Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nowe boiska, plac do ćwiczeń i siłownia zewnętrzna w Gminie Tarnogród i Łukowa. Uroczystego otwarcia dokonał wiceminister Stawiarski (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-05-27 22:27:56 (czytane: 4743)

Wielofunkcyjne boisko w miejscowości Luchów Dolny oraz plac do ćwiczeń "street workout" i siłownia zewnętrzna przy Szkole Podstawowej im. Marii Curie Skłodowskiej w Tarnogrodzie oraz Boisko piłkarskie w Chmielku w Gminie Łukowa. O takie obiekty wzbogaciła się infrastruktura sportowa Powiatu Biłgorajskiego.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajNowe obiekty sportowe uroczyście otworzył wiceminister Jarosław Stawiarski, towarzyszyli mu radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, samorządowcy i mieszkańcy. Inwestycje w Gminie Tarnogród, a więc budowa boiska wielofunkcyjnego w miejscowości Luchów Dolny, budowa placu do ćwiczeń "street workout" oraz siłowni zewnętrznej przy podstawówce w Tarnogrodzie kosztowały łącznie 740 tys zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniosło 320 tys. Z kolei w Chmielku, w Gminie Łukowa, przy wsparciu ministerialnym w kwocie 190 tys. zł wybudowano boisko piłkarskie wraz z trybunami, parkingiem i drogą dojazdową. Koszt tego zadania to ponad 780 tys. zł.

jaroslaw_stawiarski.JPG

-Takie inwestycje, jak te otwarte dziś w Gminach Tarnogród i Łukowa i wsparcie ze środków krajowych, pokazują, że rząd Rzeczpospolitej Rolskiej, rząd Premiera Mateusza Morawieckiego traktuje każdą część Polski w sposób jednakowy. Niezależnie czy jest to duże miasto, czy mała miejscowość koło Tarnogrodu, czy Łukowej. Dla nas wspieranie społeczności lokalnych w podnoszeniu poziomu życia jest obowiązkiem. Tu też jest Polska, tu też są nasze dzieciaki, tu też są zawodnicy, tu też tętni życie sportowe, co widać gołym okiem. W tym roku na inwestycje w infrastrukturę sportową w czterech dużych programach w skali kraju chcemy wydatkować ponad 2 mld zł. To duże środki, ale potrzeby są jeszcze większe. Będziemy więc systematycznie przeznaczać kolejne fundusze na poprawę baz sportowych - podkreśla w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl wiceminister.

Reklama.

Radny Michał Mulawa podkreślał, że wiceminister Stawiarski jest wybitnym ambasadorem Województwa Lubelskiego, jeśli chodzi o nadrabianie zaległości w infrastrukturze sportowej. -Takie zrozumienie jest bardzo potrzebne. Bo życie, także to sportowe toczy się nie tylko w Warszawie czy Wrocławiu ale także w Chmielku, Luchowie czy Aleksandrowie. Ogromne zasługi maja także burmistrzowie i wójtowie, którzy o te środki i inwestycje zabiegają oraz mieszkańcy, którzy władze mobilizują. takie wydarzenia jak te dzisiejsze więc to sukces wielu osób - dodaje Mulawa.

otwarcie_boisk__2_.JPG

W Gminie Łukowa, boisko w Chmielku jest już kolejna inwestycja sportową. powstała już sama sportowa oraz m. in. boisko wielofunkcyjne przy szkole w Łukowej i "Orlik". -Jestem przekonany, że otwarte dziś boisko będzie miejscem nie tylko meczy piłkarskich ale także pikników rodzinnych, zawodów strażackich i zajęć sportowych młodzieży szkolnej - przyznaje Wójt Gminy Łukowa, Stanisław Kozyra. Mieszkańcom Chmielka gratulował Starosta Biłgorajski. -Ten obiekt pozwoli dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym rozwijać pasje, aktywnie spędzać czas wolny oraz podnosić sprawność fizyczną - mówił Kazimierz Paterak.

otwarcie_boisk__1_.JPG

Otwarcia obiektów sportowych połączone zostały z piknikami rodzinnymi.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 70

Tagi: gmina łukowa   gmina tarnogród   otwarcie boisk piłkarskich   wiceminister jarosław stawiarski

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.95.208

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Wicemarszałek zapewnia: -Chcemy wyremontować W858 i wybudować obwodnice Biłgoraja i Tarnogrodu

Podczas wizyty w Biłgoraju, wicemarszałek województwa lubelskiego...

Gdzie jest telefon? Jak namierzyć urządzenie?

Z telefonów komórkowych korzystają dziś niemal wszyscy - rozwój...

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego (FOTO, VIDEO)

Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju i Starostwo Powiatowe...

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę (FOTO, VIDEO)

Dziś przypada 82. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Uroczystości...

Przypominamy, iż ruszył drugi cykl naboru wniosków w ramach Modułu II programu Aktywny Samorząd

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju uprzejmie informuje,...

Deratyzacja to ważna rzecz

Solidne odszczurzanie to konieczność. Szczególnie w dużych miastach...

Ogłoszenia