Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nie ma pieniędzy na internę w Tarnogrodzie (VIDEO)

Dodał: red Data: 2012-11-29 22:05:58 (czytane: 4043)

Tak podczas sesji Rady Miejskiej w Tarnogrodzie stwierdził Karol Stpiczyński. Dyrektor biłgorajskiego szpitala wyjaśniał radnym, dlaczego Spółka Arion nie będzie prowadzić Oddziału Wewnętrznego w Tarnogrodzie.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajO przedstawienie informacji co do przyszłości tarnogrodzkiego szpitala do władz Powiatu Biłgorajskiego i Spółki Arion wystąpił burmistrz Eugeniusz Stróż. -Wobec doniesień medialnych podanych przez bilgoraj.com.pl, z których wynika, że z dniem 12 listopada br. przestał funkcjonować Oddział Wewnętrzny w Tarnogrodzie zwróciłem się do Starosty Biłgorajskiego i Zarzadu Arion Sp. z o. o. o wyjaśnienie tej kwestii, potwierdzenia lub zdementowania tych informacji oraz przedstawienia rzetelniej informacji odnośnie przyszłości placówki w Tarnogrodzie. Portal (bilgoraj.com.pl) donosił o planach otwarcia oddziału psychiatrycznego, teraz powołując się na źródła w szpitalu informuje, że otwarty będzie Oddział Rehabilitacji. To wszystko wzbudza społeczny niepokój. Chcemy usłyszeć od władz Powiatu i Spółki o planach względem tarnogrodzkiego szpitala - mówił podczas sesji 29 listopada br. Eugeniusz Stróż.

starosta_o_bilgorajskim_szpitalu.JPG


Jak przyznał Starosta Marian Tokarski władze Powiatu Biłgorajskiego o likiwdacji Oddziału Wewnętrznego w Tarnogrodzie dowiedziały się już po fakcie. -W tym temacie wystosowaliśmy pismo do Wojewody Lubelskiego i w chwili obecnej czekamy na odpowiedz. Rozmawialiśmy o tym także z władzami spółki Arion. W myśl umowy dzierżawy takie działania powinny być konsultowane z Zarządem Powiatu, tak się nie stało. Przekazaliśmy władzom Spółki informację, że takie działanie jest niedopuszczalne. Arion Sp. z o. o. otrzymała od nas "żółtą kartkę", dostaliśmy także zapewnienie, że tego typu sytuacja się nie powtórzy. Jako jedna ze stron umowy dzierżawy w formie kroków prawnych możemy m. in. ukarać Spółkę karą finansową w wysokości 5 tys. zł. W skrajnych przypadkach nie wywiązywania się z zapisów umowy może ona zostać wypowiedziana - zaznaczył Marian Tokarski. Przewodniczący Zarządu Powiatu poinformował także, że w chwili obecnej nie ma środków od NFZ-tu, które pozwoliłyby dzierżawcy prowadzić Oddział Wewnętrzny w Tarnogrodzie.

Reklama.

-Trzeba także zrozumieć fakt, że NFZ zapowiedział finansowanie ZOL-u i Oddziału Rehabilitacji, co pozwala nadal w tarnogrodzkiej placówce świadczyć usługi medyczna - dodał Starosta.

O kłopotach z finansowaniem interny w Tarnogrodzie mówił Karol Stpiczyński. Dyrektor biłgorajskiego szpitala przypomniał, że kontrakt na Oddział Wewnętrzny w Tarnogrodzie skończył się w czerwcu br. Obecnie Spółka zamierza w tarnogrodzkiej placówce prowadzić Zakład Opiekuńczo Leczniczy (ZOL) na razie na dwóch piętrach budynku, a po otrzymaniu dofinansowania na sprzęt do rehabilitacji z NFZ, na jednym piętrz otworzyć Oddział rehabilitacji.

Zobacz całe wystąpienie dyrektora Stipczyńskiego:


stpiczynski_szpital_tarnogrod.jpg

>>KLIKNIJ<< i oglądaj

Zarówno radni rady Miejskiej w Tarnogrodzie, jak i mieszkańcy Gminy Tarnogród podkreślali, że czują się oszukani. W styczniu br. obiecywano im, że Oddział Wewnętrzny jako pierwsza pomoc dla mieszkańców Gmin na południe od Tanwi, a więc Gmin Księżpol, Tarnogród, Potok Górny i Biszcza będzie utrzymany. -Dziś widzimy, że tamte obietnice były czczym gadaniem. Dziś w Tarnogrodzie nie będzie ani jednego łóżka dla chorych pierwszej potrzeby. Tak tej sytuacji nie zostawimy. Szpital w Tarnogrodzie przeszedł różne zawieruchy dziejowe, zawsze jednak służył mieszkańcom naszego regionu, chcemy by było tak nadal - podnosił radny Ryszard Krzechowiec.

Na zakończenie burmistrz Tarnogrodu przedstawił fragmenty pisma z Narodowego Funduszu Zdrowia, z których wynikało, że NFZ jest zainteresowany finansowaniem usług medycznych świadczonych w ramach Oddziału Wewnętrznego. Burmistrz nie wspomniał jednak o wysokości kwoty, która byłaby przekazana na tarnogrodzką placówkę. Kwestie związane z przeniesieniem kontraktu na Oddział Wewnętrzny w Tarnogrodzie i Izbę Przyjęć, tj. sumę 3,5 mln zł na oddziały nie zabiegowe w Biłgoraju przypomniał Władysław Chodkiewicz. Prezes tarnogrodzkiego Stowarzyszenia Diabetyków, za ZR ZL OZZL, przypomniał, że ok. 1,6 mln zł trafiło na Oddział Neurologii, ok. 1,2 mln zł na Oddział Pulmonologiczny, blisko 480 tys. zł na Kardiologię i 300 tys. zł na Oddział Pediatryczny.


/bilgoraj.com.pl/

 

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.243.36

wojtek (2012-12-06 17:08:15)

Proszę nie pan dyrektor powie komu NFZ daje pieniądze na zakup sprzętu,następna ściema spółki arion,a starostwo to przyjmuje i robi z siebie głupich

wojtek (2012-12-06 16:58:42)

Proszę nie pan dyrektor powie komu NFZ daje pieniądze na zakup sprzętu,następna ściema spółki arion,a starostwo to przyjmuje i robi z siebie głupich

(2012-12-04 20:41:08)

Uważam, że zawsze należy szukać rozwiązań możliwych do realizacji, skoro istnieje możliwość funkcjonowania ZOLu i odziału rehabilitacji

Witt (2012-12-03 20:31:12)

Do TW Kruka-z Frampola. Coś tam z Biszczy piszą o zmianie nazwiska pewnej zacnej rodziny@. Pan coś wie?

-- (2012-12-02 13:47:44)

Nie mam nic przeciwko wymienionemu tu dr CM, bo to dobry chirurg operator ale poza tarczycami i laparoskopowymi zabiegami nic nowego nie wprowadził a też pracuje tu już ponad 10 lat. A te przeszczepy kto robi??

(2012-12-02 13:33:38)

że pracowali 20 lat to nie jest żadne osiągnięcie

raczej powód do smutku i zadumy, że przez 20 lat nie wprowadzili żadnych nowych zabiegów, że dopiero DR Mirosław zaczął operować tarczycę itp

-- (2012-12-02 13:26:35)

Ci chirurdzy pracowali w tym szpitalu ponad 20 lat i tak jak obecni operowali i wielu ludziom życie uratowali! Czyżby teraz w klinice ARION 2-3 chirurgów którzy zostali z poprzedniej ekipy i kilku młodych dojeżdżających stażystów wykonywało przeszczepy serca, nerek i wątroby?? Ale postęp! Ha, ha ale bzdury piszecie!!

(2012-12-02 13:16:47)

tak, np jakże szeroko rozoperowani chirurdzy

przeszczepy serca, nerek, wątroby

odeszli i wszystko stanęło

jak szkoda....

Yogi (2012-12-01 20:06:42)

"Lekarze ich zostawili"-ha, ha! Biedni porzuceni Panowie z ARION! Dobrze wiecie, że to przez Waszą arogancję, brak kultury, szacunku i kompetencji lekarze odeszli. I warto wyjaśnić, że większość z nich odeszła sama, nie została zwolniona! I radzą sobie dobrze w nowych miejscach pracy wbrew różnym opiniom piszących tutaj, że "konowały, łapówkarze, nieuki itd, itp." Inni potrafią docenić ich pracę i wiedzę!

Andrzej (2012-12-01 16:11:17)

Byłem wczoraj ,zapłaciłem 50zł za badanie, jest w pożo i nie pójdę tam leżeć za miskę strawy a z oczami jako tako jak na mój wiek.

Andrzej (2012-12-01 16:02:11)

Byłem wczoraj ,zapłaciłem 50zł za badanie, jest w pożo i nie pójdę tam leżeć za miskę strawy a z oczami jako tako jak na mój wiek.

(2012-12-01 09:36:09)

Teraz to można se cmoknąć zarząd powiatu i spółki wd***. Pozamiatane.

Do Andrzeja (2012-12-01 08:09:18)

Ja widzę po tym co piszesz że tobie naprawdę robi się niedobrze, ty wstąp do szpitala i się przebadaj, ze zdrowiem nie ma żartów!! a przy okazji jak na to wszystko popatrzysz to może i wzrok ci się poprawi!!

lol (2012-11-30 22:50:59)

"Lekarze ich zostawili...." -buachacha! - Sami zwolnili większość lekarzy, a teraz przyjeżdżają turyści zarobkowi. A jeśli chodzi o rzetelne zabezpieczenie obsady lekarskiej na oddziałach to gdyby przedstawić do NFZ obecną sytuację to nie tylko Tarnogród ale połowa oddziałów w Biłgoraju nie spełnia wymogów kadry lekarskiej: zakaźny-nie spełnia, noworodkowy-nie spełnia, dziecięcy-nie spełnia, płucny-nie spełnia.
Może przydałaby się jakaś kontrola NFZ?????

lol (2012-11-30 22:42:23)

(2012-11-30 20:11:18)

W poprzednim komentarzu trochę racji jest.Tylko dlaczego na niedofinansowanych szpitalach mają zarabiać właściciele spółek/są to duże pieniądze!/ i Starostwo-opłata dzierżawna ok 1,5mln zł/1rok.Jeżeli juz to powinny powstawać spółki non profit.

. (2012-11-30 20:07:11)

Pieniądze z kontraktu nie są prywatnymi pieniędzmi Arionów.Podpisali umowę , której nie realizują. Doprowadzają do dekapitalizacji majątek szpitala.Cały czas kłamią.Nawet nie potrafią zarządzać tym co przejęli.

Andrzej (2012-11-30 19:27:16)

Czytam te komentarze i nie dobrze mi się robi od tych narzekań.Sytuacja jest jaka jest i nie ma tu winy Arionu czy Starostwa.W tej sytuacji jeszcze nie jeden szpital padnie.Wolał bym przeczytać propozycję jak wyjść z tego impasu.Przecież Arion nie będzie finansował prywatnymi pieniędzmi służby zdrowia naszego powiatu a Starostwo ma ograniczone środki i dług za poprzednie lata.

Wiesław (2012-11-30 11:06:02)

Tokarski Schodziński i Sp-ka myśleli,że zrobili w bankę ARION. Pozbyli się szpitala, a zaponieli że ludzi trzeba nadal leczyć i to dalej jest odpowiedzialność Starostwa. Cwaniaki z Arion przyszli po kasę, co widać, to co nie rentowne to będzie likwidowane. Ludzie na bruk. Panie Starosto - wstyd, po prostu wstyd. A może nam Pan udowodni,że coś potrafi?.

CO TO JEST ŻÓŁTA KARTKA? (2012-11-30 08:57:48)

KARA 5 TYS ZŁ- komedia ! Przecież od zawsze było wiadomo że szpital w Tarnogrodzie nie przynosi zysku i przynosić nie bedzie !!! Niech wezma kase z innych zródeł i dołożą ! Widziały gały co brały.

Do Stpiczyńskiego i jego obrońców (2012-11-30 08:44:59)

podpisując umowę wiedział Pan co robi!Ma PAn doświadczenie układy itp był PAn dyrektorem w Lubaczowie. Więć nie jest dla Was zaskoczeniem obecna sytuacja. OD POCZĄTKU ROBILIŚCIE WSZYSTKO BY ZAMKNĄC U NAS SZPITAL LUB ZROBIC TYLKO ZOL LUB COKOLWIEK INNEGO byle tylko był zysk. NIEUCZCIWOŚĆ OD POCZĄTKU DO KOŃCA.

ciekawy (2012-11-30 06:05:27)

No, mądrego człowieka to aż przyjemnie posłuchać, jesteśmy coraz zdrowsi, żyjemy coraz dłużej, więc do czego jest wam potrzebny szpital?? albo jak go chcecie, to załatwiajcie kontrakty, wyremontujcie bo my nie mamy czasu na takie pierdoły, przecież mamy jeszcze szpital w Gostyninie nie rozerwiemy się!! a ja tak się zastanawiam czy nie czas zmienić spółkę?? bo chętni są i to nie ze śmiesznym kapitałem zakładowym 50000 zł

(2012-11-29 23:07:55)

marian ciepełko sie kończy , lud wyjdzie na ulice

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Monika Pawłowska o wyborach prezydenckich zaplanowanych na 10 maja 2020 roku

Rewitalizacja Placu Wolności i termomodernizacja Urzędu Miasta

Przemysław Czarnek o wyborach prezydenckie zaplanowanych na 10 maja 2020 roku

Gorzkie żale - część I

Wiceminister finansów Leszek Skiba o tarczy antykryzysowej

Wiceminister sprawiedliwości o ograniczeniach w związku ze stanem epidemii

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Złóż życzenia świąteczne za pośrednictwem bilgoraj.com.pl

2020-03-31 - 2020-04-13

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

SZLACHETNA PACZKA 2012

Na Lubelszczyźnie tysiące rodzin żyje w biedzie – do 7 grudnia na www.szlachetnapaczka.pl możesz wybrać jedną z nich i przygotować...