Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nie tylko o gruszce i pietruszce, czyli gra uliczna w Goraju

Dodał: red Data: 2020-08-12 11:02:21 (czytane: 1034)

W minioną niedzielę w Goraju odbyła się V Gra Uliczna pod hasłem "O Gruszce i o pietruszce” i dotyczyła zadań z różnych dziedzin. Wydarzenie rozpoczęło się odprawą w parku gorajskim, gdzie na starcie każda z drużyn otrzymała mapy, kolejność odnajdowania postaci, gadżety promocyjne i ogólne zasady uczestnictwa.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajReklama.

Ostatecznie w grze wystartowało sześć drużyn: Okazejszyn, Wybrzeże Klatki Schodowej, Normalni, Bezimienni, Zagrodzanki i Cebularze. Zadaniem drużyn było odnalezienie ośmiu postaci, a każda z nich przygotowywała dla nich specjalne zadanie. "Grucha" zlecał wykonanie nakryć głowy przypominających natkę pietruszki i wykonanie zdjęcia w tych „czepcach - koronach” przy drzewie - gruszy. "Znachorka" przepytywała uczestników ze znajomości ziół oraz dodatkowo prosiła o odnalezienie miłorzębu japońskiego w Goraju. "Głodna" przeprowadzała test wiedzy ogólnej i sprawdzała znajomość liści. Za słabe odpowiedzi postać wymagała nakarmienia ją dowolną potrawą.

gra_uliczna_goraj.jpg

"Mozartyna" urządziła konkurs „Jaka to melodia”, a zadaniem drużyn było odgadywanie utworów muzycznych (kościelnych, patriotycznych i klasycznych) po ilości nut. "Picassyna" zlecała drużynom namalowanie gruszki i pietruszki w wylosowanym stylu w sztuce (np. w surrealizmie, fowizmie, dadaizmie, impresjonizmie czy też ekspresjonizmie).

gra_uliczna_goraj_1.jpg

Z kolei "Pietrucha" przeprowadzała kalambury literackie. "Horseboy" uczył przecinać drewno piłą, a "Igłonitka" natomiast sprawdzała umiejętności taneczne drużyn. W między czasie drużyny miały wykonywać zdjęcia gruszkom, porozrzucanym lub ponaklejanym przez organizatorów oraz rzeczom, które kształtem przypominają gruszki. Ostatnim zadaniem było zwerbowanie przechodniów do swoich drużyn i utworzenie korowodu, którego trasą było przejście wokół parku. Zwieńczeniem gry był wspólny poczęstunek i  wręczenie nagród. Nagrodą główną był voucher do wykorzystania w agroturystyce w powiecie janowskim. Najwięcej punktów zdobyła grupa Okazejszyn, która przebrała się za postacie nawiązujące do serialu „Dom z papieru”.

gra_uliczna_goraj_2.jpg

Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury przy udziale przyjaciół GOK i Nieformalnej Grupy Aaricia.

/GOK Goraj/

Tagi: gmina goraj   gra ulicza   gok goraj   turystyka

Zobacz także

Kilkuset rowerzystów na szlaku "Jastrzębiej Zdebrzy" (FOTO)

Dodane: 2020-09-13 17:56 - Komentarze  (0)  czytane (1653)

TAGI: rajd jastrzębia zdebrz, biłgoraj, rad rowerowy, szlak jastrzębia zdebrzKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.106.142

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Odkryj na nowo piękno najbliższej okolicy

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie, przygotowała subiektywne zestawienie TOP 10 najpiękniejszych miejsc w lubelskich lasach. Wśród nich są trzy związane z nadleśnictwami Ziemi Biłgorajskiej, a trzy kolejne w naszej najbliższej okolicy. Oto, gdzie warto się wybrać, by odpocząć. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Przegląd orkiestr dętych, na scenie letniej BCK

Orkiestry dęte Lubelszczyzny i Podkarpacia zaprezentowały się dziś...

Biłgorajanie wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali miasto

W przygotowania zaangażował się Urząd Miasta, PGK dostarczyło...

Stary Bidaczów. Zakończył się projekt integrujący społeczność lokalną (FOTO)

Były warsztaty kulinarne, seanse filmowe, spotkania i kultywowanie...

Teatr obrzędowy przekaźnikiem tradycji (FOTO)

Gmina Biłgoraj rozpoczęła realizację projektu pn. "Teatr obrzędowy...

Wsparcie dla Domów Pomocy Społecznej na walkę z Covid-19. Ponad milion złotych dla powiatu biłgorajskiego

Dzięki unijnemu dofinansowaniu czterdzieści cztery DPS-y w województwie...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Ogłoszenia