Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna

Dodał: red Data: 2018-11-06 10:43:18 (czytane: 1052)

W przededniu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wychowankowie MDK w Biłgoraju mogą poszczycić się sukcesem w XV. Ogólnopolskim Konkursie Dziecięcej Twórczości Plastycznej "Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna" zorganizowanym przez Pałac Młodzieży im. prof. Aleksandra Kamińskiego w Katowicach.Reklama.

Ten ogólnopolski konkurs plastyczny przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 3 - 13 lat. Problematyka prac obejmuje tematy nie tylko nawiązujące do regionu, w którym żyjemy, tradycji i obyczajów. Dzieci przedstawiają poprzez działania plastyczne swój świat, swoje marzenia, rodzinę, zabawy. Współorganizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Czasu Wolnego Dzieci i Młodzieży, a Patronat Honorowy objęła Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

maja_szawara.jpg

W piętnastej, jubileuszowej edycji konkursu, podopieczni Anny Świcy z pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia, zdobyli Nagrodę i trzy Wyróżnienia Honorowe w postaci kwalifikacji na wystawę pokonkursową.

konkurs_plastyczny.jpg

Nagroda - jedna z 35. przyznanych przez jury konkursowe - przypadła pracy wykonanej przez 8-letnią Maję Szawarę. Obrazek namalowany został podczas zajęć poświęconych tematyce martwej natury. Wyróżnienia Honorowe w postaci kwalifikacji na wystawę pokonkursową otrzymały prace autorstwa Lilianny Obszyńskiej (lat 6), Julii Wasąg (lat 9) i Angela Dziwury (lat 13). Podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom odbyło się we wtorek, 7 listopada br. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

/Anna M. Świca/

Tagi: konkurs plastyczny   mdk biłgoraj   anna świaca   tęczowa malarnia

Zobacz także

Letnia Szkoła Malarstwa z prof. Edwardem Sytym i z akwarelistą Jarosławem Drążkiem w Tarnogrodzie

Dodane: 2019-07-17 16:02 - Komentarze  (0)  czytane (159)

TAGI: letnia szkoła malarstwa, tok tarnogród, kultura biłgoraj, zajecia wakacyjneKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.81.220.239

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia