Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nowy samochód dla strażaków ochotników z OSP Jedlinki (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-09-30 14:24:09 (czytane: 2395)

Ochotnicza Straż Pożarna z Jedlinek w Gminie Potok Górny otrzymała nowy wóz bojowy. Zakup sprzętu możliwy był dzięki wsparciu budżetu Gminy oraz środkom pozyskanym z zewnątrz. Uroczystego przekazania auta wraz z wyposażeniem dokonał wicepremier Jacek Sasin, w towarzystwie Komendanta Wojewódzkiego PSP i parlamentarzystów.To lekki wóz bojowy, z szybkim natarciem. Wyposażony w zbiornika na wodę o pojemności 1 000 l i odpowiednio wydajny agregat wysokociśnieniowy. Auto kosztowało 360 tys. zł, z budżetu Gminy przeznaczono na ten cel 125 tys. zł, pozostałe środki to wsparcie otrzymane od Komendanta Głównego PSP oraz NFOŚiGW, przy wsparciu wicepremiera Jacka Sasina i posła Piotra Olszówki.

osp_jedlinki__3_.JPG

-W samochodzie znajduje się także profesjonalne i niezbędne wyposażenie. Jest wyposażony także w sprzęt ratownictwa technicznego, systemy komunikacji czy ochrony dróg oddechowych strażaków. Wyposażony jest także w sprzęt hydrauliczny, zestaw kominiarski, komplety węży, motopompę pływającą, armaturę wodną oraz m. in. pilarki spalinowe i agregat prądotwórczy z masztem - wymienia Ireneusz Ćwikła, prezes OSP Jedlinki.

osp_jedlinki__1_.JPG

W Gminie Potok Górny mamy 10 jednostek, z czego dwie włączone są do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. -Wszystkie jednostki staramy się by było dobrze doposażone. Praca strażaków ochotników jest nie do przeceniania, to poświęcenie i walka z żywiołami, a co za tym idzie narażanie własnego życia i zdrowia. Chcemy zapewnić im bezpieczeństwo i profesjonalny sprzęt. Ale posiadany sprzęt i wartość wozów bojowych przekłada się także bezpośrednio na bezpieczeństwo całej społeczności poszczególnych miejscowości. Wiemy, że to w połączeniu z doświadczeniem, szkoleniami i profesjonalizm pozwala ratować ludzkie życie, zdrowie i dobytek - podkreśla Stanisław Dyjak, wójt Gminy Potok Górny.

osp_jedlinki__2_.JPG

W pomoc pozyskania środków dla druhów z Jedlinek, zaangażowany był poseł Piotr Olszówka. -Sam jestem strażakiem ochotnikiem i wiem, jak ważny jest odpowiedni sprzęt podczas akcji. Stąd dołożyłem wszelkich starań by pomóc jednostce OSP w zakupie auta - mówi poseł Olszówka. Poseł dodaje, że jednostki OSP są najbliżej mieszkańców i często są pierwszą linia walki z żywiołem, a ich sprawne i profesjonalne działania podejmowane zanim dojadą pozostałe służby ogranicza eskalację zagrożenia. -Działalność strażaków ochotników jest przykładem oddania i poświęcenia. Gdy zabrzmi syrena, rzucają wszystko i biegną ratować ludziki życie, zdrowie czy mienie. Do tego czynnika ludzkiego,niezwykle ważny jest profesjonalny sprzęt, stąd moja pomoc i zaangażowanie - dodaje.

Reklama.

Kluczyki do wozu wraz z aktem przekazania jednostka OSP Jedlinki odebrała z rąk wicepremiera Jacka Sasina i Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie starszego brygadiera Grzegorza Alinowskiego. -Wiedźcie, że państwo polskie zawsze za Wami stoi i Was wspiera. Robi to dlatego, że docenia rolę strażaków ochotników na wielu polach, zarówno w zakresie bezpieczeństwa publicznego, jak i działalności oświatowo - kulturalnej. Życzę jak najmniej interweniowania, a gdy już wyjazdy są konieczne, tylu powrotów do strażnicy co wyjazdów. Niech ten wóz dobrze służy, niech będzie zachętą do ciągłego rozwoju i podnoszenia umiejętności. Zawsze stanówcie wzór i punkt odniesienia dla innych. Dziękuję za Wasze poświecenie, jestem dumny, ze mogę tutaj z Wami być - mówił Jacek Sasin.

osp_jedlinki__5_.JPG

-Chcę serdecznie pogratulować Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlinkach, bo to wyjątkowy dzień dla nich. Zakup i przekazanie samochodu poprzedziły liczne starania. Strażacy pokazali determinację w dążeniu do celu. Widać, że jest ona wielka nie tylko na polu walki z żywiołami - mówił Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip. Powstała w 1961 roku jednostka OSP w Jedlinkach otrzymała także sztandar, który ufundowała miejscowa społeczność przy wsparciu sponsorów i ludzi dobrej woli. Zgodnie z ceremoniałem został on przekazany druhom strażakom, a ci ślubowali, że go nie splamią i strzec go będą jak źrenicy oka.

osp_jedlinki__4_.JPG

-W jednostka OSP mocno zakorzeniona jest nasza tradycja i kultura, mocne są ideały oraz przekonanie, że życie to służba dla drugiego człowieka. Strażacy są przykładem poświęcenia, a sztandar jest symbolem który ich łączy i wyraża wszystkie te idee, które każą im wypełniać strażackie zawołanie „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” - podkreślała Beata Strzałka, etatowy członek Zarządu Powiatu. Życzenia strażakom składali także parlamentarzyści, wśród których znaleźli się posłowie i przedstawiciele Senatu RP. Dopełnieniem uroczystości, które odbyły się w niedzielę 29 września br. była Msza święta sprawowana w intencji strażaków i ich rodzin oraz wspólny poczęstunek.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 137

Tagi: osp jedlinki   wózb bojowy   sztandar   gmina potok górny

Zobacz także

Żarciowozy nadciągają do Biłgoraja

Dodane: 2020-07-10 22:03 - Komentarze  (0)  czytane (135)

TAGI: żarciowozy biłgoraj, zlot foodtrucków biłgoraj, foodtruck biłgorajKomentarze (7)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.59.63

tak to jest (2019-10-03 16:35:50)

Gdzie był ten Pan rok, dwa czy trzy lata temu ??? Objawił się na 1 miesiąc przed wyborami. Przecież to takie fałszywe i nie szczere.

bernardetta (2019-10-02 08:06:54)

Jedyną kandydatka, która zadba o sprawy w naszym rejonie jest Pani Beata Strzałka powodzenia P. Beatko

Mudina (2019-10-02 08:05:19)

nie ma co na spadochroniarzy głosować , tylko na swoich #13

Kazik (2019-10-01 20:39:15)

Miną wybory i tyle będzie widać Sasina i resztę. Głosujmy na swoich.

Strażak (2019-10-01 20:26:15)

Już szpital uratowała ta Pani teraz do sejmu się pcha , czyli pomysły przed wyborami były czym ,, niczym ,, a ludzie zaufali

Basia (2019-10-01 17:33:27)

Zobaczcie ilu jest kandydatów i tylko jedyna od nas. Głosujmy na Beatę Strzałkę

obserwator (2019-09-30 19:07:19)

Gdzie nie spojrzysz tam Sasin i strażaków obsługuje i drogi buduje, co on nie potrafi wszystko załatwi do 13 - stego.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ruszyła II edycja konkursu Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości

Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego S. A. we współpracy z Lokalną Grupą Działania „Ziemia Biłgorajska”, Biłgorajskim...