Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nocne modlitewne czuwanie w intencji ustania epidemii koronawirusa (AUDIO)

Dodał: red Data: 2020-04-04 00:13:26 (czytane: 1929)

W kościele św. Jerzego w Biłgoraju w nocy, z piątku na sobotę odbyło się modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. -W świątyni w ciszy, jednocześnie w każdej godzinie modli się nie więcej niż pięć osób. Na godzinę 3 nad ranem przewidziana jest koronka do Bożego Miłosierdzia - wyjaśnia ks. Stanisław Budzyński.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajHistoria pokazuje, że jak konkretne społeczności nawiedzały epidemie, plagi czy kataklizmy, ludzie zwracali się do Boga. Czas zagrożenia, jest czasem skłaniającym do przemyśleń, zastanowienia się nad swym życiem i stępowaniem oraz szukaniem ratunku u Boga, a przez to pogłębianiem swej wiary i relacji z Nim. -Dziś szczególnie zachęcani jesteśmy do modlitwy i błagania Boga o oddalenie zagrożenia jakie niesie z sobą koronawirus - podkreśla ks. Stanisław Budzyński, proboszcz parafii św. Jerzego w Biłgoraju.

Jak zaznacza kapłan, w "Kościółku" praktykowana jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdego dnia mamy tę możliwość w godzinach od 8:30 do 17:30. -Zachęcamy, by znaleźć chwilę i osobiście świątynię odwiedzić, oczywiście zachowując reżimy sanitarne - w przedsionku można także skorzystać z płynu dezynfekcyjnego - i pomodlić się. Kto nie może wyjść z mieszkania lub ma obawy związane z opuszczaniem domu w czasie epidemii może duchowo połączyć się w modlitwie. To okazja by polecać Bogu ten trudny czas i modlić się za osoby chore, za służbę medyczną, swą rodzinę. W naszej świątyni codziennie odmawiane są cztery części różańca świętego. Mamy koronkę do Bożego Miłosierdzia i nowennę do św. Andrzeja Boboli. Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z prawem w świątyni obecnie może przebywać jedynie 5 osób - dodaje ks. Budzyńki.

modlitwa_koronawirus.JPG

W kościele św. Jerzego od ponad 10 lat znajdują się relikwie św. Andrzeja Boboli, któremu wg. tradycji przypisuje się wstawiennictwo i uratowanie Pińska i jego okolic od zarazy w latach 1709 - 1710. W świątyni w nocy z pierwszego piątku miesiąca na pierwszą sobotę jest także całonocne czuwanie.

Wierni, modlą się w ciszy. Na konkretne godziny zapisują się maksymalnie 5 osób. To odpowiedź na apel papieża Franciszka, by noc przemienić w moc. -Dziś ciemność choroby, strachu, śmierci ogarnęły świat. My chcemy by nasza modlitwa te ciemności rozświetlała blaskiem Chrystusowego Zmartwychwstania, by Chrystus był naszą Nadzieją, by pokazał, że do niego należy ostatnie słowo. Odmawiana jest także specjalna modlitwa - informuje ks. proboszcz i przytacza słowa modlitwy:

Zobacz także:

Kapłan wzywa do postu i modlitwy w intencji oddalenia epidemii

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: koronawirus   parafia św. jerzego w biłgoraju   ks. stanisław budzyński   modlitwa o ustanie epidemii

Komentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.238.190.122

Moc w Słabości (2020-04-04 08:29:06)

1. "Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną" (Ps 23, 4a)

2. "O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem! A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie" (Flp 4, 6-7)

3. "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" (Mt 11, 28)

4. "Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was" (1 P 5, 7)

5. "(...) lecz ci, co zaufali Panu, odzyskują siły, otrzymują skrzydła jak orły: biegną bez zmęczenia, bez znużenia idą" (Iz 40, 31)

6. "Czyż ci nie rozkazałem: Bądź mężny i mocny? Nie bój się i nie lękaj, ponieważ z tobą jest Pan, Bóg twój, wszędzie, gdziekolwiek pójdziesz" (Joz 1, 9)

7. "Bądź mężny i mocny, nie lękaj się, nie bój się ich, gdyż Pan, Bóg twój, idzie z tobą, nie opuści cię i nie porzuci" (Pwt 31, 6)

8. "A jednak, Panie, Ty, jesteś dla mnie tarczą, Tyś chwałą moją i Ty mi głowę podnosisz" (Ps 3, 4)

9. "Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła" (Ps 139, 14)

10. "Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od ciebie i nie zachwieje się moje przymierze pokoju, mówi Pan, który ma litość nad tobą" (Iz 54, 10)

Madre (2020-04-04 08:26:09)

Piękne i szacunek.

Modlitwa i pojednanie z Bogiem to pokój duszy.
Wiara to droga do Nieba.

“O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem! A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie.”

Flp 4, 6-7


“Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłu***e On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą. A jeśli wiemy, że wysłu***e wszystkich naszych próśb, pewni jesteśmy również posiadania tego, o cośmy Go prosili.”

1 J 5, 14-15


“Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was.”

1 P 5, 7


Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Czym jest obrzęd poświęcenia pól? Wyjaśnia ks. Sławomir Korona

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej + bonus!

Sprawdź specjalną ofertę Portalu bilgoraj.com.pl na emisję reklamy banerowej. Oferta ważna tylko przez dwa miesiące. Spytaj co możemy...