąsiadami. Lepiej nie głosować na tych ludzi PiS.

Marek (2018-04-28 22:46:53)

O poziomie spotkania świadczy bardzo mała ilość osób - więcej na rynku stało pod budką z piwem i te żałosne fotki na końcu. Stare chłopy i zdjęcia sobie robią jak za komuny.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Studniówka I LO im. ONZ w Biłgoraju (FOTO, VIDEO)

Od minuty ciszy, którą uczczono pamięć prezydenta Gdańska Pawła...

Solidarni z Gdańskiem (AUDIO)

Ułożone w kształt serca czerwono - białe znicze zapłonęły na Palcu...

100-lecie ruchu Polskiego Czerwonego Krzyża

Biłgoraj włącza się w obchody 100. rocznicy powstania Polskiego...

Co dalej z biłgorajskim sportem? (FOTO)

Na to pytanie próbowano odpowiedzieć podczas spotkania, które...

Za Mędrcami do Dzieciątka Jezus (FOTO, AUDIO)

Z sanktuarium świętej Marii Magdaleny, na plac Biłgorajskiego...

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej...

Ogłoszenia