Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Niedziela i Tydzień Biblijny

Dodał: red Data: 2019-05-05 09:09:12 (czytane: 1170)

rzecia niedziela wielkanocna w naszym kraju jest obchodzona jako „Niedziela Biblijna”. To już po raz 11. dzięki działalności Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II nasze myśli biegną ku słowu Bożemu. Na nowo odkrywamy, że jest Ono fundamentem i źródłem naszej chrześcijańskiej wiary. Podkreślmy, że ta Niedziela otwiera Tydzień Biblijny, który ma nam wskazać na źródło naszej wiary i fundament kultury chrześcijańskiej.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajDostrzegamy nie tyle piękno i kunszt autorów tekstów biblijnych, ale przede wszystkim Bożą, zbawczą obecność pośród swojego ludu. Bóg jawi się nie jako „Starszy Dziadziuś” siedzący na chmurkach, ale jako Osoba - Który był, Który jest i Który przychodzi. Zostaje pośród nas, aby przynieść orędzie zbawienia.

Sięgając częściej do Biblii stajemy się bardziej wrażliwsi na Jej przekaz. Otwieramy się na Boga i czujemy Jego delikatny powiew, kiedy do nas przemawia. Odkrywamy, że nasze życie ukryte jest w Chrystusie, a my żyjemy naprawdę przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie. Pozwala nam to zrozumieć wiara, która rodzi się ze słuchania, a tym co się słyszy jest słowo Boga. Ono kreuje naszą wiarę i pozwala odkryć wolę Boga, że w słowa ubrane są nie tyle wydarzenia historyczne, ale zbawczą obecność Boga. Słowo Boże pozwala naszą egzystencję odkryć w odpowiedniej perspektywie - życia wiecznego, czyli ostatecznego spotkania ze Zbawicielem.

niedziela_biblijna.JPG

Od 3 lat ściśle z Niedzielą Biblijną związane jest Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Często modliliśmy się w historii i czynimy to nadal – „my chcemy Boga”. Pragniemy zbliżać się do Boga, ale także On chce być blisko nas. Nie ma lepszej drogi do Niego, ale także do budowania więzi międzyludzkich, jak rozważanie słowa Bożego. W tym roku uroczyście odczytamy fragmenty Ewangelii według św. Jana. „Umiłowany Uczeń” będzie nam przybliżał, że wierność Mistrzowi i miłość to dwa skrzydła, które unoszą nas ku Wyżynom Niebieskim.

Hasłem tegorocznego Czytania, wspólnotowej lektury i modlitwy są słowa nawiązujące do pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski sprzed 40 laty - „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!”. Narodowe Czytanie Pisma Świętego i cały Tydzień Biblijny upłyną pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu św. Piotra: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12). To właśnie na Placu Zwycięstwa wzniosło się przed Boży Tron wołanie całego Narodu przez usta „Syna tej ziemi”.

Reklama.

W naszej diecezji w Tomaszowie Lubelskim w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa uroczyście rozpoczynamy obchody Niedzieli Biblijnej, inaugurującej Tydzień Biblijny w dniu 5 maja. Natomiast w Zamościu w kościele pw. św. Michała Archanioła - o godzinie 11.45 zapoczątkujemy uroczyste czytanie Ewangelii według św. Jana. Dodajmy, że dzięki współpracy Dzieła z Zespołem Szkół Społecznych w Zamościu i Dwujęzyczną Szkołą Podstawową „Smart School” w Zamościu będziemy mogli zapisać teksty Pisma Świętego w języku hebrajskim i greckim.

Na poniedziałek (6 maja) zapraszamy do Tomaszowa, do sanktuarium pw. Zwiastowania NMP na „Maraton Biblijny”. O godzinie 8.30 otworzył go wykład - „Chcemy króla! Wprowadzenie do lektury 1 - 2 Księgi Samuela”, zaś o 9.00 rozpoczęło się czytanie owych Ksiąg.

Tydzień Biblijny zakończy się 12 maja w Biłgoraju w sanktuarium pw. Marii Magdaleny wprowadzeniem do kościoła relikwii Świętej. Mszy Świętej o godzinie 12:00 będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marian Rojek.

Niedziela Biblijna, jak i cały Tydzień Biblijny niech będzie czasem delektowania się słowem Boga i doświadczania Jego bliskości w każdej sytuacji.

/ks. Sławomir Korona/

Tagi: niedziela biblijna   tydzień biblijny   ks. sławomir korona   biłgoraj

Zobacz także

Biłgoraj. Nowe terminy I Komunii świętej

Dodane: 2020-05-27 16:59 - Komentarze  (0)  czytane (2243)

TAGI: i komunia święta, koronawirus, biłgoraj, kościół katolickiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.208.132.33

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Rozmowa z Lubelskim Kuratorem Oświaty

Suma odpustowa z parafii św. Jerzego w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Najechał na tył samochodu kierowcy, który przepuszczał pieszych

Policjanci biłgorajskiej Komendy wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło we Frampolu przy przejściu...