Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nie ma ulic i ulicznego oświetlenia. Mieszkańcy ulic Wiśniowej, Morelowej i Jagodowej od lat czekają na konieczne inwestycje

Dodał: red Data: 2021-02-03 13:05:10 (czytane: 3079)

Mieszkańcy części Osiedla Różnówka w Biłgoraju od lat zabiegają o podstawowe inwestycje w miejscu swego zamieszkania. Chodzi o oświetlenie i wykonanie ulic dojazdowych. W tej chwili albo zalegają na drogach głębokie kałuże albo śnieg.

Usługi fotograficzne Foto-Mikado Marek Ziemichód
www.fotografiaslubnabilgoraj.pl,fotografia ślubna, fotograf ślubny, zdjęcia Biłgoraj, reportaż, fotografia portretowa, studyjna, fotomikado, Ziemichód, fotograf Lublin, zdjęcia plenerowe, fotograf na wesele, fotograf lubelskie, fotograf podkarpackie

ul. Narutowicza 88 a. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajJak podkreślają, największy problem to przejazd ulicami bocznymi ulicy Polnej. Są one wyznaczone ale w żaden sposób nie oznaczone, a opady śniegu lub deszczu zacierają drogę z miękkim poboczem. -Brak oświetlenia i zamiast asfaltu czy kostki brukowej, położone są płyty. Ciężko, mniej doświadczonym kierowcom w nie trafić, sprawiają także - w połączeniu z brakiem latarni - wiele kłopotów pieszym. Można się przewrócić albo skręcić nogę. Teraz zimą to są jeszcze problemy z odśnieżaniem, nie ma dnia by kogoś nie trzeba było wypychać. Pług zagląda do nas po interwencjach w Urzędzie Miasta - zaznacza Jacek Wołoszyn, który od 19 lat mieszka na ulicy Wiśniowej.

ulica_wisniowa_1.JPG

Mieszkańcy podkreślają także, iż wiosną i jesienią przy roztopach czy po deszczu kałuże nie pozwalają przejść i ciężko autem w drodze się utrzymać. -Latem z kolei tak się kurzy, że nie ma sensu otwierać okien czy wywieszać na zewnątrz prania, bo pył wciska się wszędzie. Nam chodzi o zamontowanie latarni i wykonanie ulicy z prawdziwego zdarzenia z kanalizacją burzową. Myśmy oddali 6 m na drogę, a później Urząd Miasta "odebrał" 2 m z drugiej strony - dodaje Jacek Wołoszyn. Więc na części ulica ma szerokość 8 m, a dalej już 12 m. -Już o chodnikach nie wspominanym. Z furtki od razu wychodzi się na drogę. To jest bardzo niebezpiecznie. Brak oświetlenia. Śnieg topnieje toniemy w kałużach. Warunki są bardzo ciężkie. Interpelujemy do władz ale do tej pory te interpelacje nie przynoszą skutku - zaznacza Krzysztof Małysz od 14 lat mieszkający na ulicy Wiśniowej.

ulica_jagodowa.JPG

Podobne informacje przekazuje nam Krzysztof Kukiełka z ulicy Jagodowej: -Wiosną, jesienią suchą nogą po naszych ulicach nie przejdzie. Zimą pługi rzadko do nas zawitają. Można powiedzieć, że ulice te są nieprzejezdne. Miałem ostatnio kuriera, przywiózł paczkę i by wyjechać musiał wzywać pomoc drogową. Żonę, gdy rano jedzie do pracy muszę notorycznie wypychać, bo jest problem z wyjazdem. Te płyty ażurowe lub betonowe, one nie zdają egzaminu.

ulica_morelowa_1.JPG

Robert Paluch z ulicy Jagodowej: -Na naszej ulicy są położone płyty, a między nimi i obok nich grunt jest bardzo podmokły, wody gruntowe są bardzo wysokie, podsypywanie co jakiś czas miałem nie sprawdza się i po miesiącu czy dwóch sytuacja znów się pogarsza. Bez gumowców nie da się dojść do śmietnika czy przejść na drugą stronę. Teraz nie ma dnia, byśmy kogoś nie wypychali. Kurierzy lub restauratorzy jak słyszą ulica Jagodowa to nie chcą nic dowozić bo boją się, że wyjadą. Kilka dni temu utknęła tu śmieciarka. Stałą kilkadziesiąt minut zagradzając drogę. Obiecano nam, że na wiosnę z Miejskiej Służby Drogowej ma być coś robione ale same utwardzanie nic nie da, tu trzeba porządny remont zrobić.

Reklama.

Jesienią i zimą, jak szybko zapada zmrok, to mieszkańcy żyją w ciemnościach. Były zbierane podpisy i mieszkańcy deklarowali, że mogą z własnej kieszeni dołożą się do budowy oświetlenia. Ale jak na razie nie uzyskali żadnej odpowiedzi. Zaznaczają, że jak inni mieszkańcy płacą podatki, ale inwestycji w ich ulicach nie ma. -To jest jedno z młodszych osiedli w Biłgoraju. Większość małżeństw, która tutaj mieszka to są małżeństwa z dziećmi małymi, które jeżdżą w wózkach, z dziećmi przedszkolnymi i te płyty bardzo przeszkadzają w normalnej komunikacji, dzieci często się wywracają i robią sobie krzywdę. Cały czas powstają nowe domy, osiedle ma więc potencjał rozwojowy, warto coś zrobić, by ludziom tutaj żyło się lepiej - apeluje Katarzyna Wenecka z ulicy Morelowej.

ulica_morelowa.JPG

-Płyty, które zostały położone od końca ulicy Morelowej do Szymborskiej, są położone odwrotnie. Przy tej ulicy mieszka rodzina Państwa Karczmarczyków, którzy mają chore dziecko, poruszające się na wózku. Oni po tych płytach muszą dziecko na spacer wyprowadzać. Jak jest śnieg, to oni mówią, że jest dobrze bo przynajmniej jest równo. W innych porach roku to jest dramat - zwraca uwagę Grzegorz Oszajca, radny Rady Osiedla Różnówka i mieszkaniec ulicy Morelowej. Dodaje, że składane były pisma z Rady Osiedla Różnówka w tym temacie z wnioskiem o oświetlenie i remont dróg. -Napisaliśmy, że można wykorzystać lamy z odzysku, mieszkańcy mogą się nawet do tego dołożyć. Odrzucono nam już cztery pisma, Urząd Miasta poinformował, że nie ma pieniędzy na to. Oni wykonują tylko inwestycje z dofinansowania. My już nie mamy pomysłu. Mieszka tu już około 50 rodzin i mówimy tylko o 3 ulicach Wiśniowej, Morelowej i Jagodowej. Ludzie mieszkają tuta po 20 lat i nie widzieli jeszcze na swych ulicach asfaltu czy oświetlenia. Podobne problemy są na ulicy Szymborskiej i Asnyka oraz Staffa. W naszym osiedlu ruszyły teraz inwestycje w ulicach Parkowej czy Korczaka, u nas nic się nie dzieje - przyznaje Oszajca.

ulica_wisniowa.JPG

Ostatnio złożona została do władz miasta propozycja, przygotowana wspólnie z radnym Mirosławem Lipińskim, żeby lampy, które były rozbierane podczas remontu ulicy 11 Listopada postawiono na ulicach Wiśniowej, Morelowej i Jagodowej. -Chodzi nam przynajmniej o 3 - 4 lamy, by było wiadomo gdzie się jedzie i czy jeszcze jest się na ulicy, czy już na polu - wskazuje Oszajca.

ulica_jagodoa_1.JPG

Nieciekawe są jednak widoki na najbliższą przyszłość. Na ten rok ze smrodków własnych budżetu miasta na inwestycje zapisane jest jedynie 500 tys. zł. -I to jest odpowiedź na wszystkie pytania o możliwości nasze inwestycyjne. Na razie nic nie wskazuje na to, by coś w tym temacie miało zmienić się na lepsze. Jeśli sytuacja się utrzyma, nie będzie żadnych inwestycji i to jest problem nie tylko nas ale i innych samorządów. Nie jestem pesymista i liczę, że to się zmieni. Znam bolączki mieszkańców części Osiedla Różnówka ale na chwile obecną nie jestem w stanie im zaradzić kompleksowo - podkreśla Burmistrz Janusz Rosłan.

osiedle_roznowka.JPG

Jak zaznacza włodarz Biłgoraja w roku bieżącym nie ma środków na inwestycje w ulice Wiśniową, Morelową czy Jagodową. -W tej chwili przygotowujemy dokumentację na przebudowę dróg Andersena i Fredry w Osiedlu Różnówka. Środki chcemy pozyskać z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Tam remont planowany jest kompleksowo wraz z oświetleniem. Jestem regalistą i nie będę mieszkańcom obiecywał czegoś czego nie zrealizuje w najbliższym czasie. Nie widzę także sensu wykonywania dokumentacji, skoro nie ma widoków na realizację inwestycji. Nie ma także możliwości montowania lamp z odzysku, na wszystko trzeba mieć dokumentację. W tym roku środków takich nie mamy, może - jak będzie wola radnych Rady Miasta - jakieś środki zostaną przeznaczone w przyszłorocznym budżecie - mówi Burmistrz i dodaje: -Możemy jako miasto zaproponować bieżące naprawy.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: inwestycje biłgoraj   osiedle różnówka   ulice wiśniowa, morelowa i jagodowa   budżet miasta biłgoraj

Zobacz także

Stop pożarom traw!

Dodane: 2021-04-06 09:07 - Komentarze  (1)  czytane (1024)

TAGI: wypalanie traw, pożary trwa, stop wypalaniom traw, powiat biłgorajskiKomentarze (30)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.237.20.246

asd (2021-02-25 15:08:47)

No to wrzucam kamyczek do ogródka. Ile lat tam mieszkacie 2 ,3 czy może rok. Są ulice przy polnej Gałczyńskiego i Andersena Fredry gdzie mieszkańcy zamieszkują już 30 lat lub 20 lat, więc frycowe zapłacili. Nie piszę by wam nie robili. Niech robią ale ośiedle Polna to jedne duże bagno.

WItt (2021-02-07 18:43:42)

Do ,,ja" Zanim coś napiszesz to się zastanów. Bo teraz ludzie nerwowe są. Jak cię namierzą to może ci się odechcieć pisania nie mówiąc o podatkach. Po takich bliskich spotkaniach może cię rodzona matka nie poznać.

WItt (2021-02-07 18:40:03)

Do ,,ja" Zanim coś napiszesz to się zastanów. Bo teraz ludzie nerwowe są. Jak cię namierzą to może ci się odechcieć pisania nie mówiąc o podatkach. Po takich bliskich spotkaniach może cię rodzona matka nie poznać.

wyborca (2021-02-07 18:35:05)

To nieprawda że Burmistrz nie ma pieniędzy !!! On ma ich za dużo, wprost on martwi się gdzie ją wydać. Np. co roku wydaje na ustrojenie rond kwiatami prawie 100 tyś zł . Jesienią 2020 wydano ponad 70 tyś zł na zasadzenie krzewów wzdłuż ul. 11 Listopada oraz ul Poniatowskiego. Normalnie szlag człowieka trafia jak ludzie proszą, skamlą o kilkadziesiąt metrów drogi a urzędasy mają to gdzieś. Na te krzewy pług odsnieżający zgarnął śnieg niszcząc je przy okazji. Mieszkańców Morelowej , Jagodowej i paru innych ulic zapraszam na 11 listopada niech obejrzą te krzewy. Tam marnuje się forsa z waszych podatków !!! A co nie wystarczył by sam trawnik? A potem do Burmistrza walcie z przytupem a jak nie pomoże to listy robić i podpisy zbierać o odwołanie burmistrza w referendum. Przestancie skamleć o ulicę, zacznijcie działać bo kadencja minie i dalej będziecie grząść w błocie.

(2021-02-06 12:02:43)

To oczywiste, że najważniesze są drogi, chodniki w miejscach powszechnie użytkowanych. W dalszej kolejności oddalone osiedla. W centrum miasta z chodników i dróg korzystają nie tylko mieszkańcy tej części Biłgoraja, warto o tym pamiętać.

Mieszkaniec2 (2021-02-05 12:17:46)

Wkład od posesji ? Może ktoś mi powie czy mieszkańcy Placu Wolności czy ul.Kościuszki też dawali taki wkład ?

do poniżej (2021-02-05 11:08:00)

A w ryja chcesz???

do mieszkańca (2021-02-05 10:10:44)

granit to będziesz miał przy Lubelskiej lub w Puszczy jak ci rodzina ufunduje a od naszego pod Urzędem to ty się odp......

do poniżej (2021-02-05 09:13:29)

Wkład 2500 od posesji to śmieszna kwota. Nasza wspólnota mieszkaniowa z funduszu remontowego wydała na kostkę brukową / na chodniki / - 41820 zł., obrzeża betonowe - 5200 zł., krawężniki drogowe - 8076 zł., obsługę geodezyjną - 4000 zł. Pieniądze na położenie kostki były zbierane od kilku lat. Z chodnika korzystają też mieszkańcy sąsiednich ulic.

(2021-02-05 09:09:43)


„W ostatnich dniach toczył się w Krakowie proces grupy szpiegów amerykańskich powiązanych z krakowską Kurią Metropolitarną. My zebrani w dniu 8 lutego 1953 r. członkowie krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich wyrażamy bezwzględne potępienie dla zdrajców Ojczyzny, którzy wykorzystując swe duchowe stanowiska i wpływ na część młodzieży skupionej w KSM działali wrogo wobec narodu i państwa ludowego, uprawiali – za amerykańskie pieniądze – szpiegostwo i dywersję.
Potępiamy tych dostojników z wyższej hierarchii kościelnej, którzy sprzyjali knowaniom antypolskim i okazywali zdrajcom pomoc, oraz niszczyli cenne zabytki kulturalne.
Wobec tych faktów zobowiązujemy się w twórczości swojej jeszcze bardziej bojowo i wnikliwiej niż dotychczas podejmować aktualne problemy walki o socjalizm i ostrzej piętnować wrogów narodu – dla dobra Polski silnej i sprawiedliwej".

Rezolucję podpisały 53 osoby - między innymi Wisława Szymborska
zmiencie nazwe ulicy

Mieszkaniec (2021-02-05 09:00:31)

A może trochę granitu spod Urzędu Miasta przenieść na utwardzenie dróg na osiedlach

Mieszkaniec (2021-02-04 18:03:46)

Mieszkańcy ul .Jasminowej na bieżąco przez kilka lat składali inicjatywy własne do budżetu w celu realizacji infrastruktury poprawiające jakość życia.linia wodociągową i elektryczna wybudowana była że środków własnych mieszkańców. Kanalizację i oświetlenie ulicy że środków miasta a droga to już inicjatywa wspólna. Mieszkańcy w 2018 roku włożyli po średnio 2500zl od posel Tym sposobem ul Jasminowa ma pełne uzbrojenie. Pierwsi mieszkańcy na ul Jasminowej zamieszkali w 1995 r. Trochę to trwało.

Miłosz Kot (2021-02-04 15:50:04)

Bez przesady, Jaśminową, też boczną Polnej zrobili kilka lat temu z wkładem mieszkańców, dołożyli się i maja drogę, a tak dalej by czekali i mieli błoto. Z tego co wiem dołożyli się ale miasto zwolniło ich z opłaty adiacenckiej, wiec na jedno wyszło, tylko nie musieli czekać w nieskończoność na drogę.

odpowiedź (2021-02-04 14:25:25)

Na Przewodniczącego Rady

do wpisu poniżej (2021-02-04 13:43:43)

na kogo zmienić? jakieś propozycje?

(2021-02-04 13:12:02)

Trzeba zmienić Rosłana i zobaczycie będzie lepiej.

matrix (2021-02-04 09:08:57)

Nie dajcie się wrabiać we wkłady własne przy budowie drogi. Od tego są urzędnicy i płacimy podatki aby zaspokoić potrzeby mieszkańców.

mydlenie oczu (2021-02-04 08:55:06)

Nam burmistrz powiedział że droga miejska służy tylko nam mieszkańcom bo prowadzi tylko do czterech bloków i jest ślepa. Jak mieszkańcy będą partycypować w kosztach to może rada przydzieli środki. Zrobiliśmy chodniki, krawężniki i oświetlenie od strony drogi a remontu jak nie było tak niema. Teraz z chodnika korzystają mieszkańcy kilku sąsiednich ulic. Raz pokazała jakaś ekipa i zasypała dziury. Po jaką .... płacimy podatek od nieruchomości.

Mieszkaniec2 (2021-02-04 08:00:05)

Jakie jutro , minęło 20 lat ,to prawie ćwierć wieku

Ja (2021-02-03 22:13:52)

Nie chcesz podnosić podatków? To nie oczekuj ze będą remonty.
Aby wydać trzeba mieć co

(2021-02-03 20:58:33)

tak (2021-02-03 20:41:42)

Puknij ty sie w glowe z tym podnoszeniem podatkow.

Ja (2021-02-03 17:38:44)

Jak kupowali mieszkania czy budowali domy to było ok ale teraz chcą remontu już jutro. Miasto wyremontowało duzo ulic i dalej powinni robić te ulice gdzie jest szansa na dofinansowanie.
Drodzy radni przestańcie siać populizm i podnieście podatki lokalne które nie były zmieniane od 2013 roku. Miasto już praktycznie nie ma nadwyżki budżetowej która można inwestować

Mieszkaniec (2021-02-03 17:02:50)

Wiśniowa jagodowa morelowa? Przecież tam leżą płyty. Jedźcie na ulicę makową - lepsze drogi są na polach niż na tej ulicy.. dół na dole błoto a o oświetleniu można pomarzyć. Dobry mi to czas na osiedla...

tak (2021-02-03 14:09:52)

Na choinkę i na skwerek za 836 tys,

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

JP BUDOWNICTWO

ul. E Orzeszkowej 25, 23-400 Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Uczczono ofiary Zbrodni Katyńskiej i katastrofy smoleńskiej (FOTO, AUDIO)

W 81. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej,...

Przygotowania do realizacji projektu „Door-to-door” w zaawansowanej fazie

Do starostwa powiatowego w Biłgoraju trafiły dwa, specjalnie...

Biłgorajski szpital przyjmie pacjentów covidowych z Podkarpacia

Szpitale w Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim zostały wytypowane...

Obiekty sportowe przy ZSBiO w Biłgoraju

Przy "Budowlance" powstanie nowoczesny kompleks boisk. Z Rządowego...

Ciemnice i Groby Pańskie w parafiach powiatu biłgorajskiego (FOTO)

Mimo obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa,...

Wysokie kompetencje pewna przyszłość zawodowa uczniów szkół średnich powiatu biłgorajskiego (FOTO, VIDEO)

Samorząd powiatowy, wspólnie ze szkołami średnimi dla których...

Ogłoszenia