Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

O czym trzeba pamiętać, wypożyczając samochód?

Dodał: red Data: 2017-11-28 13:03:59 (czytane: 2016)

Wybór usługodawcy, opracowanie trasy, sprawdzenie pojazdu – planując wyjazd wypożyczonym autem musimy mieć na uwadze wiele spraw. Jak nie pogubić się w gąszczu szczegółów i przepisów?

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajKorzystanie z prywatnych samochodów staje się coraz mniej opłacalne – na ogół generują one spore koszty, wożąc tylko kierowców (w każdym z warszawskich aut podróżuje średnio 1,3 osoby). Nic zatem dziwnego, że coraz popularniejsze staje się korzystanie z wypożyczalni samochodów (takich jak np. London Escorts). W jaki sposób jednak wybrać odpowiednią ofertę?

Regulamin przede wszystkim
Podstawową rzeczą, o której należy pamiętać, decydując się na usługodawcę, jest staranne przestudiowanie ustanowionego przez niego regulaminu. Jeśli na przykład w danej firmie doliczane są dodatkowe opłaty za podróż z małymi dziećmi czy zwierzętami domowymi, warto sprawdzić, czy wypożyczenie nie będzie bardziej opłacalne u konkurencji z racji braku takich dopłat. Podobnie jest w przypadku kierowców poniżej 25. roku życia – część firm dyktuje im wyższe stawki. Przed wypożyczeniem warto również sprawdzić, czy w cenę wliczone jest urządzenie GPS. Jeśli nie, zastanówmy się, czy nie korzystniejsze będzie użycie własnego sprzętu bądź telefonu komórkowego.

auto.jpg

O czym musimy pamiętać?
Wybierając się do wypożyczalni, musimy koniecznie zabrać wszystkie niezbędne dokumenty - prawo jazdy, dowód osobisty oraz karty kredytowe (jeśli takowe są wymagane). Jeszcze na parkingu warto dokładnie przyjrzeć się wybranemu przez nas pojazdowi. W przypadku znalezienia choćby drobnych usterek bądź niedociągnięć trzeba koniecznie zgłosić je personelowi i wykonać stosowną (również fotograficzną) dokumentację. W przypadku większości wypożyczali wyjedziemy samochodem zatankowanym do pełna. Jest to znaczne ułatwienie dla osób korzystających z pojazdu, ale pamiętajmy, że paliwo nie jest bynajmniej prezentem dla wypożyczającego. Kiedy będziemy zwracać auto, musimy uzupełnić benzynę do takiej objętości, jaką otrzymaliśmy. Przed odstawieniem samochodu dobrze jest go również posprzątać. To nie tylko kwestia kultury, ale też oszczędności - za konieczność wyczyszczenia brudnego auta wypożyczalnie mogą doliczyć dodatkowe opłaty.

Reklama.

Korzystanie z wynajętych samochodów może na pierwszy rzut oka wydawać się skomplikowane. W rzeczywistości jednak wystarczy pamiętać o tych kilku prostych zasadach, co uczyni cały proces prostym w realizacji i korzystnym.

* Artykuł sponsorowany

Tagi: wypozyczanie samochdu   opłaty   wyjazd wypożyczonym autem   biłgoraj

Zobacz także

Wpadł pijany. Prawo jazdy posiadał zaledwie od kilku miesięcy

Dodane: 2019-03-22 11:13 - Komentarze  (0)  czytane (6)

TAGI: pijany kierowca, dzień wagarowicza, frampol, policja biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.87.18.165

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Będzie remont drogi W835 Biłgoraj - Tarnogród - granica Województwa Lubelskiego

Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, Michał Mulawa informuje, że jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na remont i modernizację drogi wojewódzkiej Nr 835 od Biłgoraja do granicy Województwa Lubelskiego. -Zdecydowanie przyśpieszamy z tą oczekiwaną i ważną dla Lubelszczyzny inwestycją - podkreśla. więcej»

Ogłoszenia