Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Najlepsze kanały YouTube do nauki języka hiszpańskiego

Dodał: red Data: 2016-11-02 09:31:09 (czytane: 5791)

Hiszpańskiego możemy uczyć się w różny sposób. Coraz więcej osób rezygnuje z typowych kursów językowych na rzecz niezależności i samodzielnego zdobywania wiedzy bez klasówek, podręczników itp. Nauka we własnym zakresie ma swoje plusy i minusy, po pierwsze jest tania.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajWymaga od nas samodyscypliny i systematyczności, oferuje szeroki wybór pomocy dydaktycznych i pseudodydaktycznych, zarazem brak nauczyciela może nastręczyć nam sporo trudności w opanowaniu zagadnień na podstawie wyłącznie tutoriali z internetu.

Największym plusem e-nauki, bo najczęściej wybieramy naukę hiszpańskiego w sieci i z sieci jest dostępność i możliwość korzystania z konwersacji, korepetycji online w dowolnym miejscu i czasie.

Osób, które samodzielnie nauczyły się hiszpańskiego z filmów, telewizji, serwisów www, Facebooka, czy Youtube'a przybywa. Youtube jest portalem udostępniającym rozmaite treści w wersji video. W YT znajdziemy filmy, reportaże, wywiady, jak i szereg programów edukacyjnych, bajek, filmików amatorskich, wręcz prywatnych. Wraz z popularnością Youtube'a zaczęło być trendy prowadzenie własnego vbloga – kanały YT. Youtuberzy tworzą swoje programy wedle własnej wiedzy i uznania, jedne cieszą się popularnością bijąc rekordy oglądalności, inne zamierają. Wśród rozmaitych kanałów warto zwrócić uwagę na walory edukacyjne tej formy prezentacji w kontekście nauki języka hiszpańskiego. Prócz kanałów imitujących e-kursy językowe hiszpańskiego poprzez oglądanie kanałów YT możemy zaczerpnąć języka, poznać jego kulturę, zastosowanie, osłuchać się z hiszpańskim zupełnie za darmo, bez wychodzenia z domu, w  ciekawy sposób, łącząc przyjemne z pożytecznym.

ole_hablas.jpg


Warto dodać, iż kanały do nauki języka dostępne są w wielu wersjach językowych, możemy znaleźć kanały w języku polskim, ale i angielskim, czy niemieckim. Z którego skorzystamy zależy od nas. Podobnie w przypadku kanałów hiszpańskojęzycznych poświęconych wybranym tematom jak film, podróże, czy moda.

Wybierając zgodnie z własnymi zainteresowaniami mamy szansę poznać nie tylko nowe słownictwo, sprawdzić rozumienie ze słuchu i przysłuchać się poprawnej wymowie, ale również dowiedzieć się czegoś nowego z danej dziedziny wiedzy.

Zaletą kanałów YT jest ich ogólna dostępność, darmowy charakter jak i możliwość odtwarzania wielokrotnego, w dowolnej chwili, na dowolnym urządzeniu i w dowolnych okolicznościach. Tym samym po wiedzę możemy sięgnąć wtedy, gdy mamy na to czas i ochotę. Oglądanie kanałów YT idealnie uzupełnia i wzbogaca zorganizowany proces dydaktyczny i immersję. Większość z filmików, odcinków to filmy kilkunastominutowe, a nawet kilkuminutowe, przez co nie musimy poświęcać wiele czasu na naukę, mogąc pozwolić sobie na codzienną dawkę hiszpańskiego przy okazji.

Reklama.

Ciekawym kanałem YT do nauki hiszpańskiego jest Semillitas TV prezentujący rozmaite piosenki, głównie proste w swym znaczeniu, jak również filmiki połączone z ćwiczeniami językowymi. Jest to kanał dedykowany najmłodszym, stworzony tak, aby był atrakcyjny dla maluchów, jednak i początkujący dorośli mogą z niego wynieść nie lada wiedzę. Krótkie i zrozumiałe filmiki, atrakcyjne graficznie zachęcają do sięgania po ten kanał.

Poprzez muzykę i piosenkę znacznie łatwiej uczymy się języków, pomaga nam w tym melodyjność i rytm, które w języku hiszpańskim są niezmiernie ważne, dlatego też Leoncito Alado to kanał, który warto poznać. Jest to doskonałe źródło piosenek w języku hiszpańskim. Melodie piosenek świetnie wpadają w ucho tak dorosłym jak i dzieciom. Jest to kanał w szczególności dla najmłodszych uczniów hiszpańskiego.

Kolejnym z kanałów przeznaczonym dla dzieci jest A Tiempo Preescolar. W kanale tym piesek opowiada bajki znane i lubiane przez wszystkich, jak chociażby bajkę o trzech świnkach. Z pozoru kanał wydaje się wyjątkowo infantylny, jednak w rzeczywistości warto jest zacząć od prostych treści, które jesteśmy w stanie zrozumieć już na poziomie podstawowym. Bez wątpienia kanał jest godny polecenia do nauki hiszpańskiego maluchów. Innym atrakcyjnym i dla nieco młodszych i starszych widzów jest Cantoalegre TV. W kanale tym znajdziemy melodie idealne dla dzieci, za to teksty o wiele trudniejsze, których tłumaczenie i zaśpiewanie autorzy pozostawiają dorosłym. Niezwiązanym z muzyką, za to z dziećmi jak najbardziej kanałem YT jest Once Ninos. Ta seria filmików wspomoże Cię w ćwiczeniu słownictwa i rozumienia ze słuchu w języku hiszpańskim. Treść kanału stanowi opowieść meksykańskich dzieci na temat tego jak wygląda potwór. Wbrew pozorom to niezłą gratka nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych.

Interesującym kanałem, który wprost uczy języka hiszpańskiego jest SerPolaco. Uczy on od podstaw języka, zarówno słownictwa, jak i gramatyki wraz z odmianą. Prócz wiedzy językowej kanał podpowiada metody nauki, wskazuje na wartość lekcji hiszpańskiego przez Skype, jak również inne sposoby na opanowanie hiszpańskiego przez internet.

Do kanałów edukacyjnych należy annalovinglanguaes. Autorka kanału prezentuje siebie na pierwszym planie. Dzięki jej wypowiedziom możemy osłuchać się z akcentem i prawidłową wymową, pomogą nam również gesty, mowa ciała. Kanał stawia na naukę języka poprzez obraz w formie puzzli. Metoda ta polega na dopasowywaniu rozmaitych wypowiedzi do poznanego słownictwa, wymaga czytania, powtarzania i rozumienia. Ćwiczenia są tak stworzone, by koncentrowały uwagę widza i pomagały zapamiętywać poprzez skojarzenia. Jest to przy okazji świetna zabawa, podczas której nie odczuwamy stresu i wysiłku, a co za tym idzie chętniej sięgamy po wiedzę, bez przymusu, dla rozrywki. W przeciwieństwie do standardowego kursu w tym kanale lekcje opierają się na rozmówkach, dialogach i scenkach sytuacyjnych, które kompleksowo uczą nas kompetencji językowych niezbędnych do posługiwania się hiszpańskim w życiu codziennym prywatnym i zawodowym.

Godnym dostrzeżenia kanałem do nauki hiszpańskiego jest 1000 słów hiszpański. Krótkie filmiki prezentują słówka wraz z obrazem, wymową i pisownią. Każdy odcinek to lista słówek do opanowania. Dzięki możliwości powtarzania odcinka możemy ją odtworzyć tyle razy ile będzie to konieczne audio lub wyłącznie wideo, jak i w pełnej wersji audio i wideo. Słówka są tak dobierane, by były nie tylko popularne i użyteczne, ale również związane tematycznie. Idea nauki 1000 słów polega na opanowaniu najczęściej używanych słówek hiszpańskich, które umożliwią nam swobodną konwersację w tymże języku. Nie znajdziemy w tym kanale słówek specjalistycznych języka biznesowego, czy medycznego, tym samym kanał jest idealnym źródłem wiedzy dla osób początkujących i szlifujących płynną komunikacje w języku hiszpańskim, to również świetny sposób na powtórkę języka.

Wyżej wymienione kanały YT to nie jedyne dostępne w sieci. Poza lekcjami hiszpańskiego w YT dostępne są również programy telewizyjne, w tym seriale stworzone do nauki hiszpańskiego jak znany i lubiany Extr@. Dzięki oglądaniu dopasowanych do możliwości językowych filmów możemy poszerzyć swą wiedzę nie zniechęcając się niezrozumiałością dialogów. Extr@ idealnie nadaje się do ćwiczenia rozumienia ze słuchu, jak i zapewnienia sobie kontaktu z językiem hiszpańskim. Zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy w zakresie nauki hiszpańskiego i nie tylko odsyłamy do strony: https://preply.com/pl/warszawa/korepetycje-z-hiszpańskiego

* Artykuł sponsorowany

Tagi: nauka języków obcych   biłgoraj   nauka języka hiszpańskiego   youtube telewizja biłgoraj

Zobacz także

Magia roślin przeniesiona na obraz

Dodane: 2018-04-25 13:50 - Komentarze  (0)  czytane (61)

TAGI: magia roślin, kwiaty, konkurs plastyczny, mdk biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.81.166.196

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

'Wiosna młodych artystów', czyli jubileusz w MDK (FOTO)

Pracownia plastyczna prowadzona przez Irenę Oręziak - Kupczak obchodzi w tym roku jubileusz 10-lecia swej działalności. Z tej okazji 11 marca br. w MDK odbyły się jubileuszowe uroczystości. W programie znalazła się prezentacja prac plastycznych, występy artystyczne oraz aukcje obrazów. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia