Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nowa hala przy podstawówce w Soli. Rozmowa z Wiesławem Różyńskim

Dodał: red Data: 2021-12-07 08:13:26 (czytane: 2700)

Przy Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Mieczysława Pasiaka w Soli powstała nowa sala gimnastyczna. Zobacz co o nowej inwestycji mówi wójt Gminy Biłgoraj, Wiesławem Różyńskim.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajGmina Biłgoraj doczekała się obiektu sportowego z prawdziwego zdarzenia.
Wiesław Różyński: Nie ma co ukrywać. Jest to sala na miarę dzisiejszych czasów. W pełni funkcjonalna. Adekwatna do oczekiwań i potrzeb młodzieży, ale również dla pozostałych podmiotów i mieszkańców naszej lokalnej społeczności. Dysponuje siłownią i zapleczem kuchennym, a całość wyróżnia świetna akustyka. Ponadto spełnia wszelkie wymogi, aby rozgrywane na niej były ligowe spotkania chociażby piłki ręcznej, czy siatkówki.

Kiedy po raz pierwszy pojawiła się wizja stworzenia takiego przedsięwzięcia?
Od samego początku pracy w samorządzie miałem świadomość jak ważna jest aktywność fizyczna. Systematycznie na terenie gminy staramy się rozwijać bazę sportową. Mamy odpowiednie dla uczniów sale gimnastyczne w Dereźni, Gromadzie, czy Dąbrowicy, ale tak dużego i funkcjonalnego obiektu na terenie Gminy Biłgoraj do tej pory nie było. Mimo chęci stworzenia podwalin pod taką inwestycję przez wiele lat było to trudne, ze względu na brak gruntów dla tego typu budynku. W Soli udało nam się zorganizować odpowiednie zaplecze.

wieslaw_rozynski.jpg

Poza aspektami sportowymi obiekt cechuje doskonała akustyka. W takim razie, czy nie możemy wykluczyć organizacji wydarzeń kulturalno - rozrywkowych?
Jestem zdania, że zbudowana sala jest gotowa na organizację dużych wydarzeń, które spełniałyby oczekiwania naszego gminnego środowiska. Skoro już dysponujemy takim obiektem, to warto, aby tętnił on życiem. Priorytetem jest dla nas młodzież i dzieci, ale ma służyć wszystkim mieszkańcom i istotne uroczystości związane z kulturą, rozrywką czy sportem powinny odbywać się w Soli. Chciałbym, aby gminne podmioty przedstawiły swoje wizje na temat wykorzystywania hali i abyśmy wspólnie realizowali spójną wizję w jak najbardziej efektywnym rozwoju tej zrealizowanej inwestycji.

Na swój sposób sala ma stać się dla mieszkańców Gminy Biłgoraj tym, czym dla reprezentacji Polski w piłce nożnej Stadion Narodowy?
Ciekawe porównanie, ale w odpowiedniej skali adekwatne. Do tej pory przy organizacji dużych wydarzeń musieliśmy korzystać z budynków Ośrodka Sportu i Rekreacji, czy Zespołu Szkół Budowlanych w Biłgoraju. Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że doczekaliśmy się własnego reprezentatywnego obiektu z którego naprawdę jesteśmy dumni.

hala_sportowa_sol.jpg

Czy z sali i jej zaplecza będą mogły korzystać osoby spoza Gminy Biłgoraj?
Jak najbardziej. Oczywiście pierwszeństwo w użytkowaniu będą miały przede wszystkim szkoły, ale będę szczególny nacisk kładł na współpracę. Osoby zarządzające obiektem muszą prowadzić dialog ze wszystkimi środowiskami - zarówno z obszaru Biłgoraja jak i sąsiednich gmin. Skoro taka inwestycja została zrealizowana, to trzeba z niej korzystać. Nie widzę przeszkód, by chociażby sekcje piłki ręcznej trenowały w Soli. Jest to promocja dla konkretnej dyscypliny sportu, ale też ułatwienie dla młodzieży i być może krok w rozwoju sportowych talentów z obszarów Gminy Biłgoraj.

Kiedy planowano jest oficjalne otwarcie?
Trwają ostateczne rozmowy nad konkretnym terminem. Jesteśmy gotowi, aby udostępnić obiekt na początku stycznia. Wewnątrz budynku prowadzimy jeszcze ostatnie prace techniczne, takie jak zagospodarowanie pomieszczeń czy sprawdzanie sprzętu. Myślę, że za 4 - 5 tygodni młodzież szkolna będzie mogła w ramach zajęć korzystać w pełni z obiektu. Natomiast oficjalnego otwarcia dokonamy, kiedy sytuacja pandemiczna ulegnie poprawie.

Wójt jako gospodarz Gminy Biłgoraj czuje dumę?
Każda inwestycja, która służy mieszkańcom jest powodem do dumy. To piękny obiekt, który może ciężko dostrzec przejeżdżającym mieszkańcom z perspektywy ulicy, ale w bliskiej styczności robi duże wrażenie. Jestem dumny i wiem, że podobne odczucia towarzyszą referatowi inwestycji, radnym naszej gminy, a wkrótce cała lokalna społeczność będzie mogła wyrazić swe - mam nadzieję - pozytywne emocje.

Reklama.

Tagi: hala sportow przy szkole w soli   powiat biłgorajski   gmina biłgoraj   sport biłgoraj

Zobacz także

Lodowisko w Biłgoraju ruszy jeszcze w tym miesiącu

Dodane: 2022-01-14 11:38 - Komentarze  (18)  czytane (1541)

TAGI: lodowisko biłgoraj, petycja, szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju, sport biłgorajKomentarze (9)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.153.100.128

(2021-12-08 13:48:20)


Tak Panie Prezydencie RP! Tutaj jest Polska a nie żadne żydowskie "polin" jak powiedział Pan podczas uroczystego zapalenia świec żydowskiej Chanuki w Pałacu Prezydenckim. Pisałem zresztą na ten temat w jednej z ostatnich moich notek pt. "Polska to "polin"? Nigdy!" [1], wyrażając smutek i wściekłość Pana przemową.
Musiał jednak upłynąć tydzień zanim dotarło do mnie, co tak naprawdę dla talmudyczno-rabinicznych Żydów oraz Polaków znaczą słowa wypowiedziane przez Pana podczas tej uroczystości. I niestety są to konstatacje bardzo smutne dla Polski i Polaków a przecież Pan jest polskim a nie żydowskim prezydentem!

Musimy bowiem zdawać sobie sprawę, że Żydzi bardzo poważnie traktują wypowiadane przez innych słowa na swój temat i chyba Pan, Panie Prezydencie też to wie, bowiem nie jestem w stanie uwierzyć, że nazwanie Polski "polinem" nie było przemyślane. Było i jest to porażające.

Talmudyczno-rabiniczni Żydzi usłyszeli słowa, które nigdy nie powinny paść z ust polskiej "głowy państwa". Tym przemówieniem Pan, Panie Prezydencie złożył hołd lenny Żydom, oddając Polskę w ich posiadanie. Powiem nawet ostrzej - takie słowa i usłużne poddaństwo są atrybutami zdrady stanu wobec Polski!

Zresztą całe Pana przemówienie było skonstruowane wedle żydowskiej a nie chrześcijańskiej wrażliwości a dla mnie jest zastanawiająca Pana dobra znajomość historii Żydów.

Wielokrotnie gaworzył Pan o "nardzie wybranym", który to naród odrzucił Syna Bożego Jezusa Chrystusa i tym samym przestał być tym "narodem wybranym". Sami Żydzi bowiem w odniesieniu do Jezusa Chrystusa krzyczeli: "Krew Jego na nas i na dzieci nasze". Ponadto mówił Pan o tysiącletniej historii Żydów na naszych ziemiach, co jest historyczną nieprawdą.

Podobnie mówił Pan o pokojowym współistnieniu Żydów i Polaków na polskiej ziemi. Już Pan zapomniał o niechlubnej roli Żydów podczas Powstania Styczniowego czy Powstania Listopadowego? Czy zapomniał Pan jak bardzo Żydzi byli przeciwni powstaniu Polski po rozbiorach? A może też zapomniał Pan rok 1920 oraz jak to Żydzi witali sowieckiego agresora po 17 września 1939 roku, kiedy denuncjowali Polaków Sowietom skazując ich na śmierć? A powojenna żydo-komuna, która mordowała polskich patriotów, żołnierzy wyklętych? Tego też Pan nie pamięta?

A teraz. Czy naprawdę Pan nie widzi tej nagonki Żydów na Polaków, którzy odrażająco kłamliwie oskarżają nas o współwinę (a może i winę?) za ich Holocaust? Albo czy nie zauważa Pan, że roszczą sobie od nas prawa do jakichś tam pozaprawnych odszkodowań, które Polska ma im zapłacić za bezspadkowe wojenne i powojenne mienie utracone przez nich na terenie okupowanej przez Niemców a później Sowietów Polski, co zostało wyrażone w amerykańskiej ustawie Just 447 Act?

I Pan śmiał im powiedzieć, że mój kraj - Polska jest żydowskim "polinem"? Polska, o którą walczyli nasi polscy przodkowie! To jest naprawdę odrażające. Po czymś takim Pan, Panie Prezydencie RP winien być odsunięty od sprawowania swojej funkcji.

Oczywiście wiem, że moje słowa są bardzo ostre, ale - jako ten, który głosował na Pana - mam prawo do takich wypowiedzi, bowiem zawiódł Pan moje zaufanie, choć już wcześniej zdarzały się sytuacje, gdzie coraz bardziej te moje zaufanie topniało.

Nie został bowiem przez Pana opublikowany słynny Aneks do Raportu z Likwidacji WSI, nie została wycofana ustawa o bratniej pomocy 1066, nie został ujawniony zbiór zastrzeżony IPN, nie wyjaśniono okoliczności śmierci bł. J. Popiełuszki czy też prawdy o tragedii smoleńskiej. Nie mówię już o np. braku wprowadzenia programu CELA+, który miałby doprowadzić do uwięzienia aferałów z PO-PSL. A oczekiwana przez nas degradacja stopni generalskich dla W. Jaruzelskiego czy Cz. Kiszczaka? To nie nastąpiło. Wszystkiego tego oczekiwaliśmy od nowych, naszych władz, w tym Pana, Panie Prezydencie, który nie wiem dlaczego zawetował też ustawy reformujące polskie sądownictwo - i to po rozmowie z M. Gersdorf!

Szkoda, Panie Prezydencie, że swoimi działaniami i słowami zasiał Pan u mnie nieufność do Pana. Trudno będzie je odzyskać, bo ja czuję się Polakiem w mojej Polsce a nie w żydowskim "polin"! Krzysztowjaw

(2021-12-08 13:28:03)

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej „minister pandemii” Adam Niedzielski zapowiedział obowiązek szprycowania – na razie dla trzech grup. W związku z tym przypominamy, co jeszcze niedawno mówili Niedzielski i premier rządu warszawskiego Mateusz Morawiecki na temat dobrowolności szprycowania w Polsce.
Niedzielski zapowiedział, że od 1 marca ma wejść w życie obowiązek szczepień dla nauczycieli, medyków i służb mundurowych. – Idziemy drogą Austrii i Niemiec – oświadczył „minister pandemii”. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

„Dobrowolność” szprycowania
Jeszcze pod koniec października Niedzielski zapewniał, że szpryca „to zawsze będzie dobrowolny wybór, dobrowolna decyzja”.


– Ale jak państwo widzicie, patrząc chociażby na dzisiejsze wyniki i porównując je z wynikami sprzed roku, ten efekt szczepień dla zdrowia publicznego jest zauważalny – powiedział.

Z kolei na początku sierpnia „minister pandemii” oświadczył, że „nie będzie zmian w zakresie obowiązkowych szczepień dla nauczycieli”. Twierdził, że decyzja o obowiązkowym szprycowaniu nauczycieli będzie uzależniona od liczby pozytywnych wyników testów na koronawirusa.

Warto też przypomnieć słowa premiera rządu warszawskiego Mateusza Morawieckiego wypowiedziane przed rokiem – na początku grudnia 2020 roku.

– Raz jeszcze z całą mocą chcę podkreślić: szczepionka będzie dobrowolna. Pan minister wyraził nasze wspólne życzenie, że chcielibyśmy żeby cała dorosła populacja, a także ta młodzież, wobec której zaleca się szczepienia od 12. Do 14. roku życia, żeby się szczepiła, ponieważ wtedy szybciej przetniemy łańcuch zakażeń – twierdził Morawiecki.

Później premier rządu warszawskiego zaznaczył, że szpryca w pierwszej kolejności będzie dostępna dla medyków, później dla seniorów – DPS-ach i tych, którzy „chcą być zaszczepieni”.

– Szczepionka będzie jak najbardziej dobrowolna i mogę to z całą mocą podkreślić – dodał.

(2021-12-08 07:06:27)

Pan Ożga to był wf-istą z powołaniem a teraz to są leniwce zwłaszcza ten z Bidaczowa

słabo (2021-12-07 22:22:46)

Jaki wywiad taki wójt,słaby i cienki ,,bolek,, pora na zmianę,inni mawiają czas na zmiany idzie nieubłaganie,dłużej to sie budować nie dało?

Gromadziak (2021-12-07 22:11:44)

Kolejny obiekt który będzie stał pod kluczem, tak jak np. boisko wielofunkcyjne w Gromadzie ?????

Mieszkaniec Gromada. (2021-12-07 20:05:46)

Wyrazy szacunku dla wójta i pracowników gminy zaangażowanych podczas budowy hali. Trudna inwestycja i trudny pierwszy wykonawca. (Dobrze że uciekł z budowy)

Obiektywny (2021-12-07 19:21:30)

Najdłużej budowana hala w województwie dzieci w szkole od kilku lat nie mają stołówki a włefy na korytarzu bo złotousty eiesio zknął starą halę. Faktycznie jest gospodarz syf dookoła pozostawiony. Brawo wókcie.

(2021-12-07 18:44:57)

Zorganizujcie imprezę jak w Smólsku podczas pandemii, gdzie policja miała co robić do rana ,ale niestety, sprawę zamieciono pod dywan.

CzAd (2021-12-07 15:05:36)

Należy to przyznać, piękny i potrzebny obiekt... i tu szczere uznanie i podziękowania dla wszystkich zaangażowanych, zwłaszcza dla Zarządu i Rady Gminy Biłgoraj.
Inwestycja potrzebna i niosąca prestiż zarówno dla samej Soli jak i całej gminy.
Należy mieć nadzieję, że korzystający będą pamiętać o przeznaczeniu obiektu i w pełni posłuży on celom sportowym, kulturalnym, społecznym i także integracyjnym i przez to przyczyni się do wzmożenia aktywności wszystkich mieszkańców. To wszystko niezbędne jest by Obiekt stał się Ośrodkiem, czyli miejscem, które żyje i jest istotnym elementem lokalnego krwiobiegu.
Dużo w tej beczce miodu, jednak przysłowie wspomina też o łyżce dziegciu...
Już teraz, kilka tygodni przed oddaniem inwestycji, trzeba pamiętać o losie jaki spotkał wiele sal, świetlic, remiz często wybudowanych, czy remontowanych ogromnym wysiłkiem lokalnych społeczności, także tym finansowym.
Bardzo łatwo o degradację, bardzo łatwo by prestiż zamienić na patologię i kompromitację.
Wystarczy jedynie by jeden, czy drugi działacz polityczny rodem z P(Z)SLu zorganizował swoje spotkanie pijacko - agitacyjno - wyborcze i miejsce o ogromnym potencjale zarośnie chwastami; dosłownie i w przenośni.


.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Ogłoszenia