Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Niepodległość wyrażona w pikselach (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-11-28 14:23:13 (czytane: 682)

W I LO im. ONZ rozstrzygnięto dziś II edycję Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki Komputerowej „Wyraź to w PIXEL-Ach!”. Konkurs - organizowany pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty - skierowany jest do uczniów starszych klas szkoły podszytowej i gimnazjów oraz uczniów szkół średnich.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajNa konkurs wpłynęło blisko 100 prac z całej Polski. Ich ocenę przeprowadziło niezależne jury, złożone z lubelskich specjalistów z dziedziny grafiki i sztuki. -Grafika komputerowa jest ciekawą płaszczyzną współpracy z młodymi ludźmi. Łączymy w niej świat cyfrowy, którym żyje młodzież z ich wrażliwością, ich spojrzeniem na to co nas dookoła otacza, dotyka. Dając możliwość  młodym ludziom pracy w programach graficznych, dajemy im niebagatelną możliwość pokazania tego co czują, jak postrzegają rzeczywistość i jak chcą ją komentować - zaznacza organizatorka konkursu, Anna Dobraczyńska.

wyraz_to_w_piksel_ach.JPG

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu była niepodległość, a hasłem "Jak feniks z popiołów, w 100. rocznicę odzyskania niepodległości". Uczestnicy musieli wyrazić swoje postrzeganie patriotyzmu i Ojczyzny i pokazać jak ważna dla Polaków jest przypadająca w tym roku rocznica. -Moja praca przedstawia chłopca trzymającego w ręku flagę Polski i wkomponowanego w odradzającego się z popiołów feniksa. Pod rysunkiem umieściłam słowa Marszałka Piłsudskiego, o tym, że naród, który traci pamięć przestaje być narodem. Dynamizmu pracy dodaje fakt, że chłopca wprost ku przyszłości prowadzi za rękę ojciec - podkreśla jedna z laureatek, Urszula Zwolak.

Reklama.

Autorom najlepszych prac wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Otwarto także wernisaż prac. -Prace są na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza, że młodzież w tym wieku ma ograniczony dostęp do profesjonalnych programów graficznych ograniczona ilość czasu, gdyż są to często zajęcia pozalekcyjne lub hobby realizowane w domu. Na podkreślenie więc zasługuje zarówno warstwa dotycząca czystej formy jak i interpretacji tematu oraz warstwy treściowej. Jest to wszystko bardzo dobrze pogodzone. Można te prace nazwać wprost plakatami - zauważa członek jury, dr Bartłomiej Żukowski.

Organizatorem konkursu jest LO im. ONZ, a obok Lubelskiego Kuratora Oświaty, patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Starosta Biłgorajski i Burmistrz Biłgoraja.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 39

Zobacz także

Mikołajkowy koncert charytatywny dla Fundacji „Krzyk” (FOTO)

Dodane: 2018-12-13 07:24 - Komentarze  (0)  czytane (65)

TAGI: koncert charytatywny, tereszpol, fundacja pomocy dzieciom krzyk, zbiórka żywnościKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.227.186.112

ben (2018-11-28 17:21:27)

super ze mamy takich nauczycieli z pasja :) gratuluje pani Aniu :)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Wstrząs, jaki w nocy z 11 na 12 września br. odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie tylko ich zaniepokoił, ale także zaciekawił. My już rano informowaliśmy, że nie było to żadne tąpnięcie, czy trzęsienie ziemi, a skutek prac sejsmicznych. Prowadzą je specjaliści na zlecenie Polskiej Akademii Nauk. więcej»

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej pn. "Dzień Jesiennego Liścia", która odbyła się dziś w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. W tym roku głównym celem wydarzenia była pomoc niepełnosprawnemu Jakubowi Brodziakowi. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia