Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Norweska firma zdeterminowana by wybudować bioelektrociepłownię w Biłgoraju (AUDIO)

Dodał: red Data: 2015-04-09 21:09:15 (czytane: 6030)

Na początku kwietnia wiceburmistrz Biłgoraja, Wójt Gminy Biłgoraj, wiceprzewodniczący Rady Miasta Biłgoraj oraz marszałek Województwa Lubelskiego i europoseł Krzysztof Hetman w Anglii oglądali bioelektrociepłownię, podobna do tej, która ma powstać w Biłgoraju.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajO planach firmy TergoPower Polska informowaliśmy Państwa w artykule BIŁGORAJ: Norweska firma chce wybudować elektrociepłownię na biomasę za 70 mln Euro. Inwestor informował w 2013 roku, że chce rozpocząć budowę obiektów w 214 lub 2015 roku, do chwili obecnej inwestycja nie ruszyła. Jednak jak zapewnia Michał Dec wiceburmistrz Biłgoraja firma zdeterminowana jest do budowy inwestycji w Biłgoraju. Druga elektrociepłownia miałaby powstać w Lublinie.

tergopower_bilgoraj_bioelektrocieplownia.JPG

Inwestycja miałaby powstać na terenie dawnej mleczarni

Firma zaprosiła przedstawicieli władz do Anglii by zobaczyli jak pracuje czynna elektrociepłownia. Firma stara się także o wymagane pozwolenia. Pracę w nowej inwestycji miałoby znaleźć łącznie ok. 80 osób. Zarobić mogliby także okoliczni rolnicy dostarczający "paliwo". O wizycie w Anglii i planach budowy bioelektrociepłowni mówi Michał Dec, posłuchaj:

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: bioelektrociepłownia   biłgoraj   tergopower polska   dawna mleczarnia

Zobacz także

Firma w UK a sprzedaż na Allegro

Dodane: 2020-08-17 09:50 - Komentarze  (0)  czytane (1004)

TAGI: sprzedaż internetowa, sklep w wielkiej brytani, podatki, allegroKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.216.28.250

(2015-04-12 17:57:05)

A MOŻE WSZEDŁ KTÓRY NA KRZESŁO.

klon (2015-04-11 10:29:12)

Kiedyś pisali , że główny surowcem spalanym w tym zakładzie mają być odpady z okolicznych tartaków. W okolicy BIłgoraja jest tego dużo, dlatego też od kilku lat krążą tu "drzewni" inwestorzy którzy chcą w tu ulokować swój biznes. ( ecopellets, TimberOne, Ikea- sweedwood, Tergopower)
Ci co piszą, że okradziono państwo na dotacjach dla ww podmiotów. Żaden z nich, czyli Ecopellets ani TimberOne nawet tych pieniędzy nie widział, aby je otrzymać musieli najpierw zacząć a jak wiemy, żadnej się to nie udało.

Silk (2015-04-11 07:33:07)

Do poniżej:
W moim odczuciu odpowiedzi na pytania są jak najbardziej zwięzłe i merytoryczne.
Oczywiście zawsze znajdzie się jakiś malkontent któremu nic nie pasuje :(I)

... (2015-04-10 22:18:27)

Nie jestem z władz tylko zwykłym mieszkańcem, ale odpowiem tak jak sądzę:


1. Jak po 2-3 latach padnie BPEC czy i zostanie jeden Tergopower z jednym kotłem czy bezpieczeństwo energetyczne miasta będzie zachowane?

Nie będzie, tak jak i teraz nie jest. (bo co by było, jakby w BPEC była poważna awaria?).

2. Jak padnie BPEC czy ceny ciepła na mieście będą konkurencyjne przy braku konkurencji?

A teraz jest konkurencja?
Co do długookresowych cen to zależy od kształtu umowy z tą nową firmą, władze mogą wymusić podpisanie długoterminowej umowy i gwarancję ceny (oczywiście z jakimiś widełkami biorącymi pod uwagę czynniki ekonomiczne typu inflacja czy wzrost PKB).

Poza tym energia cieplna to nie jest podstawa tego biznesu, to jest kolokwialnie mówiąc "odpad" z tego zakładu. Im chodzi głownie o produkcję energii elektrycznej i na tym chcą zarabiać. W normalnej elektrowni całe powstające ciepło jest schładzane dzięki pobliskiej rzece, a w wypadku elektrociepłowni część jest puszczana do sieci miejskiej.

3. Czy nasze drogi są gotowe na kilkadziesiąt tirów dziennie dostarczających słomę?

Są. No bez przesady, co to jest kilkadziesiąt tirów dziennie?
Przez miasto dziennie przejeżdża pewnie 1000+ tirów.
Poza tym, gdyby powstała ta elektrociepłownia to na pewno w ramach zgody na budowę byłby warunek dla inwestora, żeby za własne środki wybudował solidna drogę dojazdową od najbliższej drogi tranzytowej, czyli DW858.

4. Czy samochód z naczepą zbierający baloty słomy z pola np: za Korczowem - wjedzie na pole czy będzie korkował ulicę? Czy przez to zbieranie słomy doczekamy się gigantycznych korków i ruchu w Soli, Dereźni i samym Biłgoraju.

Bądźmy szczerzy, gdyby ta elektrociepłownia powstała to zdecydowana większość surowca musiała by pochodzić z dalszych terenów, bo nie ma szans, żeby nasze okoliczne gospodarstwa tyle wyprodukowały. Poza tym sprawa ewentualnego blokowania dróg podczas załadunku to raczej kwestia policji, niż inwestora.


5. Czy lokalizacja elektrociepłowni przy osiedlach mieszkaniowych to dobry pomysł w perspektywie przyjeżdżających tam kilkudziesięciu tirów dziennie?

Co do transportu to kilkadziesiąt TIRów dziennie to nie jest raczej problem, większym jest ogólny wpływ tej inwestycji na okolicznych mieszkańców.

Do Mieszkańców
1 Czy opinia z wyjazdu sponsorowanego przez przyszłego inwestora może być obiektywna?

Ta opinia nie ma zbyt wielkiego znaczenia, bo raczej najważniejsze w przypadku takiej inwestycji jest uzyskanie DŚU na co nasze władze mają chyba niewielki wpływ.


2. Czy nie powinni zabrać głosu okoliczni mieszkańcy?
Oczywiście, że powinni i na pewno będą mieli, bo jak sprawa ruszy, to na pewno będą w przypadku takiej inwestycji konsultacje społeczne, gdzie każdy będzie mógł wnieść uwagi.

do pytania: (2015-04-10 21:55:54)

PYTANIA (2015-04-10 20:22:30)

DO Władz Miasta:
1. Jak po 2-3 latach padnie BPEC czy i zostanie jeden Tergopower z jednym kotłem czy bezpieczeństwo energetyczne miasta będzie zachowane?
2. Jak padnie BPEC czy ceny ciepła na mieście będą konkurencyjne przy braku konkurencji?
3. Czy nasze drogi są gotowe na kilkadziesiąt tirów dziennie dostarczających słomę?
4. Czy samochód z naczepą zbierający baloty słomy z pola np: za Korczowem - wjedzie na pole czy będzie korkował ulicę? Czy przez to zbieranie słomy doczekamy się gigantycznych korków i ruchu w Soli, Dereźni i samym Biłgoraju.
5. Czy lokalizacja elektrociepłowni przy osiedlach mieszkaniowych to dobry pomysł w perspektywie przyjeżdżających tam kilkudziesięciu tirów dziennie?

Do Mieszkańców
1 Czy opinia z wyjazdu sponsorowanego przez przyszłego inwestora może być obiektywna?
2. Czy nie powinni zabrać głosu okoliczni mieszkańcy?

Rozmawiajmy o tym co nas dotyczy!

ccc (2015-04-10 12:20:46)

Ciekawe, które instytucje publiczne kupią tym razem bilety dla swoich pracowników i ich rodzin.

Jak było poprzednie seminarium z występem Rynkowskiego to koleżanka, która pracuje w jednej z instytucji podległych pod powiat miała z pracy kilka takich zaproszeń i pytała czy nie chcę iść bo może mi 2 oddać, bo wzięła za dużo i rodzina nie jest zainteresowana.

OSiR (2015-04-10 12:08:25)

Seminarium o ochronie przeciwpożarowej pn. „Numery Twoich Przyjaciół 998-112” połączone z występem Jerzego Kryszaka organizowane jest przez firmę zewnętrzną, która tylko wynajmuję obiekt i to ona zajmuje się promocją i dystrybucją biletów wśród firm i instytucji. Więc nie jest tak, że coś jest ukrywane na stronie osir w zakładce kalendarz imprez jest informacja o seminarium.

"a to Polska właśnie" (2015-04-10 11:16:53)

qlop (2015-04-10 11:07:59)

Ten teren od wielu lat stał się kartą przetargową do wielu przekrętów i możliwości dojenia dotacji. To pewnie następna firma "Krzak", która postawi tam mały garaż wysypie ze dwie fury ziemi. Wyciągnie z dotacji kasę i ogłosi upadłość lub coś stanie na dalszej drodze budowy.Co się stało z poprzednią inwestycją jaką była Eco-pellets ? Ile osób na tym się dorobiło ?

hje, hje, hje (2015-04-10 10:41:27)

Tak będzie i tym razem. Po imprezie oczywiście pojawi się artykuł ze zdjęciami, a także dyskretnie zamieszczą informację w "wykazie imprez". Skąd my to znamy? Róbta tak dalej... :(I)

abc (2015-04-10 10:15:34)

Dlaczego nie ma nigdzie informacji, że w niedzielę na Osir jest występ Jerzego Kryszaka, połączony z jakąś prelekcją na temat ochrony przeciwpożarowej?
Pewnie znowu bezpłatne wejściówki rozejdą się wśród "swoich" tak jak kilka miesięcy temu przy podobnej imprezie gdzie był koncert Rynkowskiego. Media poinformowały o tym dzień po imprezie.

do poniżej (2015-04-10 09:02:29)

to oświeć nas

Ściemniacze (2015-04-10 08:31:32)

widać kto chce na tym skorzystać .

(2015-04-10 08:08:16)

Ciekawe czy chłopaki odwiedzili saluny

Silk (2015-04-10 08:07:59)

Dla uściślenia. Nie jest to teren "dawnej mleczarni", albowiem takowa nigdy nie powstała! Była to jedynie mleczarnia w budowie i nic więcej !!!

R. (2015-04-10 07:41:24)

Dziesiątki ciężarówek dziennie i zapachy? Powodzenia okoliczni mieszkańcy.

(2015-04-10 06:17:55)

Projekty tej inwestycji widziałem dobre parę lat temu firma wydoiła kasę z Państwa i zamknęła działalność teraz znowu ściema że coś sie w tym kierunku działa ale co polatac sobie za kasę podatników jest fajnie i pościemniać

. (2015-04-09 23:36:59)

Spokojnie drogi nie będzie przez ten teren, to nie obwodnica tylko droga serwisowa jest planowana w tym rejonie. Gdyby inwestycja miała realną szansę powodzenia to tę drogę serwisową można przenieść w inne miejsce.

Inną sprawą jest to, że taka elektrociepłownia to nie takie proste przedsięwzięcie i samo miasto nie wiele ma tu do powiedzenia.
Samo uzyskanie decyzji środowiskowej (biorąc pod uwagę liczne protesty mieszkańców zarówno okolic Krzeszowskiej, jak i Dereźni) to pewnie potrwa ze 2 lata.

drter (2015-04-09 22:50:19)

Przychodzą tu bo kochają Polaków czy dlatego bo niewolnicy będą harować za marny grosz?

(2015-04-09 22:34:32)

kilkanascie lat czeamy na inwestra.....oj dobra propaganda nie boli, nie rzucajcie kitu bo ludzie pustych słó juz wiele sie osluchali -wladza dla swoich

Paweł (2015-04-09 22:27:29)

Spoko.
Zgodnie z przyjętym wariantem obwodnicy zachodniej przez środek tego terenu puszczą im drogę. Ciekawe czy inwestor o tym wie :D

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Sportowe podsumowanie roku szkolnego 2019/2020 (FOTO, WYNIKI)

W sali konferencyjnej starostostwa powiatowego w Biłgoraju odbyło...

81. rocznica wydarzeń w Bramie Korchowskiej, których finałem stał się Katyń (FOTO, AUDIO)

Dziś w Tarnogrodzie odbyły się uroczystości patriotyczno - religijne...

Od Kutna do Tarnogrodu - z Tarnogrodu do Katynia

Tarnogród podczas polskiej kampanii na początku II wojny światowej...

Droga Gródki - Gilów - Teodorówka - Chłopków otwarta (FOTO)

Ponad 18 kilometrowy odcinek drogi łączy gminy Turobin, Goraj...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia