Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nowoczesny monitoring GPS pojazdów, czyli jaki?

Dodał: red Data: 2018-12-02 14:51:37 (czytane: 1812)

Coraz więcej firm w Polsce i na świecie wspiera się w zarządzaniu flotą pojazdów profesjonalnymi systemami monitoringu GPS. Dziś to bardzo zaawansowane rozwiązania, które kontrolują różne obszary funkcjonowania floty firmowej.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajMonitoring GPS pojazdów już dawno przestał się ograniczać jedynie do lokalizowania samochodów i do pokazywania ich położenia na cyfrowej mapie. Dziś tego rodzaju systemy są mocno rozbudowane i najczęściej składają się z wielu różnych modułów oraz narzędzi. Przykładem mogą być rozwiązania oferowane przez takie firmy jak SATIS. Co zatem powinien mieć nowoczesny system monitoringu GPS? Oto kilka ważnych narzędzi.

naigacja_gps__2_.jpg

1. Lokalizator GPS
Monitoring GPS opiera się oczywiście przede wszystkim na dobrej klasie lokalizatorze GPS. To tak naprawdę fundament takiego systemu monitoringu pojazdów. Dzięki niemu możliwa jest lokalizacja samochodu i monitorowanie jego trasy przejazdu w czasie rzeczywistym. Menedżer w każdej chwili wie, gdzie znajduje się dane auto i może na bieżąco zmieniać jego trasę.

2. Moduł paliwowy
W każdej firmie kluczowe znaczenie ma skuteczna kontrola paliwa. Nowoczesne moduły paliwowe potrafią nie tylko sczytywać dane z samochodów dotyczące poziomu paliwa w ich baku, ale także analizują jego zużycie, pokazują tankowania i ewentualne upusty. Specjalne algorytmy analizują te dane, wyliczają zużycie paliwa i ograniczają nieprawidłowości oraz nadużycia kierowców.

naigacja_gps__1_.jpg

3. Rozbudowana telematyka
Nowoczesny monitoring GPS to także coraz częściej systemy rozbudowane o rozwiązania telematyki. Specjalne czujniki zbierają wiele różnych danych na temat eksploatacji każdego samochodu w firmie i przesyłają je do oprogramowania, które poddaje te informacje analizie. W ten sposób można uzyskiwać nie tylko dane o aktualnym stanie technicznym samochodu, ale również o stylu jazdy kierowcy itd.

4. Moduły bezpieczeństwa
Systemy monitoringu GPS coraz częściej są wyposażane w różnego rodzaju narzędzia zwiększające bezpieczeństwo samochodów i kierowców. Można tu wymienić na przykład moduły e-Call, które mają za zadanie automatycznie wzywać pomoc, gdy nastąpi wypadek lub kolizja. Inny przykład to moduły ostrzegające kierowców i fleet managerów przed różnymi niebezpiecznymi sytuacjami na drogach (np. zamknięte przejazdy z powodu wypadków itp.).

Oczywiście to tylko kilka przykładów rozwiązań, jakie można znaleźć coraz częściej w nowoczesnych systemach monitoringu GPS. Najlepiej wybierać systemy, które można dowolnie rozbudowywać o funkcjonalności potrzebne danemu użytkownikowi.

Więcej informacji o monitoringu GPS pojazdów znajdziesz na https://www.satisgps.com/.

* Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: monitoring gsp   flota samochodów   gps   biłgoraj

Zobacz także

Alert pogodowy dla naszego Regionu

Dodane: 2019-05-20 15:24 - Komentarze  (0)  czytane (114)

TAGI: alert pogodowy, biłgoraj, burze z gradem, ostrzeżenie przed burzamiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.167.47.248

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Driftingowe Rozpoczęcie Sezonu 2019

"Zwycięska Polska". Koncert patriotyczny Jana Pietrzaka

Misterium Męki Pańskiej - Biłgoraj 2019

XVI Międzyprzedszkolny Festiwal

79. rocznica zbrodni katyńskiej

Dzień sołtysa

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Komisje stałe Rady Gminy Biłgoraj

Radni rady Gminy Biłgoraj zostali przydzieleni do pracy w poszczególnych komisjach stałych. Odpowiednie uchwały w tym temacie podjęte...