Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Noc konfesjonałów. Tłumy wiernych skorzystały z możliwości spowiedzi

Dodał: red Data: 2018-03-30 13:31:54 (czytane: 2591)

Przynajmniej kilkaset osób skorzystało z możliwości spowiedzi świętej podczas nocy konfesjonałów, która odbyła się z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek, tj. z 29 na 30 marca br., w kościele św. Jana Pawła II. Wierni, którzy przed świętami chcieli się jeszcze wyspowiadać, czekali w kolejach, które zaczynały się na dworze przed świątynią.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajNoc konfesjonałów odbyła się w wybranych świątyniach Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej, w tym w biłgorajskim kościele św. Jana Pawła II. Księżą zasiedli w konfesjonałach o godzinie 21:37, czyli w godzinę śmierci św. Jana Pawła II i spowiadali do późnych godzin nocnych. Była to dodatkowa możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi wielkanocnej. Skierowana była przede wszystkim do tych wiernych, którzy z racji powrotu z zagranicy, obowiązków w pracy lub innych trudności nie mogli skorzystać ze spowiedzi podczas parafialnych rekolekcji. -W swojej blisko 34-letniej posłudze kapłańskiej, nie przypominam sobie takiej sytuacji, by na raz tyle osób chciało skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania - przyznał ks. prałat Józef Flis.

noc_konfesjonalow.JPG

-Z wielu stron, także od naszych księży słyszę, że wierni korzystają z sakramentu pokuty i pojednania. Dzisiaj wiele różnych rzeczy się słyszy o wierze, o udziale wiernych w życiu Kościoła, o frekwencji na Mszach świętych, ale jak przychodzą święta tow wierni wiedzą, co jest w nich najważniejsze. Wielu ludzi garnie się do kościoła, przypomina sobie o obowiązku spowiedzi świętej. Jednak nie jest to tylko wypełnienie przykazania kościelnego, o tym że raz w roku należy przystąpić do spowiedzi świętej, ale jest to wewnętrzna potrzeba ludzi wierzących. Mamy świadomość, że do dobrego przeżycia świąt nie wystarczą tylko przygotowania zewnętrzne, choć i one są ważne, a tradycje związane ze świętami należy kultywować. Każdy dojrzały chrześcijan wie, że do dobrego, głębokiego, pełnego przeżycia świąt potrzebne jest wewnętrzne usposobienie, czyste serce i czyste sumienie, a odzyskujemy to w sakramencie pokuty i pojednania - podkreśla w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl biskup Mariusz Leszczyński.

Reklama.

Ksiądz Krystian Bordzań, wikariusz parafii św. Jana Pawła II podkreśla, że człowiek pogodzony z Bogiem, który wyznał swe grzechy, uzyskał ich odpuszczenie może w pełni uczestniczyć w świątecznych nabożeństwach. -Ważny jest udział, ale najważniejszy jest pełny udział we Mszy świętej, w tym w Liturgii Triduum Paschalnego, a ten pełny udział to przyjęcie Komunii świętej. Wtedy dokonuje się pełne zmartwychwstanie, powstanie z grzechów do nowego życia - podkreśla.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: noc konfesjonałów   biłgoraj   parafia św. jerzego   spowiedź święta

Zobacz także

Raduj się, o Zaskoczona!

Dodane: 2019-03-24 20:38 - Komentarze  (1)  czytane (221)

TAGI: zwiastowanie, dzień świętości życia, kościół katolicki, ks. sławomir koronaKomentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.82.99.169

Grzegorz z Chetyna (2018-03-31 07:11:16)

Dobra rada dla wszystkich malkontentów. Niech pójdą do spowiedzi za tydzień. Zaręczam, że wtedy będzie można się wyspowiadać szybko i bez kolejek :)

(2018-03-30 18:14:56)

Spowiadajcie się Bogu ,ja też mogę was wyspowiadać i dam pokutę ja ksiądz

2/27/* (2018-03-30 18:13:06)

Tylko kryminały w nocy chodzą bo w dzień się wstydzą kościoła i siebie . To zwykły fałsz

(2018-03-30 16:55:00)

No tak bo ksiądz to ma jesZcze podczas spowiedzi patrzeć czy ludzie ruszają głowa czy nie. Nikt ci nie bronił wejść do kościoła i zobaczyć.

katolik (2018-03-30 15:10:23)

super inicjatywa, dla tych, którzy nie mogli wcześnie z różnych powodów

kat. (2018-03-30 15:09:16)

0 - kompletne zero organizacji. Wierni stali na zewnątrz kościoła a w środku były pustki. Jakoś żaden ksiądz się nie pofatygował aby nie było tych 1,5 godzinnych kolejek.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Dzień sołtysa

III Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna

KGW - regionalne konsultacje

Bieg "Tropem Wilczym"

Powiatowa Gala Mistrzów Sportu

Studniówka RCEZ

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Monika wśród najlepszych w kraju

Uczennica I LO im ONZ w Biłgoraju Monika Gąbka zakwalifikowała się do etapu centralnego XLIX Olimpiady Języka Rosyjskiego, zajmując...