Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Nasi na Kongresie Rowerowym w Warszawie

Dodał: red Data: 2016-01-26 14:48:55 (czytane: 2740)

W Warszawie odbył się IV Kongres Rozwoju Ruchu Rowerowego. Była to okazja do poznania nowych rozwiązań i osiągnięć w infrastrukturze rowerowej stosowanych w innych miastach. Na spotkanie wybrali się przedstawiciele UM Biłgoraj, Zarządu Dróg Powiatowych oraz inicjatywy #BiłgorajRowerem.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajKongres odbył się w drugiej połowie stycznia br. w Centrum Konferencyjnym Kopernika. Przyjechali na niego samorządowcy z całego kraju, byli też przedstawiciele wielu organizacji rowerowych z Polski oraz Francji. W spotkaniu uczestniczyli m. in. Michał Dec wiceburmistrz Biłgoraja, Maria Góralska po. dyrektora ZDP w Biłgoraju i kierownik Referatu ds. inwestycji UM Biłgoraj Jerzy Sosnowski. -W ramach Kongresu odbyła się międzynarodowa konferencja promująca najlepsze praktyki w wdrażania polityk rowerowych w miastach Polski i Unii Europejskiej oraz seminarium na temat praktycznych skutków „pro rowerowej” nowelizacji rozporządzeń, które weszły w życie 8 października 2015 roku oraz potrzeby i możliwości działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa rowerzystów. Szczególną uwagę poświęcono kwestii nowych przepisów dotyczących tworzenia infrastruktury rowerowej, w tym zwłaszcza nowym możliwościom jakie otwierają one przed samorządami - informuje Leszek Grabowski z inicjatywy rowerowej #BiłgorajRowerem.

konferencja_rowerzysci_warszawa__2_.JPG


Na Kongresie omawiano przyjazność tras rowerowych, czyli zarówno tych gdzie jest już infrastruktura rowerowa, ale także tam gdzie rowerzyści jeżdżą po jezdniach. Opowiadano jak zdobywać wiedzę dla kogo się buduje, jak należy badać ilu mieszkańców wybiera rower. W naszym mieście taka wiedza jest potrzebna, aby opracować i wdrożyć sprawną politykę rowerową. -W Biłgoraju powstają kolejne inicjatywy ważne dla rowerzystom.I infrastruktura drogowa dla rowerzystów się rozwija. Jestem zadowolony z tego wyjazdu, była to bardzo dobra konferencja, łączyła na wspólnej debacie zarówno pasjonatów jazdy na rowerze jak i samorządowców. Przedstawiono konkretne rozwiązania stosowane już w miastach Polski, które łączą ruch rowerzystów i kierowców aut. Była szansa na rozmowy i pogłębienie swej wiedzy. Z pewnością uzyskane tam informacje i poznane rozwiązania będziemy chcieli sukcesywnie wprowadzać w Biłgoraju - zapewnia wiceburmistrz Michał Dec.

Reklama.

Na konferencji można było zobaczyć przykłady dobrych praktyk w infrastrukturze rowerowej z Polski oraz Europy. -Po rozmowach na konferencji wiemy, jak rozwiązać kwestię ruchu rowerzystów w ulicy Kościuszki w Biłgoraju, poprzez zastosowanie odpowiedniego oznakowania, co ma przełożyć się m. in. na bezpieczeństwo i komfort rowerzystów. Oczywiście rozwiązania te wprowadzone zostaną po zakończeniu remontu ulic Bohaterów Monte Cassino, Długiej i Bankowej. Podczas bowiem remontu tych ulic z pewnością wzrośnie natężenie ruchu na ulicy Kościuszki - dodaje Dec.

konferencja_rowerzysci_warszawa__1_.JPG


-W imieniu rowerzystów mam nadzieję, że takie kształtujące wyjazdy przełożą się na jakość infrastruktury w naszym mieście, jej ilość, ale przede wszystkim pozwolą zrozumieć jak ważnym  i istotnym elementem sytemu transportu w mieście jest rower - podkreśla Grabowski. Wyjazd na warszawską konferencję, zorganizowaną przez Wrocławską Inicjatywę Rowerową jest kolejnym przejawem dobrej współpracy Samorządów Powiatu Biłgorajskiego i Miasta Biłgoraj z cyklistami.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: infrastruktura rowerowa   ścieżki rowerowe   biłgoraj   cykliści biłgoraj

Zobacz także

Zimowe obowiązki kierowców (AUDIO)

Dodane: 2021-01-19 09:10 - Komentarze  (6)  czytane (997)

TAGI: odśnieżanie auta, motoryzacja, zima, policja biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.239.109.55

najwiecej nowinek w komentarzach (2016-01-27 13:53:06)

po co się szkolić, siadać do komputera i czytać nowinki, szczególnie te z komentarzy , ot cala filozofia, a w ogóle to żadne kursy niepotrzebne , w internecie wszystko można znaleźć

oj oj, rowerek (2016-01-27 13:14:41)

już miłośnicy czterech kółek i korków ujadają, a w piątek masa krytyczna będzie i fajnie 4you :)

Do poniżej (2016-01-27 13:08:54)

Durnia nie udawaj , nowinek technicznych można na internecie poszukać , a wożenie d,,, za kasę podatników nie jest uzasadnione , bo im nic z tej wycieczki do portfeli nie przybyło a ubyło w postaci podatków. Ile jeszcze jest takich wycieczek na koszt miasta?

kongres bezpłatny !!!!!!!!!!!!!!! (2016-01-27 12:58:18)

To nie żadna impreza , tylko zdobywanie nowinek technicznych i wymiana doświadczeń , których oczekują mieszańcy w naszym kochanym Biłgoraju, krytykanci tez mogli jechać , ale pewnie bali się żeby nie odmrozić to i owo.

jnku (2016-01-27 12:03:43)

Fajnie być urzędasem i bawić się na koszt podatników , ile kosztowała ta niezbędna impreza dla miasta ?

masasucks (2016-01-27 09:29:53)

Mam nadzieję, że jako prawdziwi rowerowi twardziele, ortodoxi pojechali do Warszawy oczywiście rowerami.
Często w komentarzach twierdzą, że samochody istnieją tylko po to aby im utrudniać życie, więc honorowo powinni śmignąć do stolycy na dwóch kółkach.
Szkoda, że fotek nie ma.

(2016-01-26 21:28:09)

to prawda ze skarbnik miasta odchodzi niedlugo? b juz troche narobil i bedzie nowy? grunt sie pali ? bedzie doradzal jańciowi? oj trzaśnie niedługo trzasnie?

a (2016-01-26 21:19:25)

W sumie to dobrze, że panowie z UM pojechali, może coś tam usłyszeli i wreszcie miasto zacznie budować sensowaną infrastrukturę rowerową, a nie takie wynalazki jak na Poniatowskiego, czy ścieżki z kostki jak na Zamojskiej. na Jana Pawła też trochę problemów było (ale to raczej z winy projektanta).


dwa kólka (2016-01-26 21:10:51)

konferencja bezpłatna i nikt nie bronił jechać projektantom, trudne warunki zimowe, ale mogli poświęcić trochę czasu na pogłębienie wiedzy, na stronach internetowych były zaproszenia,
a Jan ma zły dzień i właśnie dzisiaj nie lubi nikogo i niczego, ciekawe czy sam siebie toleruje w te długie wieczory - więc trzeba opluć kogo się da, gdyby nie pojechali to byłoby jeszcze gorzej

Jan (2016-01-26 18:08:12)

Na tę konferencję to powinni pojechać projektanci ulic i dróg. A pojechali urzędasy. Co taki Dec ma do projektowania ulic? NIC. Jak zgłasza się do nich jakieś usterki, czy niedociągnięcia to Burczymucha Roslan mówi- Projektant taki zrobił projekt a on się zna na dokumentacji dróg i ich budowie. A tutaj proszę-Dec zrobił sobie wycieczkę do Warszawy bo się w biurze nudzi niemiłosiernie. A nawet jak on 10 % zapamięta co na tej konferencji było to czy on stanie przy desce kreślarskiej i będzie projektował drogę dla rowerów? NIE. Oni nawet jak jest dokumentacja na ulicę zrobiona to oni jej wcale nie oglądają a tym bardziej żeby jakieś uwagi wnosili. Ich raczej obchodzi kto przetarg wygra a kto odpadnie i ile im z tego wpadnie -oczywiście mam na myśli budżet miasta. Bo ktoś może sobie co innego pomyśleć.

Jan (2016-01-26 18:07:29)

Na tę konferencję to powinni pojechać projektanci ulic i dróg. A pojechali urzędasy. Co taki Dec ma do projektowania ulic? NIC. Jak zgłasza się do nich jakieś usterki, czy niedociągnięcia to Burczymucha Roslan mówi- Projektant taki zrobił projekt a on się zna na dokumentacji dróg i ich budowie. A tutaj proszę-Dec zrobił sobie wycieczkę do Warszawy bo się w biurze nudzi niemiłosiernie. A nawet jak on 10 % zapamięta co na tej konferencji było to czy on stanie przy desce kreślarskiej i będzie projektował drogę dla rowerów? NIE. Oni nawet jak jest dokumentacja na ulicę zrobiona to oni jej wcale nie oglądają a tym bardziej żeby jakieś uwagi wnosili. Ich raczej obchodzi kto przetarg wygra a kto odpadnie i ile im z tego wpadnie -oczywiście mam na myśli budżet miasta. Bo ktoś może sobie co innego pomyśleć.

Miedzynarodowo (2016-01-26 17:52:21)

Czy tylko tyle?

(2016-01-26 17:37:21)

czy to ten pan co kupił dwa mieszkania w krakowie i warszawie za marną pensję urzędniczą? tzn sosna? halo?

pamięty zwrot (2016-01-26 17:21:11)

cudowne dziecko dwóch pedałów

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia