Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nowa ścieżka Single Track - jedyna taka w regionie

Dodał: red Data: 2021-11-06 18:00:41 (czytane: 2208)

W leśnych ostępach Roztocza został otwarty Single Track. Prowadzi ona lasami z Hamerni do Józefowa. To pierwsza tego typu trasa w naszym regionie. Opiewająca na przeszło 1 mln zł inwestycja została sfinansowana w większości ze środków unijnych Funduszu Spójności przyznanych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na wykonanie projektu „Restytucji i czynnej ochrony głuszca w Puszczy Solskiej”.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajOśmiokilometrowy odcinek mający swój początek w Hamerni przebiega przez dwa powiaty – tomaszowski i biłgorajski. Ścieżka wiodąca przez pagórkowaty obszar Leśnictwa Kalina została urozmaicona przeszkodami takimi jak m. in. „stolik”, „podwójna hopka”, „pumptrack”, „step up”, „step down” czy różnego rodzaju „rollery”. Ukształtowanie trasy sprawia, że będą mogli z niej korzystać zarówno profesjonalni kolarze górscy, jak i mniej zaawansowani pasjonaci aktywnego wypoczynku na łonie natury.

single_track.jpg

-Las jest idealnym miejscem do wypoczynku i rekreacji oraz do uprawiania wielu aktywności sportowych. Jazda na rowerze górskim po specjalnie zaprojektowanym single tracku, czyli zrównoważonej ścieżce kolarstwa górskiego, usytuowanej na terenie Nadleśnictwa Józefów pozwala na uprawianie turystyki rowerowej z wykorzystaniem terenów leśnych przy jednoczesnym ograniczeniu ruchu turystycznego w newralgicznych dla nas miejscach czynnej ochrony głuszca - informuje dyrektor RDLP w Lublinie Zygmunt Byra.

single_track_1.jpg

Realizacja przedsięwzięcia była możliwa również dzięki wsparciu z Funduszu Leśnego LP. W bieżącym roku kończy się projekt „Restytucji i czynnej ochrony głuszca w Puszczy Solskiej”, w którym uczestniczyły trzy nadleśnictwa lubelskiej dyrekcji (poza Józefowem także Nadleśnictwo Biłgoraj i Janów Lubelski). Działania podejmowane przez leśników na przestrzeni ostatnich lat zaowocowały nie tylko odbudowaniem, lecz także ustabilizowaniem populacji tego cennego gatunku w lasach RDLP w Lublinie, która według prowadzonych obserwacji liczy obecnie ok. 130 osobników.

Reklama.

-Zrealizowane zadanie znakomicie wpisuje się w kampanię Lasów Państwowych „Dla lasu, dla ludzi” przybliżającą społeczeństwu codzienną pracę polskich leśników, którzy na każdym kroku starają się równoważyć trzy najważniejsze funkcje jakie las pełni dla ludzi – przyrodniczą, społeczną i gospodarczą. Nowopowstała ścieżka będzie swego rodzaju magnesem przyciągającym miłośników jazdy na dwóch kółkach w malownicze zakątki Roztocza. Równie istotna jest dla nas wspomniana wcześniej rola ochronna tego obiektu, który poprzez właściwe kanalizowanie ruchu turystycznego będzie przyczyniał się do skutecznej ochrony głuszców bytujących w lasach józefowskich - dodaje dyrektor Byra.

/Anna Sternik/
Foto: Marcin Romanowski

Tagi: gmina józefów   nadleśnictwo jóżefów   single tracka   sport biłgoraj

Zobacz także

Seniorzy z Łukowej - aktywni obywatele

Dodane: 2021-12-10 09:16 - Komentarze  (0)  czytane (1132)

TAGI: seniorzy łukowa, klub seniora, zaangażowanie ma znaczenie, fundacja bliżej pasjiKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.230.9.187

Greg (2021-11-07 23:21:20)

Myślą że takimi działaniami przykryją grabież naszych lasów. Młode pokolenie was rozliczy. A ludzie widzą co robicie z lasami.

abc (2021-11-07 23:18:39)

Dyrekor RDLP Byra a Nadleśniczy Borowiec - czy coś ich łączy?

. (2021-11-07 18:20:23)

Wysypane parę wywrotek żwiru, a jaka medialna okazja pokazania się.
Super, że takie smaczki powstają w okolicy tylko szkoda, że tak mało (chociaż parę szutrowych pożarówek też na +) i trudno o takie inwestycje, które bezpośrednio się nie zwrócą. Tak poza tym, geograficznie to jeszcze Równina Biłgorajska, a nie Roztocze.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Szlakami Roztocza Zachodniego czyli XIV edycja Ogólnopolskiego Rajdu Rowerowego Jastrzębia Zdebrz (FOTO, VIDEO)

Sympatycy i pasjonaci turystyki rowerowej ruszyli dziś na XIV edycję Ogólnopolskiego Rajdu Rowerowego „Jastrzębia Zdebrz”, która tradycyjnie miała miejsce na Roztoczu Zachodnim. Celem rajdu jest popularyzacja turystyki rowerowej i walorów przyrodniczych i kulturowych tej części Roztocza i Ziemi Biłgorajskiej. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Koncert kolęd w wykonaniu Oli i Ali Tracz (FOTO, VIDEO)

W kościele św. Jana Pawła II odbył się dziś koncert kolęd w wykonaniu...

Ponad 2 mln zł dla Biłgoraja na OZE

Miasto Biłgoraj otrzymało z Regionalnego Programu Operacyjnego...

Ranking Perspektyw dla szkół średnich. Oto jak wypadły nasze placówki

Miesięcznik "Perspektywy" opublikował coroczny ranking szkół...

SM Łada składa petycje do Urzędu Regulacji Energetyki Cieplnej. Chodzi o podwyżki

Do prezesa Urzędu Energetyki Cieplnej, Rafała Gawina, petycje...

W Łukowej nie będzie starych panien

26 grudnia br. w tzw. "Kolędę" czyli drugi dzień świąt Bożego...

Paczki Polska Irlandia - doskonała oferta przewozowa

Wysyłka paczek kurierskich poza granice naszego kraju nie zawsze...

Ogłoszenia