Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Noc pod gwiazdami w Ciosmach

Dodał: red Data: 2020-11-23 08:15:57 (czytane: 2192)

Stowarzyszenie „Dąb” w Ciosmach realizuje projekt „Obywatelski Duet”, który jest współfinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Celem projektu jest zwiększenie aktywności społecznej 32-osobowej grupy mieszkańców wiosek Ciosmy oraz Dąbrowica z gminy Biłgoraj.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol31 lipca br. w Ciosmach odbyła się „Noc pod gwiazdami”, to akcja społeczna skierowana do dzieci i rodziców oraz młodzieży, propozycja spędzenia wolnego czasu wspólnie i aktywnie. Wszyscy uczestnicy akcji zebrali się pod szkołą w Ciosmach, skąd wyruszono na rajd rowerowy. Trasa licząca około 15 km wiodła w okoliczne lasy, w tym do miejsc pamięci związanych z historią II wojny światowej. Wśród uczestników były kilkuletnie dzieci, które dzielnie pod opieką rodziców na swoich małych rowerkach przejechały całą trasę. Po powrocie przy pomocy rodziców przygotowano poczęstunek, a potem na boisku szkolnym odbyły się zabawy integracyjne, rozgrywki sportowe oraz konkursy dla najmłodszych, które trwały do godzin wieczornych.

rajd_rowerowy.jpg

Główną atrakcją spotkania było wspólne nocowanie w budynku szkoły. Uczestnicy przygotowali sobie posłania i kolację. Po dniu spędzonym aktywnie i pełnym wrażeń udali się na odpoczynek. Następnego ranka wspólnie przygotowali śniadanie, po którym uprzątnięto pomieszczenia i uczestnicy udali się do domów. Do organizacji wieczoru włączone zostało wiele podmiotów jak szkoła,  rodzice, członkowie stowarzyszenia. Z uwagi na ograniczenia wywołane pandemią dzieci i młodzież mają bardzo ograniczone możliwości udziału w zorganizowanym wypoczynku. To wydarzenie umożliwiło im pierwsze wspólne spędzenie czasu po okresie zdalnego nauczania od marca 2020 roku.

Reklama.

Projekt „Obywatelski Duet” angażuje uczestników w działalność obywatelską i społeczną. Okres jego realizacji trwa od 1 kwietnia do 30 listopada 2020 roku. W ramach projektu zaplanowanych, przygotowanych i zrealizowanych zostało 16 akcji społecznych adresowanych do lokalnych społeczności i odpowiadających na jej potrzeby.

Stowarzyszenie “Dąb” w Ciosmach
Ciosmy 77, 23-400 Biłgoraj
www.ciosmy.com.pl

Tagi: rajd rowerowy   gmina biłgoraj   stowarzyszenie dąb w ciosmach   noc pod gwiazdami

Zobacz także

Ubezpieczenie turystyczne na ferie zimowe – dlaczego warto?

Dodane: 2021-01-21 13:16 - Komentarze  (0)  czytane (1447)

TAGI: ubezpieczenie podróżne, ferie zimowe, ubezpieczenie turystyczne, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 100.25.42.117

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Roztocze - tutaj naturalnie wypoczywam

29 grudnia br. odbyła się wideokonferencja, w której wzięli udział wicemarszałek Michał Mulawa, prezes Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Paweł Wójcik oraz dyrektor Dorota Lachowska. Podczas spotkania zostały przedstawione efekty realizowanego projektu „Roztocze - tutaj naturalnie odpoczywam" oraz oficjalne ogłoszona lista certyfikowanych Miejsc Marki Roztocze. więcej»

Zmarła Stanisława Dzikoń

Dziś, po ciężkiej chorobie zmarła Stanisława Dzikoń, zasłużony działacz biłgorajskiego Oddziału PTTK, propagator historii i kultury Ziemi Biłgorajskiej, pracownik i współtwórca Punktu Informacji Turystycznej w Biłgoraju. Miłośniczka turystyki. Miała 61 lat. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Rada Powiatu odrzuciła skargę na starostę biłgorajskiego

Rada Powiatu, po rozpatrzeniu skargi z dnia 6 marca br. na działalność...

Będą u nas dwa punkty organizacji Punktów Szczepień Powszechnych (VIDEO)

Na finiszu są przygotowania by w powiecie biłgorajskim otworzyć...

Kolejne samorządy z naszego regionu z dofinansowaniem na instalacje fotowoltaiczne i projekty związane z OZE

Kolejne cztery samorządy powiatu biłgorajskiego otrzymały wsparcie...

GOK w Łukowej pozyskał środki na remont cmentarza w Osuchach

Ponad 178 tys. zł pozyskała dyrekcja i pracownicy GOK w Łukowej...

Wysokie kompetencje pewna przyszłość zawodowa uczniów szkół średnich powiatu biłgorajskiego (FOTO, VIDEO)

Samorząd powiatowy, wspólnie ze szkołami średnimi dla których...

Zostaw 1 procent podatku w powiecie biłgorajskim

1% to nie darowizna. Przekazując 1% decydujemy, że część naszego...

Ogłoszenia