Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Niebo - rzeczywistość Boga

Dodał: red Data: 2019-06-01 22:12:20 (czytane: 943)

Co myślimy, gdy słyszymy słowo „niebo”? Czy łączymy to pojęcie tylko z chmurą lub gwiaździstą przestrzenią nad nami. A może też „niebo” jest rzeczywistością, której jako wierzący oczekujemy z gorącym sercem? Co to znaczy wyznać, że Jezus Chrystus „wstąpił do nieba” 40 dni po swoim zmartwychwstaniu? - pyta ks. Sławomir Korona.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajZakończenie Ewangelii według świętego Łukasza (Łk 24, 46 - 53):
Jezus powiedział do swoich uczniów:
”Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jerozolimy. Wy jesteście świadkami tego.
Oto Ja ześlę na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie uzbrojeni mocą z wysoka”.
Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce pobłogosławił ich. A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba. Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jerozolimy, gdzie stale przebywali w świątyni, wielbiąc i błogosławiąc Boga.

wniebowstapienie.jpg

Komentarz do Ewangelii:
Co myślimy, gdy słyszymy słowo „niebo”? Czy łączymy to pojęcie tylko z chmurą lub gwiaździstą przestrzenią nad nami. A może też „niebo” jest rzeczywistością, której jako wierzący oczekujemy z gorącym sercem? Co to znaczy wyznać, że Jezus Chrystus „wstąpił do nieba” 40 dni po swoim zmartwychwstaniu? Jakie konsekwencje niesie dla nas fakt, że posiadamy nadzieję, że Bóg przyjmie nas do niebiańskiej chwały po naszej śmierci?

Istnieje ryzyko, że wepchniemy „niebo” do rzeczywistości nierealnej i mglistej, że przeniesiemy je tak bardzo w zaświaty, że to przekonanie o jego istnieniu ma niewielki wpływ na nasze życie. Ale to byłby wielki błąd!

Kiedyś, na końcu czasów, Pan powróci w swojej chwale. Wtedy wszyscy Go zobaczą i doświadczą, co tak naprawdę przybiło Zbawiciela do krzyża. Do tego czasu trzeba wytrwać w wierze, nadziei i uczynkach miłości. Każdy dzień jest darem Boga, aby praktykować w nadchodzącej wiecznej komunii z Bogiem w niebie.
Niebo jest dla nas chrześcijanami nie tanią pociechą, ale najwyższą rzeczywistością. To nie tylko „niebo usłane chmurami”, ale realia w które wierzymy, to sfera Boża. Jest to związane z nowym sposobem bycia, w którym zbawieni będą czcić Boga przez całą wieczność, dziękować mu i jednogłośnie wykrzykiwać z radości.

Jezus nie przyszedł nas pocieszyć czymś, co nas uspokaja, ale może się nie spełnić. Jego przesłanie o Królestwie Bożym, Które już nadeszło i wciąż jest przychodzące, naprawdę oznacza nasze życie. Zbawienie, które Bóg nam daje, polega na tym, aby nas zabrać i przemienić, już tutaj na ziemi, a jeszcze bardziej w nadziei życia wiecznego z Bogiem w niebie.

Jaką postawę powinniśmy przyjąć jako chrześcijanie? Żyjemy w świecie, ale nie jesteśmy ze świata, ale mamy zakotwiczyć nasze serca tam, gdzie są prawdziwe radości. Nie możemy i nie powinniśmy emigrować z tego świata, ale z wdzięcznością przyjmujemy dary życia, które Bóg nam daje. Wszystko to, co dobre i cenne otrzymaliśmy, wskazuje nam Boga Ojca, dawcę każdego dobrego daru. Tęsknota serca nie może być całkowicie zaspokojona i spełniona przez cokolwiek, co znajdziemy na ziemi. Pozostaje pragnienie prawdziwego i wiecznego szczęścia, które możemy znaleźć tylko w Bogu. Wiara mówi nam, że Pan naprawdę przygotował nam mieszkanie w niebie.

Ale gdzie jest niebo? Pytanie mogło nie stanowić problemu dla apostołów i uczniów, którzy ujrzeli Pana wznoszącego się na ich oczach, dopóki nie zniknął za chmurą. Oczywiście widzimy to inaczej, ponieważ myślimy w kategoriach nowoczesnej nauki i technologii. Niebo, jak uczy go wiara, nie jest fizycznym miejscem poza chmurami. Jednak istnieje realnie, a nie tylko jako wyimaginowany stan, ale jako żywa i niezbywalna rzeczywistość komunii z Bogiem. Wszystko, co możemy powiedzieć, to że „ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, co Bóg przygotował dla tych, którzy Go miłują”. Ta egzystencja przekracza całą naszą wyobraźnię. Obrazy lotnicze są świetne, ale nie oddają tego, nie dają nawet wyobrażenia o tym, jakie wielkie rzeczy Bóg nam obiecał i rzeczywiście już dał wielu, którzy dostąpili zbawienia dzięki Jezusowi Chrystusowi.

Dzisiejsze święto wznosi nasze serca ku niebu, abyśmy we wszystkich ziemskich trudach i przeciwnościach byli blisko Tego, Który chciał zamieszkać wśród ludzi jako i uczynił nas dziećmi Bożymi, abyśmy pewnego dnia mogli uczestniczyć w Jego wiecznej chwale w niebie.

/ks. Sławomir Korona/

Tagi: komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona   wniebowstąpienie   biłgoraj

Zobacz także

Serce w Bogu

Dodane: 2020-02-15 22:47 - Komentarze  (0)  czytane (456)

TAGI: komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, kościół katolicki, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.175.113.29

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Studniówka ZSZiO

Otwarcie nowej Sali Obsługi Interesanta WGiNG

Studniówka I LO im. ONZ

Studniówka "Budowlanki" 2020

Studniówka "Katolika" 2020

XIX Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

W I LO im. ONZ w Biłgoraju rozstrzygnięto V Powiatowy Konkurs Literacko - Czytelniczy i Powiatowy Konkurs Plastyczny

30 maja 2019 roku, po raz piąty w czytelni biblioteki szkolnej I LO im. ONZ w Biłgoraju spotkali się uczniowie Powiatu Biłgorajskiego,...