Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nowy wóz bojowy dla druhów OSP Jasiennik Stary

Dodał: red Data: 2020-07-05 16:52:15 (czytane: 1143)

Ministerstwo Sprawiedliwości - w ramach tzw. Funduszu Sprawiedliwości - sfinansuje w 99% zakup nowego samochodu dla OSP Jasiennik Stary w Gminie Potok Górny. Dziś w obecności wiceministra Marcina Romanowskiego podpisano umowę.Nowy samochód, to lekki wóz bojowy, o wartości 200 tys. zł. -Będzie miał napęd 4x4, o konstrukcji kontenerowej, wyposażony będzie w zbiornik z wodą do 500 litrów, maszt oświetleniowy i odpowiednie systemy komunikacji. Do tego chcemy wyposażyć go w agregat wysokociśnieniowy, by samochód służył do szybkiej interwencji w tej miejscowości i najbliższej okolicy - wyjaśnia młodszy kapitan w stanie spoczynku Wiesław Zabłotny, komendant gminny OSP w Potoku Górnym.

samochod_dla_osp_jasiennik_stary_3.JPG

Jak podkreśla Wójt Stanisław Dyjak, nowy samochód to przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. Do Biłgoraja jest ponad 30 km, trzeba więc kilkadziesiąt minut, by na miejsce przybyły jednostki PSP. Oczywiście od razu dysponowane są jednostki KSRG z Potoka czy Lipin, ale one także muszą pokonać pewną odległość, a miejscowi strażacy już w tym czasie mogliby podejmować konkretne działania ratujące ludzkie życie, zdrowie i mienie - zauważa Wójt Dyjak.

samochod_dla_osp_jasiennik_stary.JPG

Do tej pory, druhowie dysponowali wysłużonym, 20-letniem samochodem pozyskanym od KP PSP w Biłgoraju. -Stwarzał on wiele problemów i wymagał sporych nakładów na jego remont. Nowy samochód, to nowe standardy i dodatkowe wyposażenie, w tym zbiornik na wodę czy osprzęt dodatkowy, pozwalający reagować podczas pożarów czy wypadków drogowych. Na naszym terenie przy takich wydarzeniach jesteśmy pierwsi, a dobrze wyposażeni możemy skutecznie działać - zauważa Józef Hasiak prezes OSP Jasiennik Stary.

osp_jasiennik_stary.JPG

-Staramy się wspierać te rejony Polski, któe do tej pory były zaniedbywane. Gmina Potok Górny to jedna z najbiedniejszych gmin w Polsce, ale bardzo zżyta, z zaangażowanymi mieszkańcami. Chcemy by tutaj także miejscowe jednostki były odpowiednio wyposażone i mogły szybko reagować. Chodzi nam o szybką reakcję i przede wszystkim pomoc dla ofiar wypadków drogowych, czyli te podstawowe i niezbędne działania. Chcemy wspierać z Funduszu sprawiedliwości czyli ze środków pochodzących od przestępców tych, którzy pomagają innym. To jest wyraz naszej polityki, polityki która jest solidarna i wspiera zrównoważony rozwój  - podkreśla wiceminister sprawiedliwości, Marcin Romanowski.

Reklama.

Wójt Gminy Potok Górny przyznaje wprost, że bez pomocy Ministerstwa Sprawiedliwości samorządu nie byłoby stać na zakup nowego wozu. -Serdecznie więc dziękuję, wszystkim, dzięki którym doszło do podpisania umowy. Dziękuję rządowi, Ministerstwu Sprawiedliwości, a szczególnie panu wiceministrowi Romanowskiemu. To dla nas ogromna pomoc - dodaje.

samochod_dla_osp_jasiennik_stary_1.JPG

Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej zwany również Funduszem Sprawiedliwości jest funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc osobom pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną. Dysponentem Funduszu Sprawiedliwości jest Minister Sprawiedliwości. Fundusz Sprawiedliwości został utworzony na podstawie art. 43 ustawy Kodeks Karny Wykonawczy z dnia 6 czerwca 1997 roku Szczegółowe zasady udzielania pomocy i dotacji w ramach Funduszu, zostały określone rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 13 września 2017 roku, w sprawie Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości. Rozporządzenie określa zasady i tryby udzielania dotacji dla jednostek sektora finansów publicznych oraz dla jednostek nienależących do sektora finansów publicznych.

jasiennik_stary.JPG

Środki Funduszu przeznaczane są na pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osobom im najbliższym, zwłaszcza na pomoc medyczną, psychologiczną, rehabilitacyjną, prawną oraz materialną; pomoc postpenitencjarną osobom pozbawionym wolności, zwalnianym z zakładów karnych i aresztów śledczych oraz osobom im najbliższym, udzielaną przez zawodowych kuratorów sądowych oraz Służbę Więzienną; działalność podejmowaną lub powierzoną przez Dysponenta Funduszu, mającą na celu wsparcie i rozwój systemu pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz pomocy postpenitencjarnej, a także przeciwdziałanie przyczynom przestępczości.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: osp jasienik stary   potok górny   nowy wóz bojowy   fundusz sprawiedliwości

Zobacz także

Kolejny przypadek koronawirusa w powiecie biłgorajskim. Aktualna sytuacja

Dodane: 2020-08-09 15:30 - Komentarze  (14)  czytane (11613)

TAGI: koronawirus, biłgoraj, covid-19, epidemiaKomentarze (10)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.172.233.2

Wyborcy - bądźcie mądrzy. (2020-07-07 13:39:41)

Trzask. I po długopisie. WYGRA TRZASKOWSKI. Nie dajcie się kupić za talon czy 13 emeryturę.

Rolnik (2020-07-06 23:07:51)

Zrobili zgrupowanie posciagali ludzi dla tłumu i tych radnych , Panie wojcie nie samochód tylko pomoc rolnikom trzeba od ministra było ściągnąć tych pośredników nie kontrolują jak po D chłopa leją bo tym samochodem jak tak dalej pójdzie to nie będziesz miał Pan za co zatankować bo chłopy podatku nie zapłacą bo i za co cena żywca na skupie w ubojni 4,65 A w sklepie smalec po 10 zł dobrze się rzadzi robię tak dalej ciekawe co jadł minister

Ja slyszalem ze autm sluzbowym przyjechal Borowiec z ministrem a nasz wojt pewnie pieszo z Lipin Dolnychh (2020-07-06 22:57:07)

Za nasze podatki taka parodia to starosta bilgorajski juz ma klase bo by tak nie zrobil, ale coz co mozna mówić naród kupi wszystko tylko kiedy na oczy przejrzy będzie za późno szkoda

A co robi tam ten bezradny Borowiec , kto w rodzinie pracy nie ma jeszcze (2020-07-06 22:45:20)

Glosowalismy Panie wojcie bardzo duża rodzina na Pana i wszyscy wiedzą jak radny Jozek robił przeciwko Panu kampanię A dzisiaj on się tam lansuje obok Pana i ministra to nasz głos był stracony żal mi Pana, nie wie Pan co to za ludzie.

Jaki samochód ciekawe czy są już pieniądze na koncie gminy czy propaganda (2020-07-06 22:37:19)

Ile dołoży gmina na ten samochód,

andrzej (2020-07-06 11:47:17)

Niby za darmo,ale 12 lipca wiecie na kogo macie głosować!Dziwicie się w kościele że
Judasz sprzedał Jezusa za 30 srebrników bo ja nie.W trzydziestoletniej historii Polski
nie było nigdy takiego kupowania wyborców.Może by tak wybory co trzy miesiące?

andrzej (2020-07-06 10:45:48)

Gdyby policzyć koszty remonu remizy,która była remontowana etapami to obok budynku
stało by conajmniej 5 takich samochodów!

Strazak (2020-07-06 10:15:14)

Brawo wójt Dyjak,za drugi samochód w gminie

Groma (2020-07-05 20:52:17)

Nie rozumiem? Od jakich przestępców?
... Chcemy wspierać z Funduszu sprawiedliwości czyli ze środków pochodzących od przestępców tych, którzy pomagają innym. To jest wyraz naszej polityki, polityki która jest solidarna i wspiera zrównoważony rozwój

Mieszkanek (2020-07-05 20:46:25)

Cyrk.normalnie !!!!!
Inne jednostki walczyli a ci na gotowca . Wieś rządzi

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ruszył "Festiwal kultur"

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

657 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusa w Polsce. W naszym województwie aż 20

Szanowni Państwo, na bieżąco publikujemy najnowsze, aktualne i sprawdzone informacje na temat sytuacji wywołanej przez koronawirusa...