Strona startowa

Wiadomości - Dom i ogród

Nie masz skrzynki pocztowej? Możesz zapłacić 10 tys. zł kary

Dodał: red Data: 2013-01-04 12:28:19 (czytane: 5126)

Zgodnie z prawem pocztowym, które weszło w życie z Nowym Rokiem właściciele lub współwłaściciele nieruchomości, której częścią składową jest budynek, budynku stanowiącego odrębną nieruchomość, obowiązani są umieścić oddawczą skrzynkę pocztową.skrzynki_pocztowe.jpg

Od 1 stycznia br. nie będzie już listów obciążonych metalowymi płytkami lub zeszytem, z racji tego, że Poczta Polska nie ma już wyłączności na przesyłki do 50 gramów, więc jej konkurenci nie będą musieli uciekać się do kombinowania z dociążaniem przesyłek. To jednak nie jedyna noworoczna zmiana przepisów. Słono zapłacimy za brak skrzynki pocztowej. Brak skrzynki na drzwiach naszego domu albo na ogrodzeniu posesji może nas wkrótce kosztować nawet dziesięć tysięcy złotych.

Regulujące to przepisy już weszły w życie i obowiązują od 1 stycznia 2013 roku. Przewidują za brak skrzynki karę od 50 zł do nawet 10 tys. zł. To nowe zapisy Ustawy prawo pocztowe przyjętej przez Sejm i Senat RP. Kara przewidziana jest także za brak należytego dostępu do zamontowanej skrzynki pocztowej.

Reklama.

W Biłgoraju dużego zainteresowania kupnem skrzynek pocztowych nie ma. Nie wiadomo, czy to z racji tego, że zmiany prawa pocztowego nie są jeszcze znane mieszkańcom naszego Miasta, czy też dlatego że wszyscy skrzynki mają. -Ogólnie ruch w sprzedaży artykułów szerokorozumianego gospodarstwa domowego w chwili obecnej jest w zastoju. Nie zauważyłem także, by wzrosło na przełomie roku zainteresowanie skrzynkami pocztowymi - usłyszeliśmy w jednym ze sklepów w Hali Targowej.

Także sami listonosze przyznają, że brak skrzynki pocztowej nie tylko utrudnia im pracę, ale często jest powodem niemożliwości dostarczenia prawidłowego listu czy zawiadomienia. -Zdarza się, ze na ogrodzeniu nie ma skrzynki pocztowej, a za płotem biega jeden lub dwa psy, wówczas nie ma możliwości podejścia pod drzwi i tam zostawienia korespondencji czy tzw. awizo - podkreśla jeden z biłgorajskich listonoszy.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: poczta polska   skrzynki pocztowe   prawo pocztowe  

Zobacz także

Apel do mieszkańców miasta Biłgoraja o prawidłowe postępowanie z odpadami

Dodane: 2020-08-11 13:30 - Komentarze  (5)  czytane (453)

TAGI: apel burmistrza, gospodarowanie odpadami komunalnymi, śmieci, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.219.167.194

XZY (2013-01-09 20:35:34)

Spadaj kołku!!!

- Do Jan (2013-01-07 23:00:37)

No niestety ty masz wiedzę i rację.Co sobie wbiłeś do główki, a może co gorsze może ktoś Ci taką krzywdę zrobił to taką wiedzę masz! Na poszerzenie wiedzy jesteś odporny a może już nie masz miejsca w swej główce. Niestety nie wiesz że podatki Twoje Twoje idą także NA SZKOLNICTWO, SZPITALE, DOPŁATY DO LEKÓW, LEKARZY RODZINNYCH, POGOTOWIA RATUNKOWEGO,POLICJĘ SĄD,PROKURATURĘ A NAWET NA DRÓŻKĘ I CHODNIKI PO KTÓRYCH CHODZISZ PO WYPICIU JAK PISAŁEŚ PIWKA. TY to nawet czytać nie potrafisz. Nie wysyłałem Ciebie do żadnej szkoły TYLKO ŻE MASZ LUKI W WIEDZY A TO CO INNEGO. Ja nie pracuję od 1.01 jak niby mnie cytujesz. Już niestety nie będę Ci odpisywał. Dla opornych na wiedzę NIE WARTO!

- Do Leona (2013-01-07 22:39:36)

Sorry to niestety nic Ci nie pomogę. Musisz dalej niestety się męczyć.

Leon (2013-01-07 12:32:28)

Ruszyłem przyłbicę i mózgownicę i wiem ze listów poleconych ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru listonosz w skrzynce nie zostawi a takie własnie ja najczesciej otrzymuję.

Jan (2013-01-06 14:33:23)

Odp. To, że przeciętny obywatel Polski pracuje do 15 lipca na utrzymanie biurokracji,rządu , Sejmu , Senatu oraz całego tabunu samorządowców oblicza Centrum A. Smitha oraz inne instytucje ekonomiczne niezależne od rządu. W każdym roku próg ten przesuwa się o kilka dni. Na kwotę wyodrębnioną z całego przychodu a to co obywatel ma na rzeczywiste swoje potrzeby składa się: 18% podatek dochodowy+ podatek VAT 23% płacony przy każdych zakupach+ akcyza płacona przy zakupie alkoholu,papierosów, benzyny lub ON nawet węgla. Ponadto każdy opłaca opłatę od czynności cywilno prawnych w urzędach.Dodać do tego trzeba podatek od nieruchomości płacony do gmin. A także ,,podatek ekologiczny" zawarty w ustalanych odgórnie cenach za wyw. śmieci. Suma tych opłat stanowi,że ponad połowę naszych zarobków grabi dla siebie państwo. Z facetem,który twierdzi,że od 01.01 pracuje dla swojej rodziny nie będę polemizował. Wysyłając mnie do gimnazjum, udowodnił,że sam podstawówki nie skończył.

Slik (2013-01-06 09:45:45)

Poczta Polska straciła monopol na przesyłki do 50g, a jednocześnie podniosła opłaty za przesyłki listowe. Pytanie: czy to ich czegoś nauczyło? Eeeech, ręce opadają :(

- Do Jan (2013-01-05 23:39:31)

Jak stwierdzasz, że ktoś się tuczy na czyiś podatkach to przecież masz wiedzę, że ten ktoś tego nie płaci! Bo tak ze` swej głupoty chyba byś nie pisał. Wynika, że głęboko tkwisz w tajemnych strukturach. Może jesteś następcą agenta Tomka? Ale jakimś dziwnym trafem nie piszesz o sfabrykowanym filmie aresztowania Dr G. I nie podajesz ile ludzi zmarło bo nie doczekało się przeszczepu jak był za kratkami. Jak sąd niezawisły stwierdził, ze tak postępowano pod koniec lat 40-tych i na pocz.50tych to o tym przypadkowo zapomniałeś? I milczysz?

- Do Jan (2013-01-05 23:25:01)

Jak piszesz że ci to oszołomy a tamci szubrawcy to co to jest gest kulturalny? A kto to pracuje na chore państwo do 15 lipca? OJ EDUKACJA OBYWATELSKA CHOCIAŻ NA POZIOMIE GIMNAZJUM AŻ SIĘ PROSI! Odnośnie aresztowanej matki za 200 zł /śmieszny dług/ masz rację a pan policjant to też tylko czytać umie a sumienie i prośby tej matki to nic. Wszędzie i zawsze trzeba być człowiekiem. Ja pracuję dla rodziny i siebie już od 2 stycznia a Ty jakieś dziwolągi wymyślasz. Chyba, że zaczynasz od święta narodowego Francuzów, to rozumię.

Na wśi (2013-01-05 22:21:53)

Też mamy skrzynki zakładać ? Może być drewniana ?

Jan (2013-01-05 19:53:41)

A o kim ja wyrażam się ,,nie po ludzku". Czy uważasz,że zbiorowisko nepotów i durniów co piszą takie ustawy to oni mają cechy ,,ludzkie"? A czy po ludzku jest skazać obywateli,żeby tyrali na to chore państwo do 15 lipca a dopiero od tej daty dla swojej rodziny? Kto nałożył 23% VAT na obywateli? Kto wysłał Policję, żeby aresztowała matkę za jakiś śmieszny dług a dzieci oddano do domu dziecka? Ja rozumiem,że ty jesteś po stronie tej władzy,że na naszych podatkach się tuczysz- nic nie robiąc,że poborów masz 3-4 razy tyle co robotnik. Ale to jeszcze nie powód,żeby kogoś obrażać. Jeszcze historia koło zatoczy, jeszcze wam walnie prawdą w oczy. Jeszcze wylądują tacy jak ty na śmietniku historii.

- Do Jan (2013-01-05 19:29:37)

Ty masz jakieś specyficzne problemy ze swoją osobowością! Jak można tak nie po ludzku wyrażać się o innych. Mam pytanie czy Twoja ksywka "Ja n" oznacza skrót Ja nieczłowiek? A może jeszcze inaczej "J a n" - Ja anty narodowy?

- Do Leona i innych (2013-01-05 19:20:40)

Gdybyście ruszyli przyłbice i mózgownice to pewnie byście po prostu zapytali właśnie na poczcie jak to zrobić by nie mieć problemu z odbiorem listów poleconych /za wyjątkiem tych poleconych za potwierdzeniem odbioru/. A nie ciągle narzekali i krytykowali wszystkich za wyjątkiem PiS. Ja napisałem pismo do poczty by listy polecone wrzucać do mojej skrzynki I NIE MAM PROBLEMU! Proste a jakie trudne najlepiej to brzydko mówić o bliźnich.

Leon (2013-01-05 18:49:23)

Poczta to jest to!! Tam nikt nie pomyśli ze ludzie pracują w tych samych godzinach co listonosz, więc po list polecony zawsze musze chodzic na poczte. Nie ma szansy aby odebrac teraz list w tym samy dniu, a listonosz pisze : "o 12,15 nie zastano nikogo w domu" (ni ma zastosowania w przypadku renty lub emerytuty - tu dołoży wszelkich staran by zastac adresata). Dobrze ze monopol poczty się kończy, może w koncu coś sie poprawi.

mieszkaniec nareszcie bat na monopoliste (2013-01-05 00:30:34)

poczta to ostatnie arcydzieło komunizmu oni listy gubią przekazy pocztowe idę około 2 tygodni a awiza to norma jak klient pracuje i listonosz nie zastanie go w domu to zostawia awizo a potem przynosi powtórne powiadomienie że przesyłka jest na poczcie do odebrania do godziny 15 lub 16 tej to paranoja jak moge odebrać list polecony jak pracuje do 16 lub 17 tej a do domu mam dojechać 20 kilometrów a do poczty jeszcze następne 10 nareszcie monopolista bedzie miał konkurencje

Jan (2013-01-04 20:39:05)

Dziesięc tysięcy! A co oni tacy drobiazgowi, będą się babrać wypisywaniem grzywien. A jak kto nie zapłaci to po Sądach trzeba będzie gościa ciągać, adwokatów zatrudniać. Pisma pisać. A gdzie je listonosz dostarczy jak skrzynki brak. A nie lepiej panowie z PSL-u /Partii Szubrawców Ludowych/ i PO /Pomiot Oszołomów/ wysłać tzw trójkę do delikwenta? Wyrok mu na progu odczyta, że skrzynki nie ma i że naruszył waszą ustawę. A potem:pif-paf i w piach. O wiele prościej niż nakładanie niebotycznych kar.

(2013-01-04 20:38:27)

Pan burmistrz Rosłan za zwiększone nam podatki powinien dawać gratis skrzynki pocztowe.

nie możliwe (2013-01-04 19:28:32)

wczoraj widziałem pana listonosza jak zapier.... i do każdej skrzyneczki awizo wwalał jak leci, całe szczeęście ze to u mnie na studiach w lublinie

(2013-01-04 17:44:36)

W lutym zastrajkować może kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Śląska. Trwają tam przygotowania do gigantycznego strajku - informuje „Rzeczpospolita”.

Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności" przyznaje, że do największego od 1981 r. protestu większości branż może dojść już w pierwszej dekadzie lutego, ale dokładnej daty nie podał.

(2013-01-04 16:45:22)

w Polsce jest już wszystko zrobione tylko brakowało skrzynek czekałam na nie bardzo

4521 (2013-01-04 14:47:54)

dobre to rozwiązanie bo już nie jednego listonosza ujebał kundel,a jak kogoś nie stać to piszcie o dofinansowanie do burmistrza tam przyjmują skargi

xxx (2013-01-04 13:56:15)

a jak mnie nie stac na skrzynke to co mam zrobic ...

tak (2013-01-04 12:57:18)

KARWAŻ MAĆ co to za zayebanane państwo chyba tylko w Korei Płn tak sie dopie#$%dala obywatelom.Co za bydle tak sie uwzieło na Polaków.Kary,mandaty,grzywny i co tam jeszcze istnieje.Proponuje zacząć sprawdzać skrzynki od zwolenników PO-PSL bo chyba tylko oni takie głupoty potrafią wymyśleć.Żeby nie było PIS.SLD,SP to takie same aparaty.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

JP BUDOWNICTWO

ul. E Orzeszkowej 25, 23-400 Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Zakończył się

W Biłgoraju zakończył się tegoroczna siódma edycja "Festiwalu...

207 tys. zł na nowy samochód dla OSP Aleksandrów II

Ochotnicza Straż Pożarna z Aleksandrowa II otrzyma 207 tys. zł wsparcia...

Jeżdżę z głową - w kasku! Warsztaty rolkowe na OSiRze (FOTO)

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju oraz biłgorajska szkółka...

BTR chce by dawną siedzibę Gestapo, budynek PCK i pawilony przed Urzędem Miasta objąć ochrona konserwatorską

Zarząd Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego zwrócił się do Burmistrza...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia