Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Narodowe czytanie w Tarnogrodzie (FOTO, AUDIO)

Dodał: red Data: 2018-09-08 18:14:15 (czytane: 2557)

Na tarnogrodzkim rynku rozbrzmiały fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Czytali je dzieci, młodzież oraz dorośli. Wszyscy występowali w strojach stylizowanych na lata '20, XX wieku. Spotkanie otworzył Burmistrz Tarnogrodu Eugeniusz Stróż.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolTarnogrodzkie "Narodowe Czytanie" odbyło się tradycyjnie w centrum Miasta, na rynku przy Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury. Dzięki temu do akcji włączyli się także przechodnie. Czytający otrzymali okolicznościowe podziękowania, a wszyscy pamiątkowe zakładki do książek. -Po raz siódmy zorganizowaliśmy na rynku "Narodowe czytanie". Początkowo organizowała je miejscowa biblioteka publiczna, wspólnie z naszym Domem Kultury, a od kilku lat współorganizatorem jest także Szkoła Podstawowa im. Marii Curie - Skłodowskiej. Cieszę, się że na tarnogrodzkim rynku, w 100-lecie niepodległości Polski, rozbrzmiewają fragmenty "Przedwiośnia", mówiące o budowaniu państwowości Polski po latach zaborów. To nie tylko promocja wybitnych dzień polskich autorów ale także promocja czytelnictwa - mówi dyrektor TOK, Renata Ćwik.

narodowe_czytanie_tarnogrod_2018__1_.JPG

Szkoła Podstawowa przygotowała inscenizację związana z epoką życia Żeromskiego i okresu, w którym rozgrywa się fabuła "Przedwiośnia". -Stosownie do czytanej książki, każdego roku dzieci są odpowiednio przygotowywane. Rozmawiamy o lekturze, autorze i tematyce utworu. To nie jest sztuka dla sztuki. dzieci w ten sposób utożsamiają tematykę książki, jest przesłanie i wpływ na nasza historię i zapamiętują to. Ta lektura jest wyjątkowa, mówi o odzyskiwaniu niepodległości, budowaniu państwa ale i zbliżającym się niebezpieczeństwie rewolucji bolszewickiej - zaznacza bibliotekarz, Anna Kuziak.

narodowe_czytanie_tarnogrod_2018__2_.JPG

Wśród czytających "Przedwiośnie" obecny był radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Michał Mulawa. Tak podsumował tarnogrodzkie święto wspólnego czytania działa Żeromsiego, posłuchaj:

Fragmenty dzieła czytał także m. in. Burmistrz Eugeniusz Stróż, nauczyciele, pracownicy biblioteki miejskiej, dzieci i młodzież oraz mieszkańcy Tarnogrodu. Fragment zaprezentował także Stanisław Dyjak, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu.Zobacz także:

'Narodowe Czytanie' w I LO im. ONZ

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 39

Tagi: narodowe czytanie   tok tarnogród   przedwiośnie   stefan żeromski

Zobacz także

Zakończyli rok szkolny, wraz z nimi odeszły gimnazja (FOTO)

Dodane: 2019-06-19 23:55 - Komentarze  (0)  czytane (184)

TAGI: zakończenie roku szkolnego, gimnazjum nr 2 w biłgoraju, gimnazjum biłgoraj, oświata biłgorajKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.145.45.143

EK (2018-09-09 12:12:27)

Było pięknie.Byłem widziałem . Gratulacje dla biblioteki.

Nieznajomy (2018-09-09 11:27:50)

Pięknie było.Przypadkiem byłem i widziałem. Gratulacje dla biblioteki szkoły i domu kultury.

gaba (2018-09-09 09:58:26)

Brawo za pomysł, w szczególności za stylizację.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia