Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nierówne ściany, a listwy przypodłogowe

Dodał: red Data: 2017-11-13 12:36:24 (czytane: 978)

Listwy przypodłogowe są jednym z ostatnich elementów, którymi zajmujemy się podczas remontu. Ten detal jest niezbędny, by wnętrze domu lub mieszkania wyglądało schludnie i estetycznie. Możemy jednak napotkać pewne przeszkody, które znacząco utrudnią nam ten etap. Najpoważniejszą z nich są... nierówne ściany.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, Biłgoraj

Biuro Podróży i Ubezpieczeń CZIMAD
www.czimad.pl,bilety autokarowe, bilety lotnicze, bilety online, wycieczki, zwrot podatku za pracę za granicą, ubezpieczenia, tłumaczenia

ul. gen. Komorowskiego 3, I piętro pok.107. 23-400, BiłgorajListwy przypodłogowe są jednym z ostatnich elementów, którymi zajmujemy się podczas remontu. Ten niepozorny detal jest niezbędny, by wnętrze naszego domu lub mieszkania wyglądało schludnie i estetycznie. Możemy jednak napotkać pewne przeszkody, które znacząco utrudnią nam ten etap. Najpoważniejszą z nich są... nierówne ściany.

Cztery krzywe ściany
Montaż listew przypodłogowych może nastręczać nam problemów jeśli pomieszczenie, w którym chcemy je umieścić, posiada mankament w postaci krzywych ścian. Niezamierzona krzywizna ścian może się pojawić, gdy remontujemy zabytkowy dom lub mieszkanie w kamienicy. W takich wiekowych budynkach zdarza się, że nie ma ani jednej idealnie prostej ściany! Naprawienie tego defektu może generować znaczące koszty lub być równoznaczne z kolejnymi, długimi tygodniami prac. Z tych oraz wielu innych względów mnóstwo osób rezygnuje z usuwania tej wady i wybiera życie w czterech niekoniecznie prostych ścianach. W odpowiednio odrestaurowanym wnętrzu takie nieidealnie proste ściany mają szansę wyglądać wręcz uroczo. Nie zmienia to jednak faktu, że na dłuższą metę mogą nam one przysporzyć więcej trosk i kłopotów, niż radości. Zwłaszcza w okresie wykańczania pomieszczeń krzywe ściany będą nam sprawiać wiele problemów. Dotyczyć to będzie na przykład kwestii przymocowania mebli do ścian lub wyboru sztukaterii wewnętrznej.

listwy_przypodlogowe_bilgoraj.jpg

Nierówne ściany? Zapomnij o drewnianych i aluminiowych listwach
W przypadku krzywych ścian najprawdopodobniej zrezygnować będziemy musieli z listew drewnianych. Chociaż uważane za najbardziej eleganckie, wyjątkowo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, są one również bardzo sztywne, przez co szanse dopasowania ich do takiej ściany są niemalże zerowe. Przysłowiowym szczęściem w nieszczęściu jest fakt, iż listwy wykonane z drewna zdecydowanie zaliczają się do tych najdroższych na rynku, więc przynajmniej nie musimy się głowić, czy warto wydać na nie tak znaczącą sumę pieniędzy.

Praktycznie zerowe pole manewru mamy również w przypadku aluminiowych listew przypodłogowych. Wśród ich zalet wymienić można trwałość i wytrzymałość, również na panującą w pomieszczeniu wilgotność, dzięki czemu tak chętnie stosuje się w kuchniach oraz łazienkach. Niestety, w żadnym wypadku nie można ich nazwać elastycznymi. Dlatego też jeżeli ściany w naszym lokum są dalekie od ideału, o aluminiowych listwach możemy zapomnieć.

Reklama.

Nadzieja dla nierównych ścian
Jednakże producenci nie zapomnieli o właścicielach czterech nierównych ścian. Szczęśliwie dla nich, na rynku istnieją również listwy przypodłogowe charakteryzujące się różnymi stopniami elastyczności, które zdadzą egzamin nawet w przypadku celowo zakrzywionych czy wręcz owalnych ścian. Możemy do nich zaliczyć listwy polimerowe, listwy MDF oraz elastyczne listwy FLEX.

Najpopularniejsze spośród wszystkich sprzedawanych na polskim rynku są właśnie listwy polimerowe. Jest to zasługą ich doskonałej wytrzymałości i odporności połączonej z atrakcyjną ceną i wyjątkowo łatwym montażem. Są one również wystarczająco elastyczne, by dobrze znieść przymocowanie do nierównej ściany. Dużą sympatią cieszą się także listwy MDF, chociaż w ich przypadku warto skorzystać z oferty renomowanego sklepu, jak na przykład www.dekorplanet.pl, gdyż niska jakość zastosowanego tworzywa szybko da nam się we znaki.

Ciekawą, zadziwiająco mało popularną są listwy FLEX o perfekcyjnej wręcz elastyczności. Chociaż na pierwszy rzut oka przypominają listwy polimerowe, ich specyficzne właściwości oraz ogromna gibkość sprawiają, że możemy ich użyć nawet w owalnych, silnie zakrzywionych pomieszczeniach.

O tym musisz pamiętać
W przypadku samodzielnego montażu listew przypodłogowych powinniśmy koniecznie pamiętać, że należy je przykleić wyłącznie do ściany, nie zaś jednocześnie do ściany i podłogi. Wynika to głównie z faktu, że większość budynków stale pracuje, więc zarówno parkiet, jak i ściany, wykonują minimalne ruchy. Przymocowanie listew do obydwu tych powierzchni mogłoby doprowadzić do ich zniekształcenia lub rozerwania.

Należy również wziąć pod uwagę panującą w pomieszczeniu wilgotność, która nie powinna dostać się do szczeliny dylatacyjnej. Jeśli tak się stanie, zarówno parkiet, jak i listwa mogą ulec zniekształceniu i pofałdowaniu. Jednym z zadań listew przypodłogowych jest także zamaskowanie prowadzonych kabli, o czym jednak powinniśmy pamiętać już podczas rozplanowywania ustawienia sprzętów elektronicznych w danym pomieszczeniu. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku chociażby telewizora, do którego podłączyć należy specjalny przewód.

I najważniejsze...
Jedną z największych zalet listew polimerowych lub FLEX jest fakt, iż możemy je pomalować na dowolny wybrany przez nas kolor. Koniecznie musimy jednak pamiętać, że pokrywanie takiej listwy farbą powinno mieć miejsce już po jej położeniu i zamontowaniu. Jeśli zrobimy odwrotnie - rozpoczniemy od pokrycia ich farbą - po wygięciu listwy zaschnięta farba może się kurczyć, pękać, a w najgorszym wypadku nawet odpaść.

* Artykuł sponsorowany

Tagi: listwy przypodłogowe   powiat biłgorajski   remont domu   nierówne ściany, a listwy przypodłogowe

Zobacz także

Budowa kanalizacji w miejscowości Rzeczyce ukończona

Dodane: 2017-11-21 12:39 - Komentarze  (0)  czytane (258)

TAGI: kanalizacja sanitarna, gmina frampol, rzeczyce w gminie frampol, dotacje unijneKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.224.168.206

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

SASS - usługi i materiały budowlane

ul. Zamojska 88, 23-400 Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO

ul. E Orzeszkowej 25, 23-400 Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

W Biłgoraju będzie podwyżka opłat za śmieci?

Na sesji, którą zaplanowano na koniec listopada br., w porządku obrad znalazł się punkt dotyczący wyboru metody ustalania opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki tej opłaty. Z projektu uchwały wynika, że czeka nas podwyżka opłat odpowiednio o 1 i 2 zł na osobie. więcej»

Konkursy

Wejściówki na Monster truck

bilgoraj.com.pl poleca

45-lecie biłgorajskiej 'Czwórki' (FOTO)

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Biłgoraju powołana została decyzją Urzędu...

Ślubowanie uczniów klas I w Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju (FOTO)

W dniu 16 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami...

Nasz człowiek w pierwszej dziesiątce świata!

W Portugalii zakończyła się największa impreza kierowców kartingowych...

Talent - wieść życie zgodnie z szansami i możliwościami

Poczucie niedowartościowania powoduje tendencję do zachowania...

Moc dobra, czyli XVI 'Dzień Jesiennego Liścia' (FOTO, VIDEO)

W tym roku w Biłgoraju odbyło się już po raz szesnasty, wydarzenie...

200 harcerzy na biwaku w Księżpolu (FOTO)

Blisko 200 harcerzy ZHR, przyjechało do Księżpola, by wziąć udział...

Ogłoszenia