Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nie chodzi o krytykowanie, ale wskazywanie konkretnych rozwiązań i ich realizację

Dodał: red Data: 2018-09-17 10:41:45 (czytane: 9106)

-Jestem człowiekiem niezależnym. Nie należę do żadnej partii politycznej. Startuje z listy PiS mając ich poparcie. Chcę podzielić się swoim czasem, umiejętnościami i doświadczeniem, które również zdobyłem w biznesie - zapewnia w wywiadzie dla Portalu bilgoraj.com.pl kandydat PiS na Burmistrza Miasta Biłgoraj, Wojciech Gleń.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

bilgoraj.com.pl: Jest pan kandydatem popartym przez Prawo i Sprawiedliwość na Burmistrza Miasta Biłgoraj. Wojciech Gleń to...
Wojciech Gleń: To 41-letni przedsiębiorca, biłgorajanin. Mam wspaniałą rodzinę żonę Monikę i trzech synów Beniamina, Bruna i Błażeja. Z wykształcenia jestem technikiem budownictwa. Ukończyłem również Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu. Od kilkunastu lat prowadzę rodzinną firmę z 30 letnią tradycją, którą zapoczątkowali moi rodzice mój ojciec śp Stanisław Gleń i mama Maria. Wielu ludzi może mnie kojarzyć z rolą Jezusa jaką od kilku lat odgrywam podczas Misterium Męki Pańskiej. Jestem człowiekiem wierzącym i nie wstydzę się swojej wiary, a jej zasady wprowadzam codziennie w życie.

Nie jest Pan członkiem PiS-u, ale chyba po drodze Panu z tą partią?
Jestem człowiekiem niezależnym. Nie należę do żadnej partii politycznej. Startuje z listy PiS mając ich poparcie. Osobiście popieram wiele założeń Prawa i Sprawiedliwość aczkolwiek uważam iż wielka polityka na naszym małym biłgorajskim podwórku nie powinna mieć miejsca. Powinniśmy iść razem i mieć wspólne cele aby żyło się nam lepiej z zachowaniem zwykłych ludzkich wartości prawdy, dobra i piękna. Aby każdy człowiek był poszanowany ze względu na to kim jest a nie na to ile ma. Bardzo ważna jest również współpraca władz z powiatem, z gminą, z kościołem, ze szkołami, ze stowarzyszeniami, fundacjami, klubami sportowymi, z przedsiębiorcami. Uważam, że  ludziom trzeba dać szanse na godne życie w naszym mieście.

Co zdecydowało o kandydowaniu?
Zadecydowałem się kandydować na stanowisko burmistrza po wielu rozmowach z mieszkańcami, długo zastanawiałem się nad tą decyzją bo nie była łatwa. Chcę podzielić się swoim czasem, umiejętnościami i doświadczeniem, które również zdobyłem w biznesie. Przede wszystkim chce przypomnieć, że władza to jest służba dla Narodu i dla dobra wspólnego, a nie możliwość zdobycia zaszczytów. Jest to bardzo duża odpowiedzialność. Mam nadzieję, że mieszkańcy Biłgoraja, znając mnie mnie i moją rodzinę, uznają, że jestem godny Ich zaufania. osobiście zachęcam zatem do wzięcia czynnego udziału w wyborach samorządowych, abyśmy przestali tylko rozmawiać i wzięli los w swoje ręce a tym samym wspólnie osiągnęli sukces. 

wojtek_glen_bilgoraj_kandydat.jpg

Kwestie biznesu nie są panu obce...
Nie tylko kwestie biznesu, ale przede wszystkim ciężka praca nie jest mi obca. Już jako młody chłopak pomagałem ojcu w prowadzeniu firmy. Przechodząc kolejne szczeble stanowisk poczynając od pracy fizycznej poprzez operatora sprzętu, brygadzistę, kierownika i managera stałem się osobą  zarządzającą firmą. Znam sytuację na rynku pracy i uważam że wymaga poprawy – by nasze Miasto mogło się rozwijać nie tylko pod względem estetycznym czy mieszkaniowym ale także pod względem gospodarczym. Ciężka praca (również fizyczna) pozwala mi rozumieć i być bliżej zwykłego człowieka, który zarabiając najniższa krajową musi przeżyć kolejny miesiąc. Zarządzanie takim przedsiębiorstwem uświadamia mi jak ważna jest miła i szybka obsługa klienta jeżeli chce się go pozyskać, jeżeli chcę się istnieć na rynku to trzeba o niego walczyć, liczyć się z każdym klientem. Dlatego uważam iż Urzędy powinny zabiegać o petenta. Firma którą prowadzę jest firmą wielobranżową, której główną gałęzią jest obrót złomem i surowcami wtórnymi. Współpracujemy z zakładami produkcyjnymi, przedsiębiorstwami oczyszczania Miasta i Gminy oraz lokalnymi przedsiębiorcami i osobami indywidualnymi. Biznes nauczył mnie odpowiedzialności na rzecz społeczności lokalnej. Na terenie mojego zakładu odbywają się szkolenia Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Udzielam się również społecznie wspierając wszelkiego rodzaju inicjatywy kulturalne, historyczne, motoryzacyjne, edukacje i mające na celu rozwój, bezpieczeństwo oraz dobro mieszkańców naszego Miasta.

Doświadczenie biznesowe przyda się w pełnieniu funkcji Burmistrza?
Oczywiście. Będąc przedsiębiorcą rozumiem problemy ludzi, którzy jak ja prowadzą własną działalność gospodarczą. Rozumiem ich rozczarowanie gdy często zostają odesłani z kwitkiem i nie uzyskują należnej im pomocy. Kiedy ich inwestycje są blokowane poprzez niekorzystne plany zagospodarowania czy inne działania. Widzę również potrzebę powołania komisji doradczych w sprawie przedsiębiorców. Ale nie tylko chciałbym powołać społeczne organa doradcze m. in. do spraw seniorów i  młodzieży aby być na bieżąco z ich problemami i móc im pomóc. Chciałbym nawiązać dialog z młodzieżą aby mogli zgłaszać swoje pomysły np. na dni Biłgoraj tak aby uczyli się już odpowiedzialności i mieli poczucie że mają wpływ na rzeczywistość w której żyją.

Widzę więc, ze biznesowe doświadczenia nie będą jedynymi jakie zechce Pan wykorzystać?
Bycie Burmistrzem, to bardzo odpowiedzialna funkcja. Obiecuję, że gdy mieszkańcy mnie poprą, cały swój czas, energię i doświadczenie wykorzystać dla rozwoju Miasta i dobra obywateli. Będąc rodzicem rozumiem problemy i potrzeby ludzi, którzy mają małe dzieci, którzy chcieliby stworzyć dogodne warunki życia dla swoich pociech i którzy chcieliby móc patrzeć jak wzrastają bez konieczności wyjazdu za granice za pracą. Rozumiem konieczność poprawy wczesnej edukacji w szkołach. Zwiększenia etatów na zajęcia poza lekcyjne tak aby dzieci nie musiały przez całe popołudnie krążyć po mieście z miejsca na miejsce w celu skorzystania z dodatkowych zajęć. Rozumiem potrzebę rozwoju sportu i rekreacji w tym modernizację basenu. Trzeba aby kluby sportowe otrzymywały większe wsparcie aby rzetelnie pracowały, a tym samym osiągały dobre wyniki na poziomie mistrzowskim. To wszytsko wymaga realizacji, a realizacja doświadczenia i znajomości tematów.

Do tej pory nie było to realizowane?
Podstawowe zadania samorządu gminnego były realizowane, w Urzędzie Miasta pracuje wielu specjalistów i fachowców, z których pracę jako mieszkańcy doceniamy. Ja myślę, że każdy ma swoją ocenę usankcjonowania Biłgoraja w różnych sferach. Wiele jest zrobione, wiele jeszcze do zrobienia. Ocenę minionych lata każdy wyrabia sobie indywidualnie. Ja mam program i wizję rozwoju miasta w takich sferach życia jak gospodarka, kultura, sport, oświata, administracja. I chcę zabiegać o poparcie mieszkańców. Mi nigdy nie chodzi o krytykowanie, ale wskazywanie konkretnych rozwiązań i ich realizację, tym chce zajmować się w kampanii i po ew. wyborze na fotel Burmistrza.

Rozumiemy, że chce Pan tchnąc "nowego ducha" w miasto?
Wszystko się zmienia i zmiana jest naturalnym procesem, którego doświadczamy na co dzień. Obecny burmistrz rządził Miastem przez 16 lat, jego dokonania i potknięcia są wszystkim znane. Osobiście uważam, że nadszedł po prostu czas na zmiany, i że trzeba w sposób perspektywiczny spojrzeć na nasze Biłgoraj i na potrzeby ludzi.

Dziękujemy za rozmowę.
To ja dziękuję za poświęcony czas.

Tagi: wojciech gleń   kandydat na burmistrza   pis biłgoraj   wywiad z wojciechem gleniem

Zobacz także

Jest absolutorium dla Zarządu Powiatu za wykonanie budżetu 2018 roku

Dodane: 2019-06-19 19:53 - Komentarze  (3)  czytane (286)

TAGI: sesja absolutoryjna, absoluorium, zarząd powiatu, sesja absolutoryjnaKomentarze (125)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.145.45.143

Anka (2018-09-20 23:29:44)

Oby wygrał pan Szeliga. Znam go osobiście. Bardzo dobry człowiek.

(2018-09-20 15:41:22)

p.Gleń ma duże szanse , bo jako jedyny ma kontakt z normalnymi ludźmi , nie samymi "garniturami" i wie co to ciężka robota !!!

jaka dyskusja? (2018-09-19 23:45:06)

xD
Przecież w tej dyskusji bierze udział pewnie mniej niż 10 osób, a większość powiązana z komitetami.
Artykuł wisi dwie domy, a ma 5 tysięcy odsłon, większość pewnie wielokrotnych z tego samego IP. Ilu unikalnych użytkowników go przeczytało? Myślę, że mniej niż tysiąc. Portal czytając ludzie z całego powiatu, który ma ponad 100 tysięcy mieszkańców, a artykuł i komentarze przeczytało kilkaset osób.
Nie wiem po co komitety się tak pompują w komentarzach, przecież w lokalnej polityce internet nadal niewiele znaczy, więcej już znaczy rozmowa przy powie pod sklepem po skończonej dniówce.
Już kampania 4 lata temu pokazała, że lokalnej polityki nie da rady zmanipulować artykułami i komentarzami w lokalnych mediach.

kronikarz (2018-09-19 20:34:40)

P. Gleń nie bał się iść do fotografa. To ważne, bo jeden z kandydatów zamieścił zdjęcie z "dnia pierwszej komunii". Opłacę sesję, by hasło Burmistrz Biłgoraja (wbrew prawu) było przy właściwej fotce!

Karolka (2018-09-19 20:06:35)

Pan Wojciech chce załatwić przede wszystkim swoje sprawy. Obiecuje dodatkowe godziny dla uczniów, a skąd na to weżmie, komu zabierze???? Nie ma pojęcia o tym, jak zarządzać miastem.

Maria (2018-09-19 15:17:51)

Nie po wyglądzie poznasz człowieka a po czynach.
Panie Wojtku obiektywnie rzecz biorąc chyba ma Pan duże szanse bo strasznie "plują jadem", a to oznaka lęku.
Boję się tylko o rozdrobnione głosy na Pana i P. Szeligę.
Może obaj to przemyślcie

Do sklepowa (2018-09-19 11:13:21)

Ale jednak dyskusja jest .

Wszyscy jesteście bohaterami (2018-09-19 11:11:30)

- bohaterami zza ekranów swoich komputerów .
Zamiast srać na jednego czy drugiego ruszcie tyłki i kandydujcie.
Będziecie mieli realne szanse na pokazanie ludziom co osiągnęliście w życiu , będziecie mogli wg własnych oczekiwań zmieniać miasto .
Będziecie mogli spojrzeć w lustro i powiedziec - nie szczekam w necie - ale biorę sprawy w swoje ręce .
Zachęcam zatem do kandydowania .
Chętnie zobaczę co osiągnęliście w życiu poza kupnem komputera i podłączeniem wifi ...
Do it!

Marian (2018-09-19 10:54:34)

Najlepszy program wygra. Gdzie są programy kandydatów???

(2018-09-19 10:38:31)

Czas pokaże

sklepowa (2018-09-19 09:58:04)

nie jestem z rodziny Gleniów ! pracuję w sklepie z pieczywem i co dziennie przewija się bardzo dużo klientów {mieszkańców Biłgoraja} i sami wdają się w dyskusję ze mną i pomiędzy sobą na temat wyboru burmistrza i muszę stwierdzić że niestety ale znaczna większość opowiada się za obecnym burmistrzem

etam (2018-09-19 08:59:02)

Chyba nie kilka.....Poruszenie jest spore. Ludzie zwietrzyli kogoś kto może wreszcie zmienić realnie te chore układy w Biłgoraju. PS. Nie jestem z rodziny i nie znam Pana Wojciecha.

(2018-09-19 08:35:32)

Prawda jest taka, że o tym zdecydują wyborcy kto uzyska najwięcej głosów na urząd burmistrza i do rad miasta oraz powiatu. Pisanie o kimś, że nie ma szans jest śmieszne.

Haha (2018-09-19 07:41:49)

Nie jestem z rodziny.
A skoro wojtek nie ma szans to po prostu przegra. Tyle w temacie .

Jestem z SLD, ale nawet mi już się Janusz znudził (2018-09-19 00:31:31)

Stawiam na Glenia a Szeliga niech pompuje liście a w zasadzie co chce niech pompuje.

do wpisu poniżej (2018-09-18 23:48:43)

a jak zmienią te wpisy niby rodziny i znajomych? albo co gorsza to nie wpisy rodziny i znajomych, a mieszkańców Biłgoraja?

Jan (2018-09-18 23:38:12)

Kilka komentarzy znajomych i rodziny nie zmieni nic. Pan wojtek jest bez szans. Po co mu taki start?

s (2018-09-18 22:15:49)

Rozmawiam trochę z ludźmi i okazuje się, że Glenia znają nie tylko ludzie w średnim wieku. Nie było osoby, która wypowiedziałaby się bez szacunku o nim a i większość zamierza na niego glosować. Z tego wniosek, że hasła typu "nie ma żadnych szans" wpisują wiadome osoby, które strach obleciał.

Janek (2018-09-18 19:27:34)

Jak by nie miał szans nie zlatywalo by się tu pół miasta komentować. Widocznie ktoś się boi o stołeczek etacik i inne bonusy

Do wyborca (2018-09-18 18:30:56)

Co wy wypisujecie? Naprawdę sami wierzycie w te bzdury? Gleń nie ma żadnych szans.

(2018-09-18 17:41:09)

ile można pomyj wylać na człowieka ,ot tak sobie - tylko za co ?za to że ciężko pracują ? że nigdy nie odmawiają pomocy ? że sobie radzą ? panie wojtku ma pan bardzo duże szanse aby zostać burmistrzem a te śmieszne komentarze to pisze garstka zazdrosnych nieudaczników

Wyborca (2018-09-18 16:37:41)

To że ktoś startuje z czyjegoś komitetu nie znaczyć musi że go popiera dzisiaj rozmawiałem z kandydatem który staryje od Rosłana i mówi że na Glenia zagłosuje. Podejrzewam że p Gleń przekona wiele osób do siebie

Magda (2018-09-18 16:18:36)

Popieram p. Wojtka Glenia. Życzę powodzenia.

Tbs (2018-09-18 16:17:26)

Ci deweloperzy to ciekawy temat tbs podał że nie ma chętnych na mieszkania więc nie buduje jednocześnie w mieście powstaje jednocześnie wiele bloków budowanych przez deweloperów co za dziwny zbieg okoliczności

Ania (2018-09-18 15:42:46)

U ROŁANA PREZESEM TBS jest niejaki p. Jacek GRABEK
Spytajcie w KRUS - Jaki to fachowiec.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Jest mowy Zarząd biłgorajskiego Oddziału ZNP

17 czerwca 2019 roku w siedzibie biłgorajskiego Oddziału ZNP odbyło...

Ludowa muzyka, ginące zawody i puszczanie wianków, czyli Festiwal Sztuki Ludowej "Biłgorajska nuta"

W Dylach k/Biłgoraja odbyła się kolejna edycja Festiwalu Sztuki...

Gęsi biłgorajskie trafiły do Soli

160 sztuk piskląt gęsi biłgorajskiej w tym tygodniu trafiło do Soli...

Walne Zgromadzenie w Spółdzielni Mieszkaniowej

W Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" w Biłgoraju, ruszyły Walne...

Uprawomocniła się decyzja Wojewody. Pomnik Jóżefa Dechnika zniknie z centrum Biłgoraja

Właśnie uprawomocniła się decyzja Wojewody Lubelskiego z 4 lutego...

Misterium Męki Pańskiej (VIDEO)

Już po raz siódmy w Biłgoraju odtworzone zostały sceny ostatnich...

Ogłoszenia