Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nienawiść. Jestem przeciw! Stop mówię nienawiści!

Dodał: red Data: 2016-02-24 08:28:07 (czytane: 1880)

Samorząd Uczniowski Gimnazjum w Tarnogrodzie wziął udział w programie "Nienawiść. Jestem przeciw!" ogłoszonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem projektu było włączenie społeczności szkolnej w działania przeciw mowie nienawiści, zwiększenie świadomości problemu w szkole oraz manifestacja swojego sprzeciwu wobec nienawiści.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolGłównym działaniem w programie było przeprowadzenie w szkole Dnia Przeciw Nienawiści. W naszej szkole manifestowaliśmy swój sprzeciw wobec nienawiści dwa razy. Pierwsza odsłona miała miejsce w grudniu 2015 roku, w Dniu Praw Człowieka. Na początku została pokazana prezentacja multimedialna uświadamiająca uczniom, jakie prawa ma każdy człowiek. Następnie zebrana w sali gimnastycznej młodzież miała możliwość obejrzenia filmów o tematyce antydyskryminacyjnej, po każdym z nich opiekun Samorządu Uczniowskiego Monika Komosa przeprowadzała krótką rozmowę z uczniami na temat zaprezentowanych przykładów łamania praw człowieka.

gimnazjum_tarnogrod__1_.jpg


Uczniowie wspólnie zastanawiali się, dlaczego tak chętnie stosują mowę nienawiści i jakie są sposoby na jej zahamowanie. Na zakończenie odbył się międzyklasowy konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych i drugich na plakat ilustrujący jedno z haseł: "Nienawiść. Jestem przeciw!" lub "Stop mowie nienawiści!". Jury przyznało I miejsce klasie IIa, II miejsce - Ic, III miejsce - Ia. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki.

Reklama.

W 2016 roku miała miejsce I Debata Oksfordzka w Publicznym Gimnazjum w Tarnogrodzie. Poprzedzał ją eksperyment polegający na tym, że po kilku uczniów z każdej klasy miało przez dwie godziny lekcyjne i trzy przerwy pozaklejane usta. Następnie zebraliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie odbyła się debata oksfordzka między uczniami klasy IIIa i IIIb, podczas której zastanawialiśmy się, czy słowa są ważne w języku młodzieży.

gimnazjum_tarnogrod__2_.jpg


Na początku debaty uczestnicy eksperymentu podzielili się z zebranymi swoimi obserwacjami i refleksjami na temat traktowania ich przez uczniów. W wyniku debaty młodzież uświadomiła sobie, że ważne jest, aby zastanawiać się nad tym, co mówimy, ponieważ słowa maja wielką moc. Debatę zorganizowały i moderowały opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Wioletta Książek i Monika Komosa.

/MK/

Tagi: nienawiść   gimnazjum w tarogrodzie   debata oksfordzka   oświata biłgoraj

Zobacz także

Uczniowie z Biłgoraja awansowali w olimpiadzie ZUS (AUDIO)

Dodane: 2020-01-27 15:05 - Komentarze  (0)  czytane (212)

TAGI: zus, zakład ubezpieczeń społecznych, olimpiada zus, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.12.79

Pranie mózgu (2016-02-24 16:37:00)

młodym ludziom, bo co to w ogóle jest ta "mowa nienawiści"? A ci z pozaklejanymi ustami to za karę za wulgarne słownictwo na terenie szkoły?

(2016-02-24 09:09:29)

Znowu polityka w szkole i pranie mózgów, szkoła jest od nauki a wychowanie należy do rodziców niech każdy się tego trzyma ,skończyły się czasy gdy czerwoni wykorzystywali dzieci do noszenia szturmówek a teraz inni polityczni spece zatruwają im umysły za to powinny być jakieś paragrafy sądowe

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia