Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nauczyciele w Biłgoraju łagodzą strajk. Będą wznowione zajęcia

Dodał: red Data: 2019-04-15 17:07:49 (czytane: 4984)

Na stronach internetowych szkół średnich pojawiły się oświadczenia dyrektora placówki bądź komitety strajkowe o wznowieniu zajęć lekcyjnych. To dobra informacja przede wszystkim dla tegorocznych maturzystów. Udział w strajku zawiesiła także Szkoła Podstawowa Nr 4 w Biłgoraju.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj-Informujemy, że od poniedziałku 15 kwietnia 2019r. zostaną wznowione zajęcia dydaktyczne zgodnie z obowiązującym planem lekcji. Uczniów klas maturalnych w przypadku pytań dotyczących ocen prosimy o kontakt z wychowawcami. Rotacyjna akcja protestacyjna nauczycieli będzie kontynuowana. Proszę o wyrozumiałość - napisał Stanisław Sitarz, dyrektor ZSBiO. Strajk rotacyjny odbywa się także w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. O tym informuje dyrektor Adam Balicki. -Taka forma strajku pozwala nam prowadzić zajęcia dydaktyczne, bez uszczerbku na rzetelna prace całej szkoły. W najbliższy czwartek mamy także konferencję klasyfikacyjną maturzystów, co pozwoli dopuścić ich do egzaminu maturalnego - przyznaje dyrektor Balicki.

strajk_nauczycieli_lagodzenie.JPG

Z kolei na stronie biłgorajskiego ONZ-tu, protestujący nauczyciele I LO im. ONZ napisali: -Komitet Strajkowy podjął decyzję o zmianie formy protestu nauczycieli w obronie jakości edukacji. Chcemy, aby strajk był mniej uciążliwy dla naszych uczniów. Dlatego będzie miał charakter rotacyjny, aby mogły odbywać się zajęcia lekcyjne zgodnie z planem lekcji. Ogromnie zależy nam na zrozumieniu sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Pamiętamy stale o swoich obowiązkach wobec młodzieży i o odpowiedzialności, która spoczywa na nauczycielach. Jednak chcemy podkreślić wagę naszych postulatów, z których obrona godności tego zawodu wydaje się być najważniejsza. Podobne informacje przekazało także RCEZ. Jednak po pewnym czasie, została ona ze strony internetowej placówki usunięta. Napisane w niej było m. in., że strajk zostaje zawieszony ze względu na zbliżający sie egzamin maturalny: -Po kilku dniach protestu z goryczą stwierdzamy, że strona rządowa nie wykazuje chęci do rzeczywistego kompromisu ze środowiskiem nauczycielskim. A przecież w najbliższych dniach decydować się będzie los naszych maturzystów. Dlatego w trosce o ich przyszłość podjęliśmy trudną dla nas decyzję o tymczasowym zawieszeniu strajku...

Reklama.

Udział w strajku zawiesili także nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Biłgoraju. W placówce bez przeszkód odbyły się egzaminy gimnazjalne oraz pierwszy dzień egzaminów ósmoklasisty. Bez przeszkód odbył sie także egzamin z języka polskiego dla uczniów klas ósmych w "Piątce". tam jeszcze przed południem nauczyciele strajkowali, dyrekcja jednak zabezpieczyła członków komisji egzaminacyjnej i rozpoczęto sprawdzanie wiedzy ósmoklasisty.

W piątek do pracy wrócili nauczyciele Szkoły podstawowej Nr 4. Tam także bez przeszkód rozpoczęto egzaminy ósmoklasistów.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: strajk nauczycieli   szkoły średnie   oświata biłgoraj   matura 2019

Zobacz także

Pomóż wygrać maszt i flagę dla Biłgoraja i pozostałych gmin

Dodane: 2020-09-08 09:37 - Komentarze  (11)  czytane (1709)

TAGI: pomóz wygrac maszt i flagę, 100-lecie cudu nad wisłą, flaga polski, biało-czerwonaKomentarze (48)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.226.248.180

(2019-04-24 06:32:41)

Tępe, zakomplesione prostactwo wyżywa się na nauczycielach.

(2019-04-18 16:42:00)

123 (2019-04-17 19:24:24)

ale mamy prostaków w tym biłgoraju.

;.,lkjh (2019-04-16 22:49:53)

nauczyciele mają swoje prawa a dzieci mają prawo do edukacji zapisane w konstytucji , róbcie sobie takie cyrki na wakacjach albo feriach cwaniaki . zasr.. elita , kupa nierobów

Do ,,nauczyciela" (2019-04-16 21:56:43)

Ortodoksja i fanatyzm prowadzą do sporów i wojen. Bądź dobrym człowiekiem na co dzień i zasłaniaj się Wielkim Tygodniem i wiarą.

nauczyciel (2019-04-16 21:36:42)

Koledzy i koleżanki -wstyd mi za nauczycieli, którzy piszą jakieś obelgi w komentarzach. Inteligentny, wykształcony człowiek, a do tego nauczyciel nie może poniżać i obrażać innych. Takie wyzwiska nie są na poziomie Waszego wykształcenia. Te "dialogi" to prawie kłótnie niesfornych dzieci. Ogarnijcie się i komentujcie kulturalnie jak przystało na nauczyciela.

zatroskany rodzic (2019-04-16 21:08:58)

bo w Katoliku nauczyciele mają godność i nie muszą o nią walczyć. Inni niestety muszą! Smutne jest to, że nie wiedzą iż godności się nie zdobędzie za żadne pieniądze. Wręcz odwrotnie,można ją stracić i to się właśnie ostatnio stało w większości szkół. Wielki szacunek dla prawdziwych nauczycieli. Może jesteście w mniejszości i jesteście biedniejsi,ale jesteście nadzieją i macie klasę,godność i honor! Dziękuję Wam Prawdziwi Nauczyciele!

taka prawda jest (2019-04-16 20:52:40)

Na tle innych szkół Katolik pokazał klasę, nie włączyli się do strajku, dbają o ucznia

nauczyciel (2019-04-16 20:36:16)

Nauczyciele opamiętajcie się! Jest Wielki Tydzień. Przeproście tych, których obraziliście i się do nich nie odzywacie bo nie poparli strajku. Chrystus puka do drzwi,może ostatni raz...

nauczyciel (2019-04-16 20:34:39)

Nauczyciele opamiętajcie się! Jest Wielki Tydzień. Przeproście tych, których obraziliście i się do nich nie odzywacie bo nie poparli strajku. Chrystus puka do drzwi,może ostatni raz...

co (2019-04-16 20:28:29)

proszę o wsparcie dla tych nauczycieli, którzy nie strajkują. Przechodzą bardzo trudne chwile. Pokoje nauczycielskie stały się miejscem bezlitosnej 'rzeźni,, tych co chcą normalnie pracować. Strajk pokazał prawdziwe oblicze niektórych i to straszne oblicze.

co (2019-04-16 20:27:38)

proszę o wsparcie dla tych nauczycieli, którzy nie strajkują. Przechodzą bardzo trudne chwile. Pokoje nauczycielskie stały się miejscem bezlitosnej 'rzeźni,, tych co chcą normalnie pracować. Strajk pokazał prawdziwe oblicze niektórych i to straszne oblicze.

Rodzic (2019-04-16 16:45:48)

No cóż, są w Biłgoraju szkoły gdzie dobro dziecka jest najważniejsze, ale są tez szkoły gdzie liczy się politykowanie co niektórych nauczycielskich związkowców.
Obecne protesty i postawa nauczycieli ułatwi nam rodzicom podjęcie decyzji o wyborze przyszłej szkoły do której należy zapisać swoje dziecko.

XD (2019-04-16 15:35:07)

Jak Skarbówka weźmie podatek to wy durni rodzice go zapłacicie - coś tempe głowy macie jak wasze bydlęta . Kasa fiskalna nabije wam za korki 100 to będziecie wyć z bólu. Prostaczyny niepisate; XD.

Zorientowany do strajkujących nauczycieli (2019-04-16 14:58:49)

Możecie już skończyć.
Broniarz ma już pewny stołek przewodniczącego w ZNP ! ! !
Po za tym wasz protest nie będzie miał żadnego wpływu na majowe eurowybory i jesienne wybory do Sejmu RP - nawet jakbyście protestowali do Świat Bożego Narodzenia :)))
Swoje zrobiliście

do strajkuących (2019-04-16 13:23:41)

Do strajkujących: Czy jak dadzą wam więcej kasy to będziecie uczyć lepiej i nie będę musiał posyłać dzieci na korki?

,do lmjhb (2019-04-16 12:00:20)

....a co do Twoich pretensji mają NAUCZYCIELE? do pracodawcy się zgłoś i do niego płacz, a nie czepiasz się nauczycieli, którzy maja demokratyczne prawo do wyrażania niezadowolenia i to robią!. Strajkuj sobie jak się nie podoba, ale nie odmawiaj tego prawa innym. Nauczyciele nikomu niczego nie zabrali polaczkowate niedołęgi!

,do lmjhb (2019-04-16 11:59:44)

....a co do Twoich pretensji mają NAUCZYCIELE? do pracodawcy się zgłoś i do niego płacz, a nie czepiasz się nauczycieli, którzy maja demokratyczne prawo do wyrażania niezadowolenia i to robią!. Strajkuj sobie jak się nie podoba, ale nie odmawiaj tego prawa innym. Nauczyciele nikomu niczego nie zabrali polaczkowate niedołęgi!

,lmjhb (2019-04-16 11:25:47)

Myślicie nauczyciele ,że w fabrykach pracują same nieuki. Teraz w fabrykach trzeba się uczyć znać na komputerach na maszynach , debile idą do prostych prac. znam wielu co maja dyplomy studia itd.. i harują w fabrykach bo nie mają układów uczyć w szkołach , bo tam są same klany rodzinne i non stop wali ze szkól komuchami , to szkoły przodowały w pochodach pierwszego maja. Nauczyciele z dumą ganiali z czerwonymi szturmówkami

ja (2019-04-16 11:04:45)

to trzeba było zostać NAUCZYCIELEM!!!! Niedouki ziejące nienawiścią, dyszą i sapią anonimowo. Pożytku społecznego to z takich tyle, co brudu za paznokciem! Społeczne lebiegi. Płaczcie i pomstujcie dalej!! Te obelgi tyle są warte, co ich autorzy - słowem wsadźcie sobie je do swoich śmierdzących, rozczłapanych butów!!!!!

Do Arturro (2019-04-16 11:01:55)

Jak Ci żle / a tak jest bo zazdrościsz innym/ więcej odwagi i sam zacznij strajkować. Albo się doucz i goń do roboty na nauczyciela. We Warszawie są wolne wakaty, a tam i bardziej światłym się staniesz. I chłopie zobaczysz co to za złota robota. Stawiam na tydzień roboty i odechce Ci się wolnego ,18 godz. itd. Ale najsampierw dokształć się.Powodzenia

(2019-04-16 09:43:24)

Plujący nienawiścią niektórzy komentatorzy powinni wiedzieć,iż obecnie to PiS ma najbardziej lewacki program socjalny, dobrze, że tak jest dla wielu polskich rodzin.Te dobre wrażenia się utrzymają , jeśli odpowiednio zostanie rozwiązany problem dotyczący płac nauczycieli i zadbanie o ich godność. Byle nieuk i inny łaps nie ma prawa nauczycieli opluwać, za to należy karać. Władzy powinno zależeć na szacunku dla tej grupy zawodowej, której rola jest bardzo ważna dla przyszłości narodu.

Arturro (2019-04-16 09:22:44)

podobno walczycie o godność. To dlaczego od kilku dni jak włączam jakąkolwiek stację TV to widzę lewacką mordę Broniarza i słyszę jego teksty o pieniądzach.A za 18 godzin pracy 50 tys PLN rocznie to nie płacą w żadnej innej robocie,A jak mają nadgodziny to nawet 60-70 tys,PLN, Jak się nie podoba to zawsze można zmienić pracę na 40 godzinny tydzień pracy, praca w dni wolne i święta, bez wakacji i ferii wolnych.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Teatr obrzędowy przekaźnikiem tradycji (FOTO)

Gmina Biłgoraj rozpoczęła realizację projektu pn. "Teatr obrzędowy...

Wsparcie dla Domów Pomocy Społecznej na walkę z Covid-19. Ponad milion złotych dla powiatu biłgorajskiego

Dzięki unijnemu dofinansowaniu czterdzieści cztery DPS-y w województwie...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Pszczelarz Kozacki wyróżniony tytułem „Marka Lubelskie”

Prowadzący działalność na terenie Gminy Łukowa Pszczelarz Kozacki...

Kasa Stefczyka przeniosła placówkę

Zapraszamy do nowej lokalizacji placówki Kasy Stefczyka! W trosce...

Ogłoszenia