Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nauka poprzez zabawę i doświadczenia

Dodał: red Data: 2017-06-02 15:31:33 (czytane: 1469)

Przez ostatnich kilka miesięcy Biblioteka Publiczna Gminy Tereszpol realizowała projekt „Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi zrobić a zrozumiem – nauka przez zabawę i doświadczenie”. Środki na ten cel pochodziły z dofinansowania otrzymanego od firmy MODEL Opakowania w Biłgoraju.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolProjekt nastawiony był na naukę i rozwój, jednak nie naukę typowo podręcznikową lecz naukę empirycznego poznawania. -Wierzymy, że poprzez „własnoręczne badanie świata” zmotywowaliśmy dzieci do nauki, jednocześnie zapewniając im wspaniałą rozrywkę, bowiem wiedza zdobyta poprzez działanie jest trwalsza niż ta przekazana „ustnie”. Utrwala nie tylko konkretne treści, ale również szczegóły z danej sytuacji takie jak zapach, dźwięk czy emocje - mówi Magdalena Marzec, dyrektor biblioteki.

biblioteka_w_tereszpolu__1_.jpg


Realizacja projektu rozpoczęła się w połowie lutego spektaklem teatralnym. Uczniowie klas I-III z Zespołu Szkół Samorządowych w Tereszpolu-Kukiełkach gościli aktorów z Teatru Profilaktycznego „Magik” z Białegostoku. Przyjechali z przedstawieniem pt. „Egzamin z bezpieczeństwa Tygrysa Benjamina”. -Był to spektakl o charakterze profilaktycznym, traktujący o zasadach bezpieczeństwa w otaczającym nas świecie. Bohaterowie przedstawienia w pouczających scenkach przekazali dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowywania się zarówno w domu jak również w szkole czy na ulicy - wyjaśnia dyrektor biblioteki.

Reklama.

Tydzień później w Zespole Szkół Samorządowych w Tereszpolu - Zaorendzie odbyły się pokazy fizyko - chemiczne dla przedszkolaków pt. „Bajecznie kolorowa chemia”. Dzieci dowiedziały się jak zrobić „pana rękawiczkę”, wodne tornado, kolorowy wulkan czy bajeczną tęczę w kubeczkach. - Zaprezentowane na zajęciach niesamowite zjawiska wyzwoliły u przedszkolaków postawę badawczą i pobudziły zainteresowanie prawami przyrody ale przede wszystkim dały mnóstwo radości – wyjaśnia Magdalena Marzec. W kwietniu w Zespole Szkół Samorządowych w Tereszpolu - Zaorendzie odbył się Turniej Ekologiczny, przeprowadzony na zasadzie popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Dzięki dofinansowaniu do firmy MODEL udało się zakupić nagrody dla zdolnych uczniów.

biblioteka_w_tereszpolu__2_.jpg


Natomiast 9 maja br. sala przedszkola w Tereszpolu - Zaorendzie zamieniła się w bajkową krainę. Tego dnia odbyło się spotkanie autorskie z Edytą Zarębska oraz jej mężem Robertem. Spotkanie było niezwykle ciekawe, pełne pozytywnych emocji i zabawy, a także niezwykle pouczające. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 0 - III. Ostatnim działaniem w ramach projektu był wyjazd do osady leśnej „Doboszówka”. Uczniowie Szkoły Filialnej w Lipowcu uczestniczyli tam w zajęciach edukacyjnych „Od ziarenka do bochenka”. Zajęcia te miały na celu przybliżenie dzieciom poszczególnych etapów powstawania chleba oraz kształtowanie postawy poszanowania dziedzictwa kulturowego i lokalnych tradycji. Był również czas na odwiedzenie zagrody zwierząt, spacer przyrodniczą ścieżką edukacyjną, wspólne ognisko oraz zabawę na placu zabaw.

/red./

Tagi: nauka przez zabawę   gminna biblioteka w tereszpolu   zajęcia dla dzieci   oświata biłgoraj

Zobacz także

1 września uczniowie wracają do szkół

Dodane: 2020-08-05 15:43 - Komentarze  (1)  czytane (260)

TAGI: nowy rok szkolny, covid-19, koronawirusa, nauczanie w czasie pandemiiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.216.134.176

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Dwie kandydatury na dyrektora I LO im. ONZ w Biłgoraju

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Powiatu konkurs na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, wpłynęły dwie oferty. W najbliższy poniedziałek, ma zostać powołana komisja konkursowa. Nowego dyrektora władze powiatu muszą wyłonić do końca marca br. Z końcem tego miesiąca bowiem na emeryturę przechodzi dyrektor Marian Klecha. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia