Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nie daj się oszukać!

Dodał: red Data: 2019-01-25 17:36:40 (czytane: 1631)

Policjanci biłgorajskiej komendy otrzymali wczoraj cztery zgłoszenia o próbach wyłudzeń pieniędzy od starszych mieszkańców Biłgoraja. Niestety w jednym z przypadków starsze małżeństwo straciło oszczędności. Policjanci poszukują oszustów i po raz kolejny apelują o rozwagę oraz ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajWczoraj biłgorajscy policjanci otrzymali cztery zgłoszenia o próbie wyłudzenia pieniędzy od mieszkańców naszego miasta w wieku od 80 do 82 lat. Wszystkie dotyczyły próby wyłudzenia od nich środków finansowych metodą na tzw. „wnuczka”. Jak ustalili funkcjonariusze, do zgłaszających dzwoniła kobieta lub mężczyzna, podający się za członka rodziny z informacją, że pilnie potrzebują pieniędzy.

Trzy mieszkanki Biłgoraja szybko się zorientowały, że mają do czynienia z próbą oszustwa i na szczęście nie przekazały nikomu pieniędzy a o zdarzeniu powiadomiły policjantów. Niestety w jednym z przypadków 80 latek wraz z żoną uwierzyli kobiecie podającej się za bliską im osobę i stracili ponad 20 tys. zł.

nie_daj_sei_oszukac.jpg

Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają oszuści i jak nie stać się ich ofiarą. Prowadzone przez policjantów akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Seniorzy ostrzegani są o tego typu oszustwach za pośrednictwem środków masowego przekazu oraz przez policjantów, którzy organizują spotkania z osobami starszymi.

Pamiętajmy jednak, że przestępcy nie pozostają w tyle i modyfikują swoje działania. Wymyślają coraz to inne metody. Oszuści są bezwzględni i wykorzystują różne preteksty, aby wyłudzić pieniądze od swoich rozmówców. Policjanci poszukują oszustów i po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Reklama.

Jak nie stać się ofiarą oszustów?
Przede wszystkim należy zachować ostrożność - jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności.

Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Niezwykle ważna jest także czujność pracowników banków czy urzędów pocztowych.

Przypominamy! Żeby nie stać się ofiarą takiego przestępstwa musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom oraz kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób, które pukają do naszych drzwi lub dzwoniąc podszywają się za bliskich.

Bądźmy także podejrzliwi, gdy ktoś zasłaniając się pośpiechem ponagla nas do szybkiego podjęcia ważnych finansowych decyzji.

Pamiętajmy także, że prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

/JK/

Tagi: nie daj się oszukać   policja biłgoraj   oszustwo na wnuczka   wyłudzenie

Zobacz także

18-latek wypadł Volkswagenem z drogi

Dodane: 2020-07-24 08:45 - Komentarze  (3)  czytane (2260)

TAGI: kolizja drogowa, ulica poniatowskiego, biłgoraj, kontrole policyjneKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.236.59.154

ciekawy (2019-01-26 14:55:37)

Taaa! A co zrobić jak cię "państwo" okrada?

21hj (2019-01-25 22:38:43)

Co to za różnica jak kradną ?Czy legalnie czy nie ?Tz przedsiębiorcy tez non stop okradają skarbówkę i pracowników. Jeden złodziej !!!!!!!!!!!!!!!!!

(2019-01-25 17:47:52)

Smutne, że oszuści znowu kogoś skrzywdzili. Najlepiej nieznajomych lekkomyślnie do mieszkania nie wpuszczać. Zdumiewa łatwowierność, na której oszuści żerują.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ruszył "Festiwal kultur"

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

III Przedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek (FOTO)

Święta Bożego Narodzenia, to wyjątkowy czas który spędzamy w gronie rodziny i naszych bliskich. Obok Wigilii, choinki, opłatka, kolędy...