Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Noc Muzeów w MZB w Biłgoraju. W tym roku on-line

Dodał: red Data: 2020-05-15 21:36:10 (czytane: 1048)

Tegoroczna Noc Muzeów z powodu epidemii została przełożona na wrzesień. Niektóre jednak placówki postanowiły zorganizować wydarzenie zgodnie z planem, tj. 16 maja. Tylko, że odbędzie się w sieci. Tak będzie m. in. w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajBiłgorajka placówka muzealna zaprasza na swoją stronę internetową i na profilem społecznościowe. Wszystko po, by tę szczególna noc w roku, kiedy zwiedzać można muzea nie przegapić. W miejsce tradycyjnego zwiedzenia Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju przygotowało specjalna propozycję, która pozwoli na udział w wirtualnych lekcjach historii. Jak zapewniają pracownicy placówki, każdy znajdzie coś dla siebie.

noc_muzeum.jpg

-Przygotowaliśmy pięć prezentacji multimedialnych, które zabiorą państwa w niezwykłą podróż od archeologii, przez historię, etnografię po militaria. I tak będzie to prezentacja "Biłgoraj w czasie II wojny światowej na zdjęciach ze zbiorów Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju", "Opowieść o broni strzeleckiej używanej w powstaniu styczniowym", "Broń niszczona intencjonalnie", "miejsca spoczynku żołnierzy Wojska Polskiego z 1939 roku na terenie Biłgoraja (cześć I) oraz "Wirtualny zwiedzanie grodziska średniowiecznego w Zamchu, Gmina Obsza, Powiat Biłgorajski - wymienia Marek Majewski, dyrektor MZB w Biłgoraju.

Reklama.

Dopełnieniem wirtualnej Nocy Muzeów w Biłgoraju, będzie koncert na żywo transmitowany z budynku biłgorajskiego Muzeum on-line "Piosenka jest dobra na każdy czas", w wykonaniu Łukasza Jemioły. -To uznany artysta, który znany jest mieszkańcom Biłgoraja, jest laureatem jednego z konkursów organizowanych przez Biłgorajskie Centrum Kultury. W jego wykonaniu usłyszymy m. in. interpretacje piosenek Kaczmarskiego czy Grechuty - dodaje Majewski.

Czytaj także: Łagodzenie restrykcji wywołanych koronawirusem. Otwarte zostanie od dziś Muzeum Ziemi Biłgorajskiej

Muzeum realizuje także projekty finansowane m. in. z budżetu państwa. Dotyczą one m. in. udostępnienia dawnym zabudowań młyńskich, czy powstanie wystawy prezentującej historię Ziemi Biłgorajskiej od prahistorii do czasów współczesnych, czy przypominających historię biłgorajskiego harcerstwa. Jedne z projektów obejmuje także organizację przeglądu zespołów ludowych. Część projektów już otrzymała wsparcie, inne są właśnie rozpatrywane. Pracownicy Muzeum przypominają także, iż placówka otwarta jest dla zwiedzających - oczywiście w reżimie wymogów sanitarnych. Szczegóły na stronie internetowej.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: noc muzeów   koronawirus   epidemia   muzeum ziemi biłgorajskiej w biłgoraju

Zobacz także

Zdalne wakacje z józefowską biblioteką

Dodane: 2020-07-14 14:27 - Komentarze  (0)  czytane (51)

TAGI: gmina józefów, miejska biblioteka publiczna w józefowie, wakcje on-line, lato z bibliotekąKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.240.230

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia