Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Naukobus w Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2021-10-13 14:34:15 (czytane: 1145)

Z Centrum Nauki Kopernik do biłgorajskiej "Jedynki" przyjechał naukobus. Naukobus, pełniący rolę mobilnego laboratorium, daje szansę zobaczenia i dotknięcia ponad 20 eksponatów przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajTo okazja i szansa na niezwykłe lekcje, dzięki którym uczniowie w praktyczny sposób, poprzez eksperymenty, mogą poznawać tajniki różnych dziedzin nauki, w tym fizyki, biologii czy informatyki. Wizyta naukobusa w Biłgoraju odbyła się w ramach programu Nauka dla Ciebie. To inicjatywa mająca na celu umożliwienie samodzielnego odkrywania nauki dzieciom i młodzieży z małych miejscowości na terenie całej Polski.

naukobus_w_bilgoraju__1_.JPG

-My przyjechaliśmy z wystawą "Eksperymentuj" w ramach programu "Nauka dla Ciebie", organizowanego przy współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Dziś mamy tutaj 10 eksponatów przedstawiających zasady działania praw fizyki ale mamy także łamigłówki uczące logicznego i analitycznego myślenia czy eksponat o anatomii człowieka oraz podstawy tworzenia filmu poklatkowego czy też szyfry - mówi Bronisław Kryciński z Centrum Nauki Kopernik.

naukobus_w_bilgoraju__2_.JPG

Nauka przez eksperymentowanie zostawia najwięcej wiedzy w głowie, angażuje wszystkie zmysły i pozwala w wielu przypadkach do rozwiązań dojść własną pracą i działaniem. -To więc z jednej strony nauka i zachęcenie dzieci do zgłębiania wiedzy, z drugiej strony pokazanie szkołom i nauczycielom, że lekcje można prowadzić w sposób nieco inny niż tylko wykład w klasie. Jeśli nauczyciele poczują się dzieki tej wystawie zachęceni by eksperymentować z uczniami na lekcjach, to tym lepiej dla całego systemu nauczania w szkołach podstawowych - dodaje Kryciński.

naukobus_w_bilgoraju__4_.JPG

Taka forma zdobywana wiedzy przypadła uczniom. Na pewno tutaj jest ciekawiej niż na takiej zwykłej lekcji, gdzie tylko się słucha i pisze w zeszycie i gdzie są tylko książki. Tutaj można samemu zobaczyć jak działają różne rzeczy i dowiedzieć się czemu tak działają - podkreśla Miłosz Proć z klasy VII.

naukobus_w_bilgoraju__3_.JPG

Podobnego zdanie jest Agata Karolczak. Jak przyznaje było wiele rzeczy, które były niezwykłe. -Można dowiedzieć się wielu różnych rzeczy właśnie z własnych eksperymentów. Był sprzęt, gdzie można było sprawdzić swój refleks i słuch i taką koordynację. Fajne były szyfry, gdzie trzeba było wykazać się logicznym myśleniem. Mnie także podobał się taki jakby manekin, gdzie można było zobaczyć jak wygląda i z czego składa się ludzki organizm - podkreśla.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: naukobus   szkoła podstawowa nr 1 w biłgoraju   centrum nauki kopernik   oświata biłgoraj

Komentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.92.28.52

Logan (2021-10-14 07:50:55)

Polemika-świetny pomysł z tym naukobusem, jak ktoś nie był w Warszawie, w Koperniku, może choć w części zobaczyć, że życie oparte jest na prawach nauki a nie tylko zabobonach a wszystko jest ciekawie podane. Co do poziomu jedynki. Faktycznie był kiedyś projekt, aby w klasach specjalnych grupować tzw ciężka młodzież z całego miasta i studentów z tego nie było. W pozostałych klasach, poziom nauczania był porównywalny z innymi podstawówkami i tylko nazwa szkoły była kretynska-gminna szkoła zbiorcza

naukobus .... nie żebym sie czepiał (2021-10-13 18:21:40)

ale jedynka od lat 70 zawsze byłą szkołą no ten teges uzdolnioną inaczej i ten naukobus daje dużo do myslenia

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia