Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nowy projekt Fundacji Pomocy Dzieciom 'Krzyk'

Dodał: red Data: 2014-10-15 08:30:59 (czytane: 2996)

Fundacja Pomocy Dzieciom „KRZYK” rozpoczęła realizację projektu „Spotkania z Innym? – OK!”. Jego głównym zadaniem jest zwiększenie zaangażowania obywatelskiego grupy młodzieży z miast i wsi Powiatu Biłgoraj w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji i mowie nienawiści.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgorajfundacja_pomocy_dzieciom_krzyk.jpg„Spotkania z Innym? – OK!” to projekt realizowany przez Fundację Pomocy Dzieciom „Krzyk” w partnerstwie z Gimnazjum Nr 2 im. Stefana Batorego w Biłgoraju. Adresatem projektu jest młodzież z Powiatu Biłgoraj. Założeniem projektu jest zwiększenie aktywności młodzieży w obszarze działań antydyskryminacyjnych wobec wszelkiego rodzaju „inności” i przeciwstawianiu się agresji i wykluczeniu społecznemu.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone warsztaty Spotkaj się z Innością z zakresu rozbudzenia aktywności młodzieży przez wolontariat; promowania postaw filantropijnych; aktywizacji w sprawy publiczne. Młodzież przy wsparciu dorosłych opracuje i zrealizuje własne inicjatywy w ramach Krainy Inicjatyw do których zostanie przygotowana podczas warsztatów z zarządzania projektem. Działania te przyczynią się do zwiększenia motywacji i uzyskania pozycji młodzieży we współtworzeniu społeczności lokalnej. Wiosną odbędą się Wizyty Studyjne Szlakiem Tolerancji do lubelskich i warszawskich organizacji, podnoszące kompetencje liderów młodzieży, wymianę doświadczeń i promowanie dobrych praktyk w rozwiązywaniu problemów społeczeństwa obywatelskiego.

Reklama.

Na zakończenie projektu zostanie zorganizowany Dzień Tolerancji – gdzie młodzież zaprezentuje wyniki projektu. Podczas pikniku odbędzie się przedstawienie inicjatyw młodzieżowych: wystawa fotografii, folderów  dokumentujących  młodzieżowe inicjatywy, występy zespołów szkolnych i zaproszonych gości. Wiceprezes fundacji - Agnieszka Neuman-Lipińska uważa, że poprzez powyższe działania młodzież biorąca udział w projekcie stanie się bardziej odpowiedzialna i świadoma, bardziej wrażliwa na różnorodność i inność, będzie potrafiła ją uszanować i przeciwstawić się wszelkim przejawom dyskryminacji. Projekt umożliwi młodzieży najpierw nabycie wiedzy i umiejętności a następnie da możliwość praktycznego działania na rzecz własnego środowiska lokalnego.

Zapraszamy szkoły gimnazjalne powiatu Biłgoraj do udziału w projekcie, który będzie realizowany do lipca 2014 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny.

PROJEKT JEST WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ EOG DO PROGRAMU „OBYWATELE DLA DEMOKRACJI”.

/red./

Tagi: fundacja pomocy dzieciom krzyk   biłgoraj   projekt dla młodzieży   gminazjum nr 2 w biłgoraju

Zobacz także

Czy matematyki możemy nauczyć się przez internet?

Dodane: 2020-05-29 13:50 - Komentarze  (0)  czytane (48)

TAGI: oświata, nauka, lekcje on-line, nauka matematykiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.208.132.33

- (2014-10-15 10:28:20)

Świetny pomysł, zadania określone w projekcie bardzo wskazane w edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych. Z mową nienawiści należy skończyć, niezbędne jest uczenie szacunku i kultury osobistej.
Powodzenia dla Fundacji KRZYK.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia