Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Najpopularniejsza auta taksówkowe

Dodał: red Data: 2018-02-25 09:32:47 (czytane: 1536)

Mercedes klasy E lub C, Audi A4, Peugeot 406, Škoda Octavia - to kilka przykładowych modeli często spotykanych w roli taksówek. Mimo upływu czasu i wprowadzanych na rynek nowych propozycji motoryzacyjnych, wspomniane auta wciąż królują na ulicach.Reklama.

Pierwsze taksówki w Warszawie pojawiły się w 1903 r., a wprowadziło je do użytku Warszawskie Towarzystwo Eksploatacji Samochodów. To były trzy niewielkie pojazdy, z trzema miejscami pasażerskimi każde. Jednak interes okazał się nierentowny i firmę zamknięto. Kolejną, bardziej udaną próbę odnotowano w latach 1908–1910. Taksówki należały do prywatnego właściciela, a kierowcy byli tylko pracownikami najemnymi. Mieli swój własny serwis motoryzacyjny i garaże (źródło: http://nowahistoria.interia.pl/drogi-do-wolnosci/news-pierwsze-taksowki-w-warszawie,nId,1675549#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome).

Sztandarowy Polski Fiat 125p
W Polsce rynek taksówek zaczął naprawdę rozkwitać dopiero w latach 70. XX wieku, co wiązało się ze zwiększeniem liczby pojazdów na drogach. Jednym ze sztandarowych modeli tego okresu był fiat 125p produkowany na warszawskim Żeraniu. Dopiero w kolejnej dekadzie pojawiły się Polonezy; stopniowo zaczęło przybywać również zagranicznych pojazdów.

taxi.jpg

Dziś pewnie niewiele osób bez zastanowienia się wymieniłoby modele pojazdów osobowych, które są najczęściej wykorzystywane do świadczenia usług przewozowych. Gdyby jednak dać im chwilę do namysłu, to pewnie pierwszym skojarzeniem były Mercedes klasy E lub C, nowy lub używany, najlepiej w typowym, „taksówkowym” kolorze. Czy dla klientów taksówek ma to znaczenie? Raczej nie – zamawiając ją, myślą jednak w pierwszej kolejności o cenie i dostępności auta w danym momencie. Ciekawi ich także standard realizowanej usługi. Dopiero później interesuje ich model samego pojazdu.

Floty dominują
Większość spotykanych w Polsce taksówek to modele produkowane w latach 2004–2008. Wśród marek dominują – poza Mercedesami uznawanymi za symbol wytrzymałości - także modele takie jak Audi A4, Peugeot 406, Škoda Octavia, Ford, Volkswagen Passat. Najwięcej taksówek jeździ w korporacjach. To one korzystają zazwyczaj z Taxi Fleet Insurance, czyli taksówkowego ubezpieczenia flotowego, o którym można więcej przeczytać np. na stronie brytyjskiej firmy Taxi Insurer - https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-fleet-insurance/. Niestety, nie każde towarzystwo zajmuje się ubezpieczaniem biznesu taksówkowego. Trzeba się też liczyć z faktem, że składki mogą mieć zaporową cenę, ale warto wówczas spróbować podjąć negocjacje.

* Artykuł sponsorowany
Foto: pixabay.com

Tagi: taxi   taksówki   przewóz osób   biłgoraj

Zobacz także

Będzie remont drogi W835 Biłgoraj - Tarnogród - granica Województwa Lubelskiego

Dodane: 2019-03-18 16:08 - Komentarze  (17)  czytane (2056)

TAGI: droga wojewódzka nr 835, michał mulawa, inwestycje drogowe, remont drogi biłgoraj - tarnogródKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.87.18.165

Grzesiek (2018-02-25 13:16:58)

Co to wnosi do Biłgoraja? Co to za artykuł?

Grzesiek (2018-02-25 13:16:00)

Co to za durny artykuł - żyjemy w Warszawie czy Biłgoraju? W Biłgoraju to nawet Taxi nie jest potrzebne... mercedesy
A co to ma do Biłgoraja? Nie macie już o czym pisac?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Będzie remont drogi W835 Biłgoraj - Tarnogród - granica Województwa Lubelskiego

Przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, Michał Mulawa informuje, że jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na remont i modernizację drogi wojewódzkiej Nr 835 od Biłgoraja do granicy Województwa Lubelskiego. -Zdecydowanie przyśpieszamy z tą oczekiwaną i ważną dla Lubelszczyzny inwestycją - podkreśla. więcej»

Ogłoszenia