Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Największe atrakcje polskich Tatr

Dodał: red Data: 2018-04-18 14:44:05 (czytane: 985)

Zakopane, najwyżej położone miasto w Polsce leży w województwie małopolskim. W znacznej części Zakopane znajduje się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Otoczone Tatrami jest idealnym miejscem wypadowym w góry. Zimowa stolica polski zapewnia niezapomniane widoki na najwyższe szczyty naszego kraju.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolSłynne Krupówki to perła tego miasta z mnóstwem restauracji, sklepów z pamiątkami, które tętnią życiem do późnego wieczora.

Giewont
Najwyższy szczyt Tatr Zachodnich mający 1894 metrów n.p.m. zna z pewnością nie jeden człowiek. Niewątpliwie jest to symbol tego miasta widoczny z bardzo wielu miejsc. Charakteryzuje się niezwykłym kształtem przypominającym „Śpiącego Rycerza” i tak jest najczęściej nazywany. Postawiony na szczycie w 1901 roku 15 metrowy krzyż pragnie zobaczyć każdy turysta. Na Giewont prowadzą trzy szlaki: Doliną Strążyską, Doliną Kondratową i Doliną Małej Łąki. Przepiękne widoki na samo Zakopane, ale i na tatrzańskie szczyty wynagrodzą trud podczas wchodzenia na szczyt.

Gubałówka
Aktywny spacer warto zacząć od zakopiańskiego targu, który mieści się w dole Krupówek. Znaleźć tam można regionalne produkty i rozpocząć zwiedzanie miasta od Gubałówki czarnym szlakiem. Przyjemny około 20 minutowy spacer na Gubałówkę może pokonać również dziecko, ale dla turystów dostępna jest również kolejka linowo – terenowa PKL. Niewysoki szczyt mający 1123 metrów n.p.m. oferuje piękną panoramę miasta i liczne atrakcje.  Kontynuując aktywny spacer można przejść Szlakiem Papieskim na Butorowy Wierch, który kryje w sobie najpiękniejsze widoki na Podhale. Można uatrakcyjnić powrót i skorzystać z wyciągu krzesełkowego do Kościeliska. Dla miłośników sportu zjeżdżalnia grawitacyjna na Gubałówce z pewnością spełni ich oczekiwania. Specjalnym wózkiem wyposażonym w hamulec ręczny zjeżdża się około 750 metrów serpentynowym torem.

Morskie Oko
Największe i najpiękniejsze jezioro w Tatrach, które kształtem przypomina oko stąd jego nazwa. Leży na wysokości 1395 metrów n.p.m. i mimo, że jest dość oddalone od centrum Zakopanego przyciąga mnóstwo turystów. Sama droga do Morskiego Oka rozpoczyna się z Polany Palenicy Białczańskiej i tam należy dojechać z miasta. Malowniczy spacer doprowadzi do najstarszego Schroniska powstałego w 1874 roku. Można tutaj zatrzymać się, odpocząć, coś zjeść i nasycić widokiem. Jezioro otaczają niezwykle malownicze szczyty, a najważniejszy szlak prowadzący w górę nad Czarny Staw dopełni wycieczkę każdego turysty. Stąd dotrzemy na najwyższy szczyt Polski – Rysy. Równie piękne widoki na Tatry oferuje Hotel Belvedere Zakopane czy Hotel Litwor.

tatry.jpg

Czarny Staw pod Rysami i Rysy
Znajdujący się w Dolinie Rybiego Potoku tuż nad Morskim Okiem jest najdalej na południe wysuniętym jeziorem w Polsce. Czarny Staw położony jest na wysokości 1583 metrów n.p.m. Swoją nazwę zawdzięcza cieniom rzucanym przez szczyty i żyjącej w wodzie sinicy.  Z samej góry rozprzestrzenia się niesamowity widok na Morskie Oko i tatrzańskie szczyty. Stąd rozpoczyna się długa wędrówka na Rysy. Najwyższy szczyt polskich Tatr leży na wysokości 2449 metrów n.p.m. Popularność swoją zawdzięcza niezwykłym widokom, które zapamięta się na całe życie. Rysy składają się z trzech wierzchołków, z których najwyższy znajduje się po stronie Słowacji. Po stronie Polski znajduje się północny wierzchołek. Z Rys można podziwiać aż 80 szczytów tatrzańskich. Trafiając na piękną pogodę ukarze się przed nami Kraków i 50 innych gór. Jest to, więc najbardziej pożądany szczyt turystów.

Dolina Pięciu Stawów Polskich
Dolina uważana jest za najpiękniejszą w Tatrach, dotrzemy tam rozpoczynając swoją wycieczkę z Palenicy Białczańskiej. W Dolinie Pięciu Stawów Polskich niewątpliwie warto odwiedzić najwyżej położone schronisko w Polsce na wysokości 1670 metrów n.p.m. Wędrując po drodze podziwiać można największy Wodospad Siklawa z wysokością około 70 metrów. Finałem podróży będzie niesamowity widok na Pięć Stawów Polskich. Najgłębszy i najdłuższy w Tatrach jest Wielki Staw. Kolejne stanowiące nazwę tej doliny to Mały Staw, Przedni Staw, Zadni Staw i Czarny Staw. Z Doliny Pięciu Stawów Polskich miłośnicy gór rozpoczynają swoją wspinaczkę w wyższe partie gór.

* Materiał partnera

Reklama.

Tagi: polskie tatry   atrakcje polskich tatr   góry   wycieczki górskie

Zobacz także

Tanew jest dzika i taka powinna pozostać

Dodane: 2018-09-23 09:28 - Komentarze  (2)  czytane (517)

TAGI: rzeka tanew, towarzystwo przyjaciół rzeki tanew, instytut ochrony środowiska, powiat biłgorajskiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.162.159.33

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Rajd granicą zaborów

Z Biłgoraja w okolice Tarnogrodu, Biszczy i Potoka Górnego wyruszył rowerowy szlakiem dawnej granicy zaborów rosyjskiego i austriackiego, dzisiejszej granicy województw Lubelskiego i Podkarpackiego. Na ponad 50 km szlak wyruszyło kilkudziesięciu cyklistów. więcej»

VII Biłgorajska Pielgrzymka Rowerowa

Parafia pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju i Stowarzyszenie Jedność Ziemi Biłgorajskiej organizują pielgrzymkę rowerową z Biłgoraja na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka będzie częścią XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej, która ma charakter gwiaździsty i w wyznaczonym dniu pielgrzymi rowerowi spotkają się na Jasnej Górze. więcej»

Konkursy

Voucher do food trucka

bilgoraj.com.pl poleca

'Służyć mieszkańcom Powiatu Biłgorajskiego'

Komitet Wyborczy Prawica Biłgorajska+ to bezpartyjny komitet...

Wicepremier Jarosław Gowin w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

W Biłgoraju gościł dziś wicepremier, minister nauki i szkolnictwa...

Spot 'Katolika' z okazji 100-lecie niepodległości do obejrzenia w internecie i biłgorajskim kinie

Od 20 września w kinie Biłgorajskiego Centrum Kultury można oglądać...

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka (FOTO)

Przedszkolaki z Biłgorajskich Przedszkoli spotkały się pod Urzędem...

Apel do rządu (AUDIO)

Rada Powiatu przyjęła stanowisko w sprawie sytuacji na rynkach...

100-lecie niepodległości i św. Maria Magdalena (FOTO)

W Biłgoraju trwają uroczystości ku czci świętej Marii Magdaleny...

Ogłoszenia