Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nasi posłowie za ochroną życia

Dodał: red Data: 2016-09-29 16:01:36 (czytane: 4180)

Sejm RP na wrześniowym posiedzeniu rozpatrywał dwa projekty obywatelskie dotyczące ochrony życia i aborcji. Pierwszy zakazuje jej całkowicie, natomiast zapisy drugiego liberalizują obecnie obowiązujące prawo, tak dalece, że wprowadza aborcje na życzenie matki do dwunastego tygodnia ciąży (!).

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajAutorami pierwszego projektu jest komitet „Stop Aborcji”, drugiego komitet „Ratujmy Kobiety”. Większością głosów posłanek i posłów, Ustawa całkowicie zakazująca aborcji została skierowana do prac komisji , natomiast projekt liberalizujący dotychczasowe prawo aborcyjnego przygotowany przez komitet "Ratujmy kobiety" został odrzucony przez Sejm w pierwszym czytaniu. -Mam swoje przekonania, oparte na wychowaniu, wierze katolickiej i doświadczeniu życiowym i zawsze staję w obronie życia. Dla mnie zabijanie to zabijanie i nie ma tu żadnych odcieni szarości. Nie popieram i nie poprę takiego rozwiązania prawnego, które pozwala zabijać dzieci nienarodzone bo takie jest widzimisię matki, czy zabijać dzieci, które mogą się urodzić z Zespołem Downa. Oburzające jet także to, iż niektórzy - posiadający nawet o zgrozo tytuły naukowe - twierdzą, że zarodek to zlepek komórek. Z takim poglądem oni nie powinni otrzymać świadectwa maturalnego oraz pozytywnej oceny z biologii - zaznacza w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl poseł Genowefa Tokarska z PSL.

poslowie_ziemi_bilgorajskiej.jpg


Kwestie sumienia, moralności i przekonań podnosi także poseł PiS Piotr Olszówka. -Zagłosowałem w kwestii liberalizacji przepisów aborcyjnych i ochrony życia tak jak mi podpowiadało sumienie. Jestem przeciwny zabijaniu dzieci, w tym selekcji, która mówiłaby które dziecko zabić a które nie. Musimy wypracować takie rozwiązania i środki, by każde polskie dziecko mogło się urodzić. Lepiej jest dziecko urodzić i oddać do adopcji, tak by miało szczęśliwą kochającą je rodzinę i mogło się wychowywać niż dziecko zabić. Wierzę, że jako partia rządząca znajdziemy panaceum na to by coraz lepiej pomagać kobietom i całym rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji - przyznaje w rozmowie z bilgoraj.com.pl poseł Olszówka.

Jasne przekonania stojące za ochroną życia dzieci nienarodzonych ma także reprezentująca Ziemię Biłgorajską w sejmowych ławach z ramienia Prawa i Sprawiedliwości poseł Agata Borowiec: -Zostałam wychowana w duchu tych wartości, które stoją na straży ludzkiego życia. Nie ma i nie będzie mojej zgody na zabijanie nienarodzonych dzieci.

-Głosowałam zgodnie z własnym sumieniem - dodaje w rozmowie z naszym Portalem poseł Borowiec. -Życie ludzkie jest największą wartością, na straży której winien stać Sejm RP - twierdzi stanowczo poseł Tokarska.

Reklama.

Takie a nie inne decyzje Sejmu spotykają się ze zdecydowanym działaniem środowisk popierających liberalizację prawa do aborcji. Na 3 października przygotowywany jest ogólnopolski protest kobiet. Przyłączają się do niego także mieszkanki Biłgoraja. Na jednym z profili społecznościowych apelują: -Bądźcie z nami tego dnia. Nie pozwolimy na zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej. Chcemy same decydować o naszych ciałach i naszych wyborach. Nie pozwolimy na zmuszanie nas do rodzenia dzieci z gwałtów, noszenia ciąży zagrażających naszemu życiu, rodzenia dzieci, które nie mają żadnych szans na przeżycie. Nasze życie też jest ważne i chcemy mieć prawo wyboru.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: aborcja   posłowie ziemi biłgorajskiej   ustawa aborcyjna   czarny poniedziałek

Zobacz także

Morsy zainaugurowały sezon (FOTO)

Dodane: 2019-12-07 19:39 - Komentarze  (3)  czytane (1750)

TAGI: morsowanie, morsy, biłgoraj, zalew bojaryKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.214.184.124

obywatelQ (2016-10-03 23:23:44)

To zygota, a nie dziecko. Ale ciemna masa.

~m~ (2016-10-02 08:44:48)

Do Ania2 - czy zadałaś sobie trud żeby zapoznać się z tą ustawą? W przypadku zagrożenia życia matki ma być prowadzone leczenie nawet kosztem życia dziecka. To co piszesz nie ma nic wspólnego z prawdą. Zapraszam na ordoiuris.pl

Schodzim SS (2016-10-01 19:08:01)

TO NIE POSŁOWIE TO WIEŚ! TOKARSKA I UKŁAD SŁOMY RZĄDZACEJ Z PSL. AGATA NIJAKA I OLSZÓWKA - TOTALNY NIEMOTA

Jan (2016-10-01 15:28:57)

,,Życie ludzkie jest największą wartością ..." -twierdzi stanowczo posłanka Tokarska. A FORSA, A STANOWISKA , A UKŁADY to już są nic nie warte? Chyba teraz jak poseł Jan Bury stracił mandat poselski i ściga go prokuratura.

Maryjan (2016-10-01 15:24:37)

Tokarska jest najbardziej zainteresowana aborcją!!! POdobno jest w stanie błogosławionym. Błogosławionym przez Kosiniaka-Mysza-Kamysza.

J23 (2016-09-30 17:17:41)

Ci posłowie nie sąj nasi

(2016-09-30 14:32:54)

tego się można spodziewać od OSTATNICH RZĘDÓW. Pytam, czy przedyskutowali problem z wyborcami ? O ile wiem, to nie. Suweren ma prawo wpływać na decyzje wybranych, a tu ciiiszaaa. Myślę, że każda kobieta jest za życiem, ale bywają zdarzenia, sytuacje wyjątkowe, kiedy decyzję powinna podjąć zainteresowana, a nie ktoś z . ławek.

Ania2 (2016-09-30 11:05:51)

Czy jeśli okaże się, że wasza córka, siostra, żona zaszła w ciążę pozamaciczną np. lub z jakiegoś medycznego powodu ciąża będzie zagrożeniem życia matki, ci którzy krzyczą za tą ustawą - powiedzie prosto w twarz bliskiej osobie, że musi umrzeć? I tak łatwo się z tym pogodzicie? Zadajcie sobie szczerze to pytanie i na nie lojalnie odpowiedźcie!

(2016-09-30 09:42:00)

Każdy rozsądny, nie obłudny człowiek na pewno ceni obecnie obowiązujący kompromis w tej kwestii.
Proponowana zmiana w kwestii badań prenatalnych uniemożliwi leczenie dzieci jeszcze w trakcie ciąży, niejednokrotnie zakaz przyczyni się do śmierci matek. Za śmerć tych nie leczonych dzieci ( do czego neizbędne są badania prenatalne) i za śmierć matek na skutek ciążowych komplikacji winę poniosą obłudni, zakłamani parlamentarzyści, jeśli zagłosująśza rygorystycznym zakazem. Staną się wtedy MOREDRCAMI !!!
Rozsądni katolicy apelują o zachowanie dotychczasowej ustawy.

Silk (2016-09-30 07:00:55)

do Anna (2016-09-29 22:03:16)
Właśnie dlatego nie przyjdzie na żadne spotkanie, aby uniknąć niezręcznych dla niej pytań. Nie tylko dotyczących jej braciszka, ale także jej osobiście. Sam chętnie zadał bym pytanie dotyczące działalności w jednej ze spółek. Ciekaw jestem odpowiedzi... :(I)

ANIA (2016-09-30 01:06:55)

PAN BÓG POWIEDZIAŁ JASNO I WYRAŻNIE: "NIE ZABIJAJ" I KONIEC. TO ON I TYLKO ON JEST PANEM I DAWCĄ ŻYCIA. MI TO WYSTARCZY, ZEBY NIE POPIERAĆ ABORCJI.

Anna (2016-09-29 22:03:16)

Borowiec jakoś mało ma do powiedzenia. Niech zrobi spotkanie otwarte to przyjdziemy i popytamy o brata i inne sprawy.

homk (2016-09-29 21:11:13)

A co jest winne dziecko z gwałtu ?To tla tego ma być zabite bo tak powstało?A ile to zgwałconych polek było w czasie wojny i po przez niemców i ruskich i co miały mordować bo ojcowie mordercy i gwałciciele?A jak ojciec dziecka to złodziej to też dziecko trzeba zabić ?

(2016-09-29 19:30:08)

a ty nie wiesz ze sa dwie ustawy? Jedna zeby calkowicice zakazac aborcji przez co zycie kobiet nie będzie w ogole chronione,a druga zeby dozwolona byla aborcja na zyczenie.

(2016-09-29 16:29:28)

A życie kobiety to Was już nie obchodzi? Przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. Nikt nie popiera aborcji, zrozumcie to wreszcie! Chodzi właśnie o ochronę życia KOBIET. Czy Państwo posłowie przeczytali ten projekt ustawy? Chyba raczej nie. Kompromis który jest powinien pozostać.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Święto krwiodawców

Koncert Cecyliański

Tanecznie dla Niepodległej

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Szkoła do hymnu - I LO im. ONZ

Szkoła do hymnu - RCEZ

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Rozpoczeła się 'bitwa' o inwestycje z przyszłorocznego budżetu Miasta Biłgoraj

Do 15 października br. jest wyznaczony termin składania propozycji do budżetu Miasta Biłgoraj na 2017 rok. "Bitwa" o inwestycje,...