Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Niepokalane Poczęcie

Dodał: red Data: 2019-12-07 22:17:26 (czytane: 1521)

Niemalże w samym środku Adwentu rozbłyska wielka Uroczystość, która wskazuje na wdzięk Odkupiciela: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień wtapia się w Adwent, czas oczekiwania na obchody narodzin naszego Pana Jezusa Chrystusa w Boże Narodzenie.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajReklama.

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza (Łk 1, 26 - 38):
Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja.
Wszedłszy do Niej, anioł rzekł: «Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami». Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co by miało znaczyć to pozdrowienie.
Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i zostanie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca».
Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?».
Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego okryje Cię cieniem. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego».
Na to rzekła Maryja: «Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa twego».
Wtedy odszedł od Niej anioł.

niepokalane_poczecie.jpg

Komentarz do Ewangelii:
Niemalże w samym środku Adwentu rozbłyska wielka Uroczystość, która wskazuje na wdzięk Odkupiciela: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień wtapia się w Adwent, czas oczekiwania na obchody narodzin naszego Pana Jezusa Chrystusa w Boże Narodzenie. Nie jest to zbędna ozdoba Dziewicy i Matki Maryi. Ona należy do Jezusa, jest nierozłączna z Nim. Bez Jej wolnego i czynnego udziału Syn Boży nie stałby się człowiekiem. Nie byłoby zbawienia, ponieważ sam Bóg tak postanowił w swoim odwiecznym planie.

Maryja jest wolna od grzechu pierworodnego i grzechu osobistego od początku swojego życia. Świeci w blasku nieśmiertelnej świętości. Choć nigdy nie zgrzeszyła, była wciąż i całkowicie wolna we wszystkim, co robiła. Jej pełne miłości posłuszeństwo Bogu było wyrazem najwyższej wolności. Ewangelia Zwiastowania przedstawia ją jako Dziewicę, Która słuchała Boga we wszystkim, a jednocześnie racjonalnie rozważała okoliczności życia. Z tego właśnie powodu zapytała również anioła, jak to się stanie, gdy ogłosił, że pocznie i porodzi Syna Bożego. Odpowiedź brzmiała, że zostanie to zrealizowane dzięki mocy Boga. Duch Święty pozwoli Jej, jako Dziewicy, począć i narodzić Jezusa. Maryja uwierzyła w przesłanie i powiedziała w wolności swoje „Tak”.
Gdybyśmy mogli zapytać Maryję, odpowiedziałaby nam: Spójrz na mojego Syna. To nie jest moja zasługa, ale Jego łaska. Bóg wybrał to, co słabe, a w oczach ludzi nie ma się czego wstydzić silnych i potężnych. On podnosi to, co uniżone. Pokornemu udziela swej hojnej łaski”.

Odnajdujemy prawdziwą przyczynę wolności Maryi od wszelkiego grzechu - grzechu pierworodnego i grzechu osobistego - w niezgłębionej zbawczej radzie Wszechmogącego i Miłosiernego Boga. On chciał dać światu Odkupiciela, Który jako prawdziwy Pośrednik był całkowicie Bogiem i autentycznym Człowiekiem. Musi się urodzić jak każdy człowiek – On Jedyny Święty i Czysty, Który uwolnił świat od wszelkiego grzechu i zła poprzez swoją śmierć i zmartwychwstanie.

Zatem Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny nie oznacza, że Ona poczęła swojego Syna Jezusa jako Dziewica bez interwencji człowieka, a mocą Ducha Świętego. Przeciwnie, Niepokalane Poczęcie oznacza Jej własne poczęcie, które z jednej strony miało miejsce w naturalny sposób, ale z drugiej strony, od samego początku jej człowieczeństwa oznacza całkowitą akceptację Boga, a więc przynależność i bezpieczeństwo w Jego miłości. Ta miłość do Boga uratowała Ją od grzechu pierworodnego i była również przyczyną tej łaski, która pozwoliła Maryi przeżyć swoje życie bez grzechu osobistego.

Z wielką pewnością zwracamy się do Niepokalanej Dziewicy i Matki Chrystusa. Ona jest także naszą duchową Matką i chce nam wskazać Jezusa, swego Syna. W Nim znajdujemy zbawienie. On także chce dopełnić nasze życie swoją miłością. Czas Adwentu jest czasem pokuty i łaski, abyśmy spotkali Pana, Który chce przebywać z nami.

Kiedy jesteśmy zakochani w naszej Matce, nasze serca stają się otwarte na łaskę Bożą. Maryja jest czystą otwartością na miłość Boga, a im bardziej patrzymy na Jej przykład i ufamy Jej wstawiennictwu u Boga, tym bardziej jesteśmy otwarci na działanie Ducha Świętego.

Złóżmy zatem nasze dłonie w ręce Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej na kolejne dni Adwentu. Wtedy możemy się spodziewać wielkiego święta Bożego Narodzenia w radości wiary. W Jezusie Chrystusie życie Boże zostało nam dane na nowo. Niech Bóg dopełni w Królestwie Niebieskim wszystkie dobro, które już teraz rozpoczął w nas.

/ks. Sławomir Korona/
Foto: pixabay.com

Tagi: niepokalane poczęcie   biłgoraj   komentarz do ewaneglii   ks. sławomir korona

Zobacz także

Dożynki w Tarnogrodzie i w Woli Różanieckiej (FOTO)

Dodane: 2020-09-15 10:20 - Komentarze  (1)  czytane (813)

TAGI: gmina tarnogród, dozynki gminno - parafialne, święto plonów, wola różanieckaKomentarze (4)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.248.180

(2019-12-09 13:32:37)

Przecież seks z miłości wg KK to nie grzech ( szczególnie po ślubie).

logik (2019-12-09 08:19:22)

wytłumaczy mi ktoś jak Maryja mogła się poprzez swoją miłość do Boga urodzić bez grzechu pierworodnego ? Już jako niemowlak tak Boga kochała ? coś mi tu logiki brakuje.

jmnhbg (2019-12-08 13:54:18)

Biblia to początek są jeszcze objawienia wizje świętych , przepowiednie itd...

podatnik (2019-12-08 06:37:04)

Całkowicie niebiblijne swięto,jak wszystkie maryjne.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Koncert Pauliny Mazepy, zakończył tegoroczny piknik ekologiczny w Biłgoraju

Ruszył "Festiwal kultur"

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

W Biszczy rozegrano XIX Szkolne Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach

Pod koniec listopada br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy odbyły się „XIX Szkolne...