Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Noś odblaski, bądź widoczny - akcja posła Piotra Olszówki (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-11-06 11:23:31 (czytane: 3182)

6 listopada br. w Zespole Szkół w Soli, poseł Piotr Olszówka zainaugurował akcję "Noś odblaski, bądź widoczny", skierowaną do przedszkolaków i uczniów klas młodszych szkół podstawowych Powiatu Biłgorajskiego. Podczas akcji odbywają się spotkania ze strażakami PSP z Biłgoraja, dyskusje o bezpieczeństwie, a dzieci otrzymują odblaski.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj-Wszyscy wiemy jak ważne jest by po zmroku pieszy był widoczny dla kierowców. Postanowiłem więc zorganizować akcję „Noś odblaski, bądź widoczny”, w ramach której, setki odblasków trafią do dzieci z Powiatu Biłgorajskiego. Wręczanie odblasków, połączone jest z pogadanką na temat bezpieczeństwa, zarówno tego na drodze jak i w domu czy szkole, które poprowadzą strażacy z PSP. Wierzę, że ta akcja pogłębi wiedzę u naszych dzieci, a przez nie w rodzicach i dziadkach o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych oraz bezpieczne zachowanie na drodze - podkreśla poseł Piotr Olszówka.

nos_odblasi_piotr_olszowka__2_.JPG

Inauguracja akcji odbyła się w poniedziałek 6 listopada br. w Zespole Szkół w Soli. Z uczniami oddziałów przedszkolnych, ich rodzicami i opiekunami spotkali się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Biłgoraja i poseł Piotr Olszówka. Strażacy rozmawiali z dziećmi i ich opiekunami o bezpieczeństwie, zarówno w domu, jak i w drodze do szkoły oraz podczas spędzania czasu wolnego. -Skupiamy się na przekazaniu podstawowych wiadomości związanych z bezpieczną drogą do szkoły, spędzaniem czasu w szkole, domu czy też na odpoczynku poza miejscem zamieszkania. Ważnym punktem spotkania jest rozmowa i przestrzegania dzieci przez zabawami na zamarzniętych ciekach wodnych czy stawach, uczulenie ich na znajomość numerów alarmowych a także na bezpieczeństwo domowe związane z tlenkiem węgla i jego zagrożeniem oraz zagadnienia związane z noszeniem odblasków - wyjaśnia młodszy brygadier Dariusz Gęborys z KP PSP Biłgoraj.

Reklama.

Jak co roku jesienią wcześniej zapada zmierzch. Niesprzyjające warunki atmosferyczne często pogarszają widoczność uczestników ruchu drogowego. Sytuacja bardzo zła jest zwłaszcza w miejscach nieoświetlonych i poza terenem zabudowanym. Jako piesi stajemy się mniej widoczni dla kierowców, dlatego też poruszając się po drogach publicznych pamiętajmy o elementach odblaskowych na ubraniach. Pieszy z elementem odblaskowym, staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów (bez odblasków z 40 m). -Spotykaliśmy się w Zespole Szkół w Soli w ramach akcji dotyczącej bezpieczeństwa dzieci na drogach oraz zagrożeń jakie na dzieci czyhają w drodze do i ze szkoły a także podczas odpoczynku. Nasza szkoła znajduje się w pobliżu licznych dróg, w tym ruchliwej drogi wojewódzkiej. Ważne więc by dzieci umiały zachować się na drogach publicznych. W tej chwili mrok zapada szybko, więc odblaski, które od posła otrzymały dzieci to bardzo dobre rozwiązanie. Winny je nosić zawsze przy plecakach czy kurtkach, a do noszenia odblasków namawiać rodziców i bliskich - zaznacza dyrektor Zespołu Szkół w Soli Jolanta Piekarczyk.

nos_odblasi_piotr_olszowka__1_.JPG

Akcja ma objąć kilkanaście szkół, głownie szkół w małych miejscowościach Powiatu Biłgorajskiego, gdzie przemieszczanie dzieci jezdniami bez chodników jest częste. -Wszystko dla dobra naszych dzieci. Wiemy, że jesienią widoczność jest ograniczona, stąd konieczność tego by poprawić widoczność pieszych, a przez to bezpieczeństwo na drogach. Niedługo przyjdzie zima i ważne jest by poruszyć kwestię bezpieczeństwa związanego z zimowym wypoczynkiem, w tym z zamarzniętymi rzekami i stawami. Ważne jest także by uczulić dzieci na to uwagę, a przez dzieci uczulić także dorosłych, także na bezpieczeństwo związane z drożnością kominów, tlenkiem węgla czy też tym czym palimy w piecach. Znamy przypadki, gdzie czujność i odwaga dzieci uratowała nie tylko mienie domowników, ale i ich zdrowie, a nawet życie. To spotkanie ze strażaki pod moim patronatem i odblaski, które ufundowałem przyczynią się do tego podniesieniu poziomu bezpieczeństwa - podkreśla poseł Olszówka.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 29

Tagi: noś odblaski bądz widoczny   poseł piotr olszówka   kp psp biłoraj   poprawa bezpieczeństwa pieszych

Zobacz także

Niedostosowanie prędkości przyczyną wypadku

Dodane: 2019-01-22 09:27 - Komentarze  (0)  czytane (760)

TAGI: dachowanie busa, droga wojewódzka nr 835, policja biłgoraj, wypadek drogowyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.203.213.116

Silk (2017-11-08 17:42:55)

Wielkie dzięki za ostrzeżenie. Ale jeśli to będzie jechał poseł z "lewym" prawkiem, to mi żaden odblask nie pomoże... :(

do: true silk (2017-11-07 21:45:05)

A czy ty masz odblaska? Jak nie to se uważaj na ulicy, bo niektórzy jeżdzą bez prawka :))

(2017-11-07 21:42:21)

noś odblaski

(2017-11-07 16:31:32)

do "slik (2017-11-06 20:04:43)"
Co się kmiotku jeden poszywasz pod mój nick?

SOL (2017-11-07 14:43:21)

Cztery przedszkolanki trzydzieści troje przedszkolaków ?

slik (2017-11-06 20:04:43)

godna pochwały akcja

Rejonowa (2017-11-06 13:48:29)

60 osób poddało się dobrowolnie karze. Prawo jazdy i pieczątki w dokumentach takie same ja w dokumentach Posła Olszówki. No... ale u posła to trzeba prawdzać nowoczesnymi technologiami. Laserami i grafologami itd.
Poseł nie pamieta gdzie zdawał prawo jazdy bo jest tak zajęty Osłowaniem...
A to zaledwie polowa kadencji...
Pan Olszowka jest najlepszym dowodem na potwierdzenie postawionej tezy: "nikt przed nami tego (weryfikacji) nie robil". Gdyby ktos, kto mial w rekach deklaracje czlonkowska pana Olszowki, przyjrzal sie uwazniej jego osiagnieciom, lewicowej przeszlosci politycznej, nigdy nie podjaby pozytywnej decyzji dotyczacej przyjecia pana Olszowki w szeregi czlonkow PIS.

Borowiec (2017-11-06 13:44:25)

Oddaj kupione prawo jazdy.

j23 (2017-11-06 12:40:01)

W szkołach takie akcje robią sami nauczyciele i nie potrzebują aby jakiś lanser wchodził w ich kompetencje. Niech spieprza na Wiejską i zajmie się spełnianiem obietnic wyborczych, których to miał bez liku.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Studniówka I LO im. ONZ w Biłgoraju

XVIII Miedzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Studniówka ZSL 2019

Studniówka ZSBiO 2019

Grupa VOX charytatywnie

Gaudium - koncert fianłowy 2019

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Obchody 100-lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Biłgoraju (FOTO)

100 lat działalności świętowały siostry benedyktynki, ich zakon został powołany w 1917 roku, z inicjatywy matki Jadwigi Kuleszy i oparty...