Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Noc w Bibliotece i inne ciekawe wydarzenia podczas 'Tygodnia Bibliotek' w Aleksandrowie

Dodał: red Data: 2013-05-13 12:29:27 (czytane: 3779)

„Tydzień Bibliotek” jest ogólnopolskim programem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. W tym roku jego obchody zostały zorganizowane pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajGminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie, jak co roku włączyła się do tej akcji i przygotowała wiele ciekawych propozycji dla swoich czytelników. 9 maja było w biblioteczce teatralnie. Grupy przedszkolaków obejrzały przedstawienie kukiełkowe „Łakomy Miś” przygotowane przez Grupę Teatralną „Wesoła Kompania”. Następnie maluchy uczestniczyły w zajęciach „Zabawa w teatr”. Dzieci robiły kukiełki i wystawiały swoje przedstawienia. Nie zabrakło również zabaw z książką w Kąciku Malucha i kolorowych tańców z chustą KLANZY. W tym dniu również została otwarta wystawa fotografii „Uchwycone obiektywem aparatu” wykonanych przez gimnazjalistki Annę Marię Cios i Marlenę Ćmil.

aleksandrow_tydzien_bibliotek.jpg

Kolejnego dnia, tj. 10 maja, odbył się etap gminny konkursu głośnego czytania pn. „Radość czytania”, którego organizatorem jest MiPBP w Biłgoraju. W etapie gminnym wzięło udział 18 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie. Zaprezentowali oni swoje interpretacje tekstów z literatury polskiej i światowej. Komisja Konkursowa w składzie Apolonia Korga, Marianna Osuch i Urszula Brodziak nagrodę główną i przepustkę do etapu powiatowego przygnała Julii Jastrzębskiej. Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Swacha , Natalia Kusiak, Albert Bil, Paulina Krawczyk i Amelia Rykowska. Wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy i upominki. W tym dniu także w bibliotece Mim zapraszał czytelników do czytania książek. Wieczorem rozpoczęła się impreza pn. „Noc w Bibliotece”. Wszystko zaczęło się od tajemniczej wyprawy na strych. Potem były kalambury z wierszami Juliana Tuwima. Po literackich łamigłówkach uczestnicy rozpoczęli poszukiwania skarbu. Odkrywając kolejne wskazówki krok po kroku dotarli do skrzyni ze skarbem gdzie były słodkości i książki. pizza. Około godziny 23.00 klubowiczki z DKK „Okładka” i zaproszone dziewczynki prowadziły dyskusję o najnowszej książce Barbary Kosmowskiej „Dziewczynka z parku”. W przerwach było również „Myszkowanie w bibliotece” czyli poznawanie zakamarków na co dzień niedostępnych dla czytelników.

noc_w_bibliotece_aleksandrow.jpg

O północy rozpoczęły się „Pogaduchy do poduchy”. Potem były też  tańce, rysowanie a nawet robienie fryzur. Przed snem wspólna gimnastyka i ciche czytanie wybranej książki. Gdy na zegarze wybiła 2.00 w nocy biblioteka zamieniła się w sypialnię i zaczęły krążyć sny o książkach. Następnego dnia rano wszyscy wspólnie przygotowali śniadanie. Impreza zakończyła się wręczeniem uczestnikom pamiątkowych dyplomów i upominków. Było ciekawie, tajemniczo, literacko, kolorowo i wesoło- tak podsumowali noc jej uczestnicy, a to było najfajniejsze podziękowanie dla organizatorów.

Reklama.

Ponadto podobnie jak w latach poprzednich przez cały Tydzień Bibliotek są udostępniane nowe zbiory „Budujesz! Remontujesz! Urządzasz!”, na maluchów czekają malowanki oraz czytelnicy mogą wypożyczyć „Książkę z autografem”.

Wydarzenia te patronatem honorowym obchody objął Wójt Gminy Aleksandrów. Do współorganizacji akcji włączyły się instytucje: Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie, Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie, Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie, Urząd Gminy Aleksandrów, Grupa Teatralna „Wesoła Kompania”, Koło Przyjaciół Biblioteki i Dyskusyjny Klub Książki „Okładka”.

/Justyna Bździuch/

Tagi: tydzień bibliotek   biblioteka w aleksandrowie   gmina aleksandrów   noc w bibliotece

Zobacz także

Dziś ruszają konsultacje stacjonarne dla wszystkich uczniów w szkole

Dodane: 2020-06-01 12:00 - Komentarze  (0)  czytane (105)

TAGI: koronawirus, epidemia, oświata biłgoraj, konkultacje stacjonarne dla uczniówKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.204.168.209

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia