Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

O czym pamiętać przy przeprowadzce za granicę?

Dodał: red Data: 2019-09-09 22:24:10 (czytane: 546)

Przeprowadzka za granicę nigdy nie należy do łatwych decyzji. Decydując się na nią musimy zmierzyć się z ogromem trudności zarówno logistycznych jak i prawno-formalnych. Na szczęście dzięki temu, że Polska należy do Unii Europejskiej, transport i relokacje pomiędzy państwami członkowskimi są dużo łatwiejsze.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajPrzeprowadzka do innego kraju może być jednak przyjemna i bezproblemowa, jeśli oczywiście będzie dobrze zorganizowana.

Sprawdź ważność swoich dokumentów
Zweryfikuj dokładnie, czy Twoje dokumenty są aktualne i jeśli znajdziesz jakieś nieprawidłowości, musisz ten stan uregulować w odpowiednim ku temu urzędzie. Warto zrobić też kopie dokumentów (wystarczy zwykłe ksero), które np. w przypadku zagubienia mogą okazać się bardzo przydatne. Chodzi tu przede wszystkim o kopie dowodu osobistego, paszportu i prawa jazdy (jeśli posiadasz uprawnienia). Pomyśl także jakie dodatkowe dokumenty będą Ci potrzebne do przeprowadzki do innego kraju. Tę wiedzę uzyskasz sprawdzając prawo pobytu kraju do którego się wybierasz. Jeśli dodatkowo posiadasz samochód to będziesz także musiał sprawdzić czy konieczne będzie jego przerejestrowanie.

Zgłoś wyjazd dłuższy niż 3 miesiące
Jeżeli przeprowadzasz się na dłużej niż 3 miesiące, wówczas konieczne będzie zgłoszenie tego faktu do właściwego urzędu meldunkowego. Konieczność zgłoszenia zmiany adresu wynika z regulacji w prawie polskim, które nakłada taki obowiązek na wszystkich tych, którzy decydują się na dłuższy niż trzymiesięczny pobyt poza dotychczasowym miejscem zamieszkania.

lifestyle.jpg

Zrezygnuj z dotychczasowych usług
Jeżeli w Twoim dotychczasowym lokum miałeś wykupioną np. telewizję satelitarną, internet bądź inne usługi, musisz zastanowić się czy będziesz z nich rezygnował. Tu szczególnie należy pamiętać o dostawcy energii, z którym (szczególnie w przypadku długich wyjazdów) powinieneś zawiesić bądź zerwać umowę na czas Twojej nieobecności. Chodzi przede wszystkim o to, abyś po powrocie, nie był zaskoczony dużymi rachunkami lub byś nie musiał płacić za coś, z czego nie będziesz już korzystał.

Organizacja przeprowadzki za granicę
Nikt inny za Ciebie nie zadba o to, abyś dopiął/dopięła wszystkich prawnych formalności. Jeśli natomiast chodzi o samą przeprowadzkę, jej organizację, logistykę, transport, to nie musisz sobie zaprzątać tym wszystkim głowy. Istnieją przecież firmy, które zajmują się przeprowadzkami profesjonalnie i rzetelnie informują o kosztach, jak np. https://www.fortis-przeprowadzki.pl/przeprowadzki/miedzynarodowe/. Jeśli chcesz „bez zobowiązań” sprawdzić ile będzie kosztowała Twoja przeprowadzka, możesz zadzwonić i poprosić o darmową wycenę wszystkich kosztów.

* Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: przeprowadzka za granicę   dokumenty   biłgoraj   wyjazd

Zobacz także

Jak się tworzy packshoty?

Dodane: 2019-09-17 09:25 - Komentarze  (0)  czytane (284)

TAGI: aparat, packshoty, reklama, wizualizacjaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.16.123

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Pułkownik z Biłgoraja, powalczy o mandat posła. Bogdan Kiełbasa startuje z list "Lewicy" (AUDIO)

Pułkownik rezerwy Bogdan Kiełbasa będzie walczył o mandat poselski. Jego kandydaturę zgłosiła biłgorajskie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ogłoszenie, że Bogdan Kiełbasa będzie startował z list "Lewicy, odbyło się dziś wieczorem podczas specjalnej konferencji. -Po ponad 34 latach zawodowej służby wojskowej powróciłem do Biłgoraja i tu na swojej drodze spotkałem otwartych i przyjaznych ludzi. Chcę im służyć - przyznaje kandydat. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę (FOTO, AUDIO)

Dziś przypada 80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. To zbrojna...

80. rocznica bitwy o Biłgoraj (FOTO, AUDIO)

Dziś, przed południem odbyły się uroczystości patriotyczno - religijne,...

III Biłgorajski Festiwal Smaków (FOTO)

W niedzielę 15 września już po raz trzeci, odbył się biłgorajskie...

Biłgoraj. 80. rocznica wybuchu II wojny światowej (FOTO)

W Biłgoraju odbyły się powiatowe uroczystości związane z 80. rocznicą...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Domowe bajgle w Biłgoraju

Domowe, świeże bajgle, wzorowane na dawnej kuchni żydowskiej,...

Ogłoszenia