Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nowy Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2020-02-18 11:57:42 (czytane: 2065)

17 lutego br., odbył się zjazd sprawozdawczo - wyborczy Polskiego Czerwonego Krzyża Oddział w Biłgoraju. Przedstawiono na nim sprawozdanie z kadencji 2016 - 2020 i wybrano nowy zarząd na kadencję 2020 - 2024. Przyjęto także uchwałę programową.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajW sprawozdaniu znalazł się krótki rys historyczny z okazji 100-lecia PCK w Biłgoraju. Przypomniano także, iż w  okresie sprawozdawczym Zarząd Rejonowy PCK w swej działalności realizował zadania wynikające ze statutowych powinności, oraz bieżących potrzeb środowiska i możliwości ich realizacji. W okresie sprawozdawczym 2016 - 2019 Zarząd odbył 32 zebrania protokołowane, a Komisja Rewizyjna 12 spotkań. Przy realizacji wszystkich kierunków działalności statutowej uczestniczyła młodzież z miejscowych szkół, członkowie władz PCK, seniorzy zrzeszeni w klubach seniora przy PCK, oraz Honorowi Dawcy Krwi. Jak czytamy w sprawozdaniu, na dzień 31 grudnia 2019 roku, udokumentowaną działalność prowadzi 8 kół szkolnych z liczbą 230 członków, 5 kół dorosłych z liczbą 88 członków. Została założona również grupa Społecznych Instruktorów Młodzieżowych licząca 15 członków oraz 12 klubów „Wiewiórka” z liczbą członków 125. Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju w mijającej kadencji realizował zadania z zakresu promocji zdrowia, działalności szkoleniowej, socjalnej oraz działalności w zakresie organizowania i prowadzenia Honorowego Krwiodawstwa i działalności opiekuńczej.

-W okresie sprawozdawczym Zarząd Rejonowy PCK w Biłgoraju realizował także kilka projektów lokalnych dotyczących zadań publicznych, które są finansowane ze środków zewnętrznych. A mianowicie, prowadzony jest Klub Seniora, który realizuje różne formy działalności zapewniające poprawę kondycji fizycznej oraz dobre samopoczucie, a od 11 lutego 2019 roku, po kapitalnym remoncie części naszego budynku, otwarto świetlicę, salę treningową i zaplecze kuchenne. Inwestycja ta możliwa była dzięki pozyskanym przez PCK w Lublinie środkom w ramach realizacji projektu tworzenia w województwie 14 świetlic tzw. Centów Zagospodarowania Aktywnych Seniorów. Program ten stworzył możliwość zatrudnienia w Biłgoraju na okres 3 lat pracownika, Tomasza Bryłę, osoby organizującej różnego rodzaju zajęcia i prowadzącej Klub Seniora "CZAS" - informuje kierownik biłgorajskiego Biura PCK, Edward Kurzyna.

W okresie mijającej kadencji Zarząd Rejonowy PCK w Biłgoraju utrzymał płynność finansową, gwarantującą funkcjonowanie biura i realizację zadań programowych. Osiągnięcie te, to ofiarność społeczeństwa, oraz możliwości korzystania ze środków publicznych jakim jest prowadzenie usług opiekuńczych. Wynik finansowy z działalności opiekuńczej co roku został zbilansowany do zera, a główną pozycją wydatków to wynagrodzenia sióstr PCK. Na dochody działalności statutowej za lata 2016 -2019 składały się składki członkowskie, w kwocie 8 467 zł; zbiórki publiczne - 7 385 zł; darowizny pieniężne na rzecz PCK od osób prywatnych i instytucji - 30 tys. zł oraz najem lokalu na sklep z odzieżą używaną (do roku 2018) - 25 tys. zł. Jeśli chodzi o wydatki, to zakup artykułów do paczek świątecznych (Wielkanoc z PCK, Gwiazdka z PCK) - 8 tys. zł; zakup podręczników i przyborów szkolnych „Wyprawka dla Żaka” - 19 200 zł oraz pozostałe koszty to wydatki administracyjno - biurowe (energia elektryczna, ogrzewanie, telefon, materiały biurowe itp. oraz wynagrodzenia pracowników biurowych.

nowy_zarzad_pck_bilgoraj.JPG
Nowy Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Biłgoraju na kadencję 2020 - 2024. Od lewej: Maria Różańska, Piotr Małysza, Edyta Borowiec,  Maciej Budka (dyrektor lubelskiego oddziału PCK), Anna Koman i Ryszard Korniak.

Największym przedsięwzięciem minionej kadencji Zarządu były obchody 100-lecia PCK na terenie działania ZR PCK w Biłgoraju. Obchody jubileuszu w Biłgoraju trwały przez cały 2019 roku i miały bogaty oraz wszechstronny wymiar. Było to kilkanaście wydarzeń i działań, skierowanych do różnych grup wiekowych i społecznych mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej.

Skład Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Biłgoraju na kadencje 2016 - 2020:
Józef Żybura - prezes Zarządu
Ryszard Korniak - wiceprezes;
Anna Koman - wiceprezes;
Maria Różańska - członek;
Wojciech Skrok  - członek.

Komisja Rewizyjna Oddziału rejonowego PCK w Biłgoraju:
Edward Oszajca - przewodniczący;
Anna Skiba - sekretarz
Adam Banach - członek

Nowy skład Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Biłgoraju na kadencje 2020 - 2024:
Anna Koman - prezes Zarządu;
Ryszard Korniak - wiceprezes;
Maria Różańska - wiceprezes;
Edyta Borowiec - sekretarz;
Piotr Małysza - członek (z ramienia HDK).

Nowa Komisja Rewizyjna Oddziału rejonowego PCK w Biłgoraju:
Stefan Chudzik - przewodniczący;
Bogdan Kukiełka - sekretarz;
Adam Banach - członek.

Reklama.

Na zakończenie spotkania podjęta została uchwała programowa, w której przyjęto program działania na lata 2020 - 2024 uwzględniające następujące cele:
1. Tworzenie programów i podejmowanie działań dążących do udzielania pomocy najbardziej potrzebującej części naszego społeczeństwa. Tworzenie punktów pomocy w których wydawana będzie pomoc w tym żywnościowa.
2. Podejmowanie działań zmierzających do rozszerzanie działalności opiekuńczej nad chorym w domu. Udzielanie pomocy osobom i rodzinom w sprawowaniu opieki nad osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi. Dążenie do podnoszenia jakości świadczonych usług opiekuńczych nad chorym w domu, ocena, weryfikacja,współpraca z Ośrodkami Pomocy Społecznej
3. Podejmowanie działań i inicjatyw służących aktywizacji osób starszych i niepełnosprawnych na bazie istniejących klubów seniora.
4. Zwiększenie ilości aktywnych Szkolnych Kół PCK realizujących zadania statutowe PCK, wykorzystujące programy edukacyjne w pracy z dziećmi i młodzieżą, oraz motywujące młodzież do działań na rzecz potrzebujących.
5. Promowanie zasad zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród dzieci, młodzieży i osób starszych. Organizowanie i prowadzenie różnych programów edukacyjnych tj.” Super Wiewiórka przyjaciółka Oli i Kuby” „Dbamy o swoje zdrowie” „Dbamy o uśmiech dziecka” itp. Organizowanie różnych form wypoczynku , sportu i rekreacji dla dzieci, młodzieży i osób starszych zrzeszonych w klubach seniora.
6. Stworzenie i Upowszechnianie systemy szkoleń pierwszej pomocy skierowanej do szkół, firm i instytucji, oraz różnorodnych form promocji np. pokazów, zawodów itp.
7. Promowanie i organizowanie honorowego krwiodawstwa w środowisku ludzi młodych, pozyskiwanie nowych regularnie oddających krew osób. Organizowanie otwartych akcji poboru krwi, oraz uroczystości promujących ideę honorowego oddawania krwi.
8. Podejmowanie działań mających na celu promowanie i upowszechnianie historii oraz działalności bieżącej naszej organizacji.
9. Współpraca z organami władzy publicznej, administracji samorządowej, instytucjami i organizacjami pozarządowymi oraz środkami masowego przekazu.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: oddział rejonowy pck w biłgoraju   wybory zarządu   pck biłgoraj   nowy zarząd pck

Zobacz także

Covid-19: Dane z dnia

Dodane: 2020-07-14 15:30 - Komentarze  (3)  czytane (8590)

TAGI: koronawirus, biłgoraj, powiat biłgorajski, covid-19Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.81.25.236

tylko po co komuna do krwi (2020-02-18 21:32:34)

super

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju zaprasza na Dzień Otwarty

22 lutego br. odbędzie się Dzień Otwarty w biłgorajskiej "Trójce". Jak co roku społeczność placówki przygotowała profesjonalne przedstawienie...