Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nowe znaki na szlaku Green Velo przez powiat biłgorajski. Uzupełnienie oznaczenia ma poprawić bezpieczeństwo rowerzystów

Dodał: red Data: 2021-07-16 15:31:24 (czytane: 2964)

Na ukończeniu jest malowanie na jezdni dodatkowych oznaczeń na szlaku Green Velo w powiecie biłgorajskim. To inicjatywa radnego Mirosława Późniaka, która znalazła aprobatę w Zarządzie powiatu i Zarządzie Dróg Powiatowych. Do zaproponowanych przez radnego trzech ciągów drogowych, ZDP dołożyło jeszcze trzy. Łącznie namalowanych zostało 158 znaków P-27.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolPytany o powody zgłoszenia interpelacji odnośnie dodatkowego oznakowania szlaku, radny Mirosław Późniak zaznacza, że oznakowanie trasy Green Velo nie jest znacząco zauważalne przez kierujących pojazdami samochodami, żeby wzbudzić zwiększoną ostrożność na rowerzystów - niechronionych uczestników ruchu drogowego. Nie ma także ścieżek rowerowych w pasie dróg wzdłuż, których przebiega Green Velo, a oznakowanie znakiem P-27 powinno zwrócić uwagę kierowców na wschodni szlak rowerowy oraz uprawiających turystykę rowerową, tym samym poprawić ich bezpieczeństwo. To ważne jest także w perspektywie realizacji wycieczek rowerowych w ramach szkolnych programów edukacyjnych - dodaje.

oznakowanie_szlaku_green_velo__1_.jpg

W zgłoszonej przez radnego do starosty biłgorajskiego Andrzeja Szarlipa i Przewodniczącego Rady Powiatu Mariana Kurzyny interpelacji (dostępnej także na stronie BIP powiatu biłgorajskiego) czytamy: -Na podstawie Rozporządzenia Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie znaków i sygnałów drogowych oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach zwracam się o zmianę organizacji ruchu poprzez wykonanie oznakowania znakami P-27 oraz znakami A-24 na niżej wymienionych odcinkach po obu stronach (kierunkach) dróg w ciągu dróg powiatowych w miejscach określonych w przepisach:
1. Droga powiatowa nr 2924L na odcinku od ronda u zbiegu ul. Batorego i Al. Jana Pawła II w Biłgoraju do granicy powiatu biłgorajskiego,
2. Droga powiatowa nr 2921L na odcinku od drogi wojewódzkiej 858 ul. Zamojska w Biłgoraju do miejscowości Tereszpol Zaorenda (zjazd na odcinek drogi gruntowej Green Velo),
3. Droga powiatowa nr 2947L na krótkim odcinku drogi powiatowej od wyjazdu z odcinka drogi gruntowej trasy Green Velo do granicy powiatu w kierunku miejscowości Sochy.  

oznakowanie_szlaku_green_velo__3_.jpg

W związku z interpelacją dotyczącą wprowadzenia organizacji ruchu na szlaku Green Velo w zakresie dróg powiatowych nr 2924L, 2921L, 2947L zawarte zostało porozumienie pomiędzy województwem lubelskim, a powiatem biłgorajskim, w sprawie utrzymania rezultatów projektu, zrealizowanego na terenie województwa lubelskiego pod nazwą "Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej" współfinansowanego w ramach PO RPW 2007 - 2013. Dodatkowe oznakowanie znakami P-27 "kierunek i tor ruchu roweru" wprowadzone zostały na drogach nr 2924L, 2921L, 2947L oraz dla zachowania ciągłości i jednolitość szlaku Green Velo na drogach nr 2926L, 2922L i 2919L. Na ukończeniu jest więc zmiana organizacji ruchu obejmująca łącznie 37 skrzyżowań z drogami publicznymi i wewnętrznymi. Koszt brutto realizacji zadania to ponad 31 tys. zł. Nowe oznakowanie umieszczono na drogach w Szozdach, Tereszpolu, Bukownicy, Wolnaninach, Woli Małej, Biłgoraju, Kolonii Sól i Ciosmach.

miroslw_pozniak.jpg

-Korzystając z okazji pragnę podziękować Zarządowi Powiatu z panem starostą na czele, Zarządowi Dróg Powiatowych z panią dyrektor oraz Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju komisarzowi Markowi Kanarowi za zaangażowanie i wkład w dodatkowe oznaczenie szlaku Green Velo w powiecie biłgorajskim - dodaje radny Mirosław Późniak. Jak podkreśla wyznaczona na terenie powiatu biłgorajskiego trasa jest z roku na rok użytkowana przez zwiększającą się systematycznie liczbę fanów turystyki rowerowej zarówno mieszkańców powiatu, turystów z poza powiatu w tym gości z zagranicy. Podjęte działania w znacznym stopniu zwiększą poczucie bezpieczeństwa rowerzystów przebywających na Ziemi Biłgorajskiej.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: szlka greenvelo   powiat biłgorajski   szlaki rowerowe   oznakowanie szlaku green velo

Zobacz także

Seniorzy z Łukowej - aktywni obywatele

Dodane: 2021-12-10 09:16 - Komentarze  (0)  czytane (1165)

TAGI: seniorzy łukowa, klub seniora, zaangażowanie ma znaczenie, fundacja bliżej pasjiKomentarze (11)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.161.98.96

(2021-07-17 16:10:38)

To nie ja to Zenek

do (2021-07-17 12:22:52) (2021-07-17 15:27:07)

Józek daj spokój już nie jesteś anonimowy, trzeba było zrobić coś pożytecznego jak miałeś stołek i władzę, nie tylko czesać kasę - bo wskaźnik emerytalny !?

(2021-07-17 15:24:03)

Co się z ludźmi dzieje , dlaczego tyle agresji jednych wobec drugich, nawet jeśli coś dobrego, to od razu atak osób o różnych sympatiach politycznych. I nakręcanie niechęci, ba nienawiści nawet. Naprawdę warto spróbować nauczyć się kultury politycznej, mądrego dialogu a nie opluwania. A jak ktoś tego nie potrafi to niech nic nie pisze w komentarzach.

(2021-07-17 15:16:18)

Pomysł z oznakowaniem jak najbardziej słuszny,posłuży poprawie bezpieczeństwa na drodze. Klimat się zmienia, upały , trąby powietrzne itp. Na pewno las jest pewną osłoną m.,in. naszego miasta, dlatego prośba : ostrożnie z wycinkami. Dziś specjaliści w tej dziedzinie mówili, że m.in. samochody przyczyniają się do coraz gorszej sytuacji klimatycznej, więc gdy to możliwe trzeba częściej jeździć rowerem , częściej spacerkiem iść do pracy czy po zakupy , tak jest zdrowiej i lepiej dla środowiska.

jakoś nie widziałem pism radnego P. (2021-07-17 12:22:52)

do lasów państwowych o zaprzestaniu wycinki lasów w okolicach Biłgoraja !! A może radny P zorganizuje jakiś rajd dla mieszkańców miasta zamiast lansować się przy byle okazji i przed kamerami. A tłumaczenie że RPN musi pobierać opłaty nie ma się czemu dziwić kasy pisowcom brakuje na 500. 300 i jeszcze kilka plusów.A pan P . musi się lansować bo znowu w wyborach może dostać JEDEN głos.

mieszkaniec (2021-07-16 21:31:07)

A może pomyśleć o ścieżce rowerowej po dawnej kolejce z Biłgoraja do Hedwiżyna

(2021-07-16 20:13:35)

Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody z dnia 16 kwietnia 2004r. (tekst jednolity Dz.U. 2020 poz. 55 z póżn. zm.) oraz Zarządzeniem nr 3/2021 Dyrektora Roztoczańskiego Parku Narodowego z dnia 4 lutego 2021 r. w sprawie zasad wstępu i udostępniania społeczeństwu Roztoczańskiego Parku Narodowego za wstęp na ścieżkę na Bukową Górę oraz trasę rowerową Zwierzyniec – Florianka – Górecko Kościelne pobierane są opłaty w wysokości:

Karta wstępu normalna – 6 ,00 zł
Karta wstępu ulgowa – 3,00 zł
Karta tygodniowa – 12,00 zł
Przychód z kart wstępu przeznaczony jest na remont i utrzymanie ścieżek i szlaków oraz uzupełnienia i konserwację małej architektury drewnianej.

do wpisu z (2021-07-16 18:48:57) (2021-07-16 20:03:58)

Byłeś dziadem, robisz z siebie dziada i dziadem zostaniesz

Roztoczański Park Narodowy utrzymuje się z dotacji (2021-07-16 20:00:57)

Naszym obowiązkiem jest dbać o dobra przyrody i je wspierać finansowo drobną opłatą.
Kogo nie stać na 6 złotych niech zwróci się do Dyrekcji RPN o zwolnienie z opłaty.

to może (2021-07-16 19:14:32)

ten co tu pisze o lansowaniu sam ruszy 4 litery i coś zrobi dla społeczności rowerowej?

to może niech radny Późniak (2021-07-16 18:48:57)

zacznie oddziaływać na pisowskich kolegów z RPN żeby przejazd przez "FLORIANKĘ" był bezpłatny. Bo na razie to jako rowerzysta to się lansuje jak panienka w nocnym klubie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Szlakami Roztocza Zachodniego czyli XIV edycja Ogólnopolskiego Rajdu Rowerowego Jastrzębia Zdebrz (FOTO, VIDEO)

Sympatycy i pasjonaci turystyki rowerowej ruszyli dziś na XIV edycję Ogólnopolskiego Rajdu Rowerowego „Jastrzębia Zdebrz”, która tradycyjnie miała miejsce na Roztoczu Zachodnim. Celem rajdu jest popularyzacja turystyki rowerowej i walorów przyrodniczych i kulturowych tej części Roztocza i Ziemi Biłgorajskiej. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Ruszyło sztuczne lodowisko

Od środy (19 stycznia br.) od godziny 15.00 rozpoczął się nowy...

Nowe wozy dla OSP. Wśród jednostek, które jej otrzymają są te z naszego powiatu

Jak informuje polski serwis pożarniczy "Remiza", wiceminister...

Dane statystyczne dotyczące rejestrów Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Mniej urodzeń, więcej zgonów, więcej małżeństw, w tym tych konkordatowych...

Koncert kolęd w wykonaniu Oli i Ali Tracz (FOTO, VIDEO)

W kościele św. Jana Pawła II odbył się dziś koncert kolęd w wykonaniu...

SM Łada składa petycje do Urzędu Regulacji Energetyki Cieplnej. Chodzi o podwyżki

Do prezesa Urzędu Energetyki Cieplnej, Rafała Gawina, petycje...

W Łukowej nie będzie starych panien

26 grudnia br. w tzw. "Kolędę" czyli drugi dzień świąt Bożego...

Ogłoszenia